Multiplayer Klik Webac System

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Ten artykuł dotyczy niepewnych wydarzeń/faktów.
Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić.
Multiplayer Klik Webac System
gatunek Silnik multiplayer
data wydania 2007
stworzone w Multimedia Fusion
autor Fanotherpg
język polski/angielski
strona www PG
pobieranie brak

MKWS to uniwersalny tryb multiplayer, nie opierający się na żadnym rozszerzeniu do trybu multiplayer, czyli MOO i DPLAY, gdyż do tego pierwszego trudno znaleźć serwer i skonfigurować, a ten drugi jest bardzo ograniczony i wymaga łączenia przez IP.

Opis

MKWS ma obalić tezę, że nie da się zrobić gier multiplayer bez użycia rozszerzeń typu MOO, czy też DPLAY.

Na stan obecny autor nie może zdradzić zbyt wiele na temat działania silnika i raczej nawet po premierze to się nie zmieni, gdyż ma to być uniwersalny tryb Multi dla gier PG i Radioactive Software.

Zasada działania będzie bardzo podobna do tych obecnie znanych z gier multiplayer i nie będzie żadnych dodatkowych aplikacji, czy też instalacji potrzebnych do uruchomienia trybu Multi. Jednakże autor ma zamiar, pomimo nie publikowania kodu tego silnika, zaprezentować jego możliwości w publicznych beta testach. System ten także nie będzie korzystał ani z serwerów prywatnych, ani z połączeń bezpośrednio między użytkownikami.

Autor ma zamiar stworzyć system na wzór Blizzardowskiego Battle.Netu, czyli uniwersalnego modułu serwowego, który będzie obsługiwał wiele gier i pokazywał listy użytkowników aktualnie aktywnych i nieaktywnych.

MKWS zadebiutuje w bardzo prostej grze w wersji single i multiplayer (na razie tylko dla dwóch osób).


Stub.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.