Dni wojny 3

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Dni wojny 3
gatunek strzelanka
data wydania 4 kwiecień 2011
stworzone w MMF2
autor Mateusz9206
język polski
strona www M9206 IDW
pobieranie pobierz

Dni wojny 3 to trzecia część gry z serii Dni wojny, stworzona przez Mateusza9206. Jest to jednocześnie zakończenie trylogii Kawalskiego. Gra jest typową zręcznościówką, polegającą głównie na masowej eksterminacji kosmitów.

Opis gry

Fabuła

Rozmowy pokojowe, które zaproponowało Imperium na końcu Dni wojny 2 okazały się pułapką. W ciągu jednej godziny do niewoli zostało wzięte najwyższe dowództwo sił Ziemskich. Imperium wykorzystało to do przeprowadzenia serii szybkich ataków na kolonie Ziemian. W momencie rozpoczęcia akcji pod kontrolą ludzi są już tylko 3 planety - Hajmdal, Mars oraz Ziemia. Gracz wciela się w porucznik Amandę Nadolską i skierowany jest do pomocy przy ewakuacji cywilów i personelu wojskowego z Hajmdal.

Postacie

Postacie występujące w grze to m.in.:

 • Amanda Nadolska - Kobieta porucznik, nowa postać wprowadzona do serii. Gracz przejmuje nad nią kontrolę, gdy Kawalsky trafia do niewoli.
 • John Kawalsky - Bohater serii z poprzednich odsłon
 • Numar - jeden z wysoko postawionych dowódców sił Imperium. Graczowi przyjdzie możliwość pokierowania jego poczynaniami.
 • Generał Havers - były zleceniodawca misji.
 • Tizmar - najwyższy prorok Imperium. Główny przeciwnik.


Bronie

W grze występuje ponad 20 rodzajów broni. Gracz ma do wyboru pistolety, karabiny maszynowe krótko i długodystansowe, snajperki, ciężkie karabiny maszynowe oraz granaty. Gracz może nieść maksymalnie dwie duże bronie, lub też trzymać dwie mniejsze bronie i strzelać z nich niezależnie. Otwiera to wiele nowych możliwości, można bowiem używać mocnych pistoletów i szybkostrzelnych, nie wymagających przeładowania karabinków obcych. W stosunku do drugiej odsłony serii nie wprowadzono wielu zmian. Dodano pistolet Angel z niewyczerpaną ilością napojów oraz słabymi statystykami. Poprawiono balans wszystkich broni, aby korzystanie z nich było wygodniejsze i sprawiało więcej radości. Największym zmianom uległy shotgun ludzi, shotgun imperium oraz snajperka i rakietnica. Wszystkie rodzaje broni można przetestować na strzelnicy, strzelając do hologramu, którego stan zdrowia wyświetlany jest na pasku na dole ekranu.


Kampania reklamowa

Gra może zostać zapamiętana dzięki swojej agresywnej kampanii reklamowej. Mateusz9206 z pewną dozą specyficznego dla niego humoru nagrał serię filmów, przybliżających uniwersum potencjalnemu graczowi. Najbardziej dowcipnym filmikiem jest wywiad z "twórcami", w rolę których każdorazowo wciela się Mateusz. Stylistykę filmu utrzymano w koncepcji wywiadu. Sam pomysł zaczerpnięto z bonusowego DVD do gry HALO 2. Wszystkie filmy zrealizowano z bardzo wysoką dawką autoironii.


Pozostałe

 • Do gry dołączono bogatą w opis instrukcję w formacie PDF. Zaleca się jej dokładne zgłębienie przed rozpoczęciem rozgrywki.
 • Cała trylogia Dni wojny inspirowana jest serią gier Halo stworzoną przez firmę Bungie.
 • Dni wojny 3 pierwotnie powstawało jako rozwinięcie trybu wolnej rozgrywki z Dni wojny 3. Ostatecznie zarzucono sam pomysł, a skupiono się na kampanii fabularnej.
 • Mateusz9206 tworzył Dni wojny 3 przed maturą. Była to dla niego pewna forma ucieczki od nauki.
 • Misje w Dni wojny 3 są dużo bardziej złożone niż w reszcie serii. Przykładem jest już nawet misja druga. Składa się ona z czterech etapów:
  • otrzymanie rozkazów od technika
  • zabranie mikroczipu z wybranego punktu
  • przyniesienie mikrochipu technikowi
  • obrona stanowiska przy pomocy działka stacjonarnego.

Odnośniki zewnętrzne