Click Factory

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki

Click Factory - portal, powstały przez połączenie się for Click Portal Forum oraz EFactory we wrześniu 2005. Celem jego istnienia było scalenie polskiej sceny klikowej. Okazało się jednak, że rozbieżności pomiędzy użytkownikami CP i EF po tzw. fuzji stały się zbyt widoczne, co doprowadziło do ponownego rozpadu, albo raczej braku reaktywacji.

Zgon

W wyniku aktów terroryzmu jednego z administratorów, Bedzia, dnia 13 października 2005 aktualna baza danych forum przepadła, tak samo jak przestało działać samo forum. RomanX posiadał jedynie kopię sprzed tygodnia (co ciekawe, miały być cyklicznie wykonywane co 2 dni przez wyznaczone osoby), jednak nikt nawet nie zamierzał reaktywować CF. Zamiast tego EF i CP zostały uruchomione oddzielnie.

3 stycznia 2007, 15 miesięcy po ataku, w pełni aktualna, jednak bardzo przestarzała baza, tj. z dnia zgonu CF, została oddana przez Bedzia, jednak reaktywacja CF była już pozbawiona sensu.

Rozkład

Podczas gdy CP zaczęło funkcjonować w miarę poprawnie, z EF nie poszło już tak łatwo (które praktycznie zawsze miało problemy ze znalezieniem serwera). EF zaczęło działać w bardzo okrojonej formie, po czym ostatecznie upadło, częściowo przez Exeka, który zarządzał znanym przez wszystkich aliasem. Exek próbował sprzedać adres, co skończyło się blokadą adresu http://efactory.prv.pl. W końcu EF zostało wchłonięte przez DG - Drewicz Games, jednakże tylko z nazwy, bowiem użytkownicy przenieśli się na nowo powstałe NukeBoards, które po EF przejęło tradycję.

Muzeum

Dnia 31 lipca 2007 z inicjatywy RomanXa i dzięki pomocy graficznej (nowe logo - stare zaginęło) Freda zostało otworzone muzeum CF. Jest to po prostu reaktywacja forum na ostatniej, mocno zmodyfikowanej bazie danych i na nowym skrypcie.

Linki zewnętrzne