Town of Death

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Ten artykuł dotyczy niepewnych wydarzeń/faktów.
Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić.
Town of Death
gatunek Strzelanka
data wydania 2006/2007
stworzone w Multimedia Fusion
autor Fred, Mr Knife, Cage, Fanotherpg, Draq
język polski/angielski
strona www PG
pobieranie PG

Town of Death, w skrócie ToD, to sztandarowa produkcja studia Radioactive Software, która również stała się jego gwoździem do trumny.

Opis

Gra pierwotnie miała być strzelanką z lotu ptaka nad którą wersją pracował Fred, Mr Knife i Cage. Zapowiedź gry pojawiła się nawet w KLIKE-ZIN, jednak gra w tej wersji nie została wydana, a Cage wydał darmową bibliotekę graficzną z grafikami z tejże gry.

Kolejną wersją gry miała być strzelanka platformowa nad którą pracowali Fred, Mr Knife i Fanotherpg. Jednakże ta wersja nie dotrwała nawet do wersji alfa.

Najnowszą koncepcją gry jest strzelanka w pełnym 3D, które generowane jest przy pomocy Klik OpenGL, za którą odpowiada między innymi Mr Knife i Draq. Gra jest w produkcji.

Inne gry powiązane z ToD

Gra, która pierwotnie miała być swojego rodzaju wstępem do wersji 3D autorstwa Mr Knife'a, była Town of Death: Cage teamu PG, jednak ze względu na konflikty w linii fabularnej i co do praw do tytułu, gra została przemianowana na Death Cage i wykorzystując część grafik autorstwa Cage'a z pierwszej wersji gry odniosła dość spory sukces. Planowana jest jej kontynuacja.