Dni wojny 2

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Dni wojny 2
gatunek strzelanka
data wydania sierpien 2009
stworzone w MMF2
autor Mateusz9206
język polski
strona www M9206 IDW
pobieranie pobierz

Dni wojny 2 to druga część gry z serii Dni wojny, stworzona przez Mateusza9206. Gra jest typową zręcznościówką, polegającą głównie na masowej eksterminacji kosmitów.

Opis gry

Fabuła

Po ataku na ojczystą planetę Imperium Obcych, wrogowie Ziemian wycofali się a ludzkość ruszyła do kontrataku. Oddział, któremu przewodził gracz w części pierwszej rozwiązano, a byłych jego członków przeznaczono na dowódców innych elitarnych grup bojowych. Ponownie jako porucznik John Kawalsky zostaniemy rzuceni w wir walki z wrogimi siłami.

Postacie

Postacie występujące w grze to m.in.:

  • John Kawalsky - główny bohater gry
  • Numar - jeden z wysoko postawionych dowódców sił Imperium. Graczowi przyjdzie możliwość pokierowania jego poczynaniami.
  • Generał Havers - były zleceniodawca misji
  • Tizmar - najwyższy prorok Imperium.

Bronie

W grze występuje ponad 20 rodzajów broni. Gracz ma do wyboru pistolety, karabiny maszynowe krótko i długodystansowe, snajperki, ciężkie karabiny maszynowe oraz granaty. W stosunku do części pierwszej wprowadzono spore zmiany. Od tej pory gracz może nieść maksymalnie dwie duże bronie, lub też trzymać dwie mniejsze bronie i strzelać z nich niezależnie. Otwiera to wiele nowych możliwości, można bowiem używać mocnych pistoletów i szybkostrzelnych, nie wymagających przeładowania karabinków obcych.


Pozostałe

Do gry dołączono bogatą w opis instrukcję w formacie PDF. Zaleca się jej dokładne zgłębienie przed rozpoczęciem rozgrywki.


Odnośniki zewnętrzne