Click Basic

Klikipedia - klikowa encyklopedia
(Przekierowano z CB)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki

Click Basic to klikowe forum dyskusyjne założone 17 sierpnia 2006 o godzinie 15:11.

Otwarcie

Wg założyciela, forum zostało utworzone w celu uzupełnienia luki na PSK, powstałej po upadku Click Portalu. W obliczu tego, że Click Portal został zamknięty znacznie później (24 sierpnia) należy uznać, że nie jest to prawda.

Istnienie

Forum to borykało się z problemem cenzury i braku wolności wypowiadania własnych poglądów, niewygodne posty bywały usuwane, istniały również tematy o charakterze propagandowym (do tego stopnia, że niektórzy określają CB jako Bedziowską Republikę Ludową lub Basicomunę).

Obecnie wszystkie posty są akceptowane, naturalnie te, które łamią netykietę są usuwane przez zespół moderatorów. Forum żyje obecnie w zgodzie z forum CP i jest otwarte dla początkujących klikowców. Są oni przyjmowani mile i uprzejmie. Każdy klikowiec znajdzie tam przykłady pod swój stopień trudności.

Pod koniec maja 2007 stworzono program klikowy blokujący dostęp do CB. Niedługo po tym fakcie powstały szczepionki usuwające działalność powyższego programu.

Zamknięcie

Forum 23 sierpnia 2007, po krótkim okresie intensywnych zmian, zostało tymczasowo zamknięte. 10 października 2007, po 38 dniach, zostało ponownie otwarte. 14 lipca 2008 zostało jednak (według samego Administratora) zamknięte na zawsze.

Zarząd

Ostatnimi osobami zarządzającymi forum byli:


Swojego czasu w skład zarządu wchodzili również:

Struktura

Forum zbudowane jest z 4 kategorii, które z kolei dzielą się na 10, 2, 2 i 2 podfora, przy czym część z nich ma od 1 do 4 pomniejszych for.