PG

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki

PG powstał pierwotnie w 2003 roku pod nazwą Pol Gamez. Miał on na celu rozreklamowanie PSK za granicą. W jego ramach powstało kilka produkcji, jak Fast Track, Troy (stworzony razem ze studiem Zet Group), Santa in the Calisia at Xmas (gra na batalię EFR) oraz Imperia.

Obecnie nie nazywa się Pol Gamez, Pro Games czy jakkolwiek inaczej, lecz po prostu PG. Wraz z z dniem 17 czerwca 2007 roku team został zamknięty, a jego autorzy skupili się nad projektem Eozsof i indywidualnemu rozwojowi..

Patronat

Pomimo tego, iż PG, jak na razie, nie może pochwalić się żadną poważną produkcją, to jego członkowie zdobyli już duże doświadczenie oraz zaufanie, nie tylko na Polskiej Scenie Klikowej.

Aby prawidłowo działać i rozwijać się, PG potrzebowało opieki i wsparcia, dlatego też rozwija się pod patronatem:

Radioactive Software | DXF Games | The Black Wizards

Ambicje

Pierwszym ambitnym projektem studia były właśnie Imperia, które miały być pierwszym polskim RTSem i jak na razie są tym jedynym wydanym i to w wersji Open Source.

Jednym z najambitniejszych projektów PG stało się stworzenie bardzo zaawansowanego cRPGa pod tytułem Eozsof (z ang. Zakazany Świat). W okresie świetności grupy strona została odwiedzona przez ponad 2000 osób, a nad Eozsof pracowało kilka teamów i ponad 30 osób. Wiele rzeczy dla gry zostało zrobionych, jednak, ze względu na różne trudności, cała grupa autorów się rozsypała. Jednak Fanotherpg, jako główny projektant i autor projektu, nie pogrzebał go jednak, ale zmienił jego ideę z gry w świat fantasy.

Innym ambitnym projektem jest także stworzenie gier, które pozwalałyby na organizowanie ogólnopolskich konkursów, czy też kwalifikacji np.: do naszego teamu. Dlatego też powstaje MKWS.

Członkowie

Pierwotnie grupa składała się z jednej osoby (Fanotherpg), a dzisiaj, jak na razie, składa się z 6 członków, a oto ich lista z funkcjami w grupie:

  • Fanotherpg - główny koder, pomysłodawca, webmaster, mapper, grafik, tłumacz. Twórca Imperii i CT:E.
  • Raperr - grafik 2D. Na chwilę obecną tworzy grafikę wyłącznie do DS:E..
  • Balon93 - hoster, koder. Nasz hojny hoster, a także adept kodingu, w którym często zaskakuje.
  • Dario - scenarzysta, mapper, pomysłodawca. Zaufana osoba, która pomaga aktualnie przy DS:E.
  • Lampard - grafik, koderka, pomysłodawczyni. Kolejna zaufana osoba, z którą znam się już od dawna i która chce nam pomóc się rozwijać.
  • Plooscva - koder, pomysłodawca. Bardzo dobry początkujący, który będzie silnym klikowcem w przyszłości.

Byli członkowie:

Odnośniki zewnętrzne