KREW

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
KREW
Krew.jpg
gatunek strzelanka
data wydania luty 2004
stworzone w The Games Factory
autor K@czor, Speedy, Reboot, Viper-net
język polski
strona www WOLF Software
pobieranie Pobierz

KREW jest grą akcji stworzoną przez K@czora, Speedy'ego, Reboota oraz Viper-neta (czyli grupę WOLF Software w ówczesnym składzie). Premiera gry odbyła się 29 lutego 2004 roku.

Opis gry

Gra jest typową strzelanką ukazaną w rzucie izometrycznym. Mimo, iż gra przypomina typowy survival zadaniem gracza jest nie tylko wyeliminowanie wszystkich przeciwników na danym poziomie, ale także wykonanie jakiegoś zadania, np. otwarcie zablokowanych drzwi. Gra zawiera 8 poziomów a na końcu każdego poziomu znajduję się boss. W grze dostępnych jest 18 rodzajów broni (m. in. miotacz ognia i przenośne głowice nuklearne), których można użyć przeciw 25 rodzajom wrogów. Gra wzorowana była na komercyjnej grze Serious Sam i tak samo charakteryzuję się ogromnymi ilościami wrogów nacierającymi jednocześnie na gracza.

Fabuła

Akcja gry toczy się w czasach współczesnych. Bohater, czyli postać w którą wciela się gracz pracuje dla tajnej organizacji rządowej zwalczającej wszelkie przejawy zła na świecie. Przełożonym Bohatera jest Szef. Gra rozpoczyna się gdy Szef zleca Bohaterowi misję wyeliminowania jednego z generałów sojuszniczych wojsk, niejakiego Generała Bambo. Generał ten zawarł umowę z Obcymi, którym obiecał umożliwienie podbicia Ziemi. Zadaniem gracza jest więc powstrzymanie generała Bambo jak i ewentualnego ataku obcych.

Dodatki

KREW poza samą grą zawiera również kilka dodatków. Są to:

  • Krwiopedia (KREWhelp) - encyklopedia wszystkich przeciwników i broni w grze. Uzupełnia się w miare postępu w grze.
  • Edytor (KREWedit) - dostępny po ukończeniu gry, pozwala na tworzenie własnych poziomów, edycję stanów zapisów gry a także edycję wpisów Krwiopedii.
  • Plik pomocy.
  • Starter - program umożliwiający szybki dostęp do wszystkich funkcji KRWI.

Ocena i krytyka

KREW już w dniu premiery stała się wielkim hitem - chwalono głównie dopracowanie gry, fabułę i udzwiękowienie. Mniejsze wrażenie wywarła grafika. Najbardziej krytykowanym elementem była paradoksalnie sama krew, ktorą nazwano przesadną i niedopracowaną, chociaż to właśnie ten element nadaję KRWI specyficznego klimatu.

Sequel

Tuż po premierze rozpoczęto prace nad KRWIĄ 2. Sequel miał zawierać wiele nowych elementów m.in. obsługę myszy, co umożliwiało strzelanie w każdym kierunku oraz możliwość prowadzenia pojazdów. Pracami zajęli sie K@czor oraz Cage chociaż na początku w pracach miał też brać udział Tom3k. Prace jednak wstrzymano z powodu braku czasu.

Przyszłość

Mimo iż prace nad sequelem wstrzymano, nie jest wykluczone ich wznowienie. KREW 2 jednak będzie już tworzona w The Games Factory 2. Obecnie trwają jednak prace nad wersją 1.1 KRWI. Mają w niej zostać poprawione wszystkie napotkane błędy, nie jest wykluczone również poprawienie grafiki.

Trivia

Na przełomie lat 2002/2003 powstała wersja demonstacyjna KRWI zwana KREW Interational Demo. Zawierała tylko pierwszy poziom, charakteryzowała się także bardzo wysokim poziomem trudności (Bohater ginął po 1-2 trafieniach).

Odnośniki zewnętrzne


Exquisite-khelpcenter.png
Klikipedia posiada recenzję tego projektu, której autorem jest RomanX
Kliknij aby przeczytać