EFactory

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Button autorstwa PoWa
EFactory - serwis klikowy, założony przez Exeka, powstały w marcu 2002 roku.

Historia

Początki

Powstanie EFactory (EF) datuje się na początek marca 2002 roku. Wtedy na polskiej scenie (PSK) działało STG i Fabryka Gier. Początki serwisu były skromne (aktualizacje raz na tydzień, brak forum), a sam założyciel - Exek - zastanawiał się nad dołączeniem do STG. Jednak te plany zostały porzucone.

W tym też czasie do zespołu pracującego nad EF trafiali pseudo-redaktorzy. Ich czynna praca nie przekraczała nigdy 1 tygodnia.

EF powoli zyskiwało grono odwiedzających. W wakacje liczba ta sięgała około 8-10 osób dziennie. W sierpniu 2002 serwis przeszedł przebudowę - nowa grafika, strona oparta na autorskim CMSie i Forum EFactory. Od tamtej pory EF zaczęło się rozwijać.

Doszedł Renzo Mcm, potem Komar i Lisek. Renzo McM najwięcej przysłużył się rozwojowi EF.

Problemy

EF dostaje się na płatny hosting - mocny.com, ale wtedy mocny.com był beznadziejny i zrezygnowano z tego. Potem kolejny płatny hosting desk.pl, ale EF zaczęło pochłaniać za dużo transferu i wyrzucono je z serwera.

Zaczęły się problemy z hostingiem. EF wylądowało nawet na Lycosie pełnym reklam. W międzyczasie ze sceny odchodzi Exek. Stawianiem nowych edycji Forum EFactory zajmują się różni klikowcy. Nie ma już wtedy miejsca na pliki z przykładami i gry, uruchamiane jest już zawsze jedynie forum.

Reaktywacja

Ostatnią edycję FEF nazwaną EFactory: Reaktywacja (EF:R), według prawie wszystkich uznaną za najlepszą, stawia 5 listopada 2004 roku NeTRaY a pomagają mu Powerslide, RomanX oraz K@czor. To właśnie EF:R rozpowszechniło dziś spotykane na większości serwisów PSK bitwy i batalie. Ta edycja istnieje do września 2005 roku, do fuzji z CP, kiedy powstało Click Factory.

Administratorzy

Linki zewnętrzne