Fabryka Gier

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki

Fabryka Gier to serwis powstały około 2000 roku. Serwis jest adresowany do internautów, którzy chcieliby stworzyć własną grę, ale nie posiadają umiejętności programowania. Opisano tu programy (Klik & Play, The Games Factory i inne), dzięki którym można urzeczywistnić swój oryginalny pomysł na grę, bez wgłębiania się w tajniki kodowania. Informacje o programach uzupełniają kursy, przykłady realizacji konkretnych efektów i odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ). Znajdziemy tu także dodatki rozszerzające możliwości narzędzi do tworzenia gier. W serwisie nie zabrakło oczywiście działu z amatorskimi grami, opracowanymi przy użyciu wymienionych programów.

Skład

Ex- pracownicy:

Historia

Fabryka Gier nie jest teamem klikowym, lecz serwisem pomagającym klikowcom istniejącym od 2000 roku. Na początku był to serwis z informacjami i artykułami na temat aktualnych wydarzeń na scenie itd., następnie strona zaczęła się rozwijać w kierunku artykułów i kursów dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych klikowców, a obecnie jest podsumowaniem tygodnia i skierowana z materiałami dla początkujących klikowców. Założycielem i najlepszym redaktorem był Robbo. Obecna wersja strony to 8 reaktywacja. Jest także uhonorowana "Witryną dnia" z 13 sierpnia 2001 roku. Od czerwca 2007 roku działała na domenie 'fabrykagier.com'.

Dnia 27 października 2007 Fabryka Gier została po raz 8. zamknięta, wg oficjalnego oświadczenia - na zawsze.

Ponowne otwarcie Fabryki Gier na autorskim CMS'ie (który oferuje opcje takie jak rejestracja i dodawanie materiałów przez użytkowników) nastąpiło 5 kwietnia 2009. Otwierający news napisała Saturianka.

Odnośniki zewnętrzne