SubTerror

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
SubTerror
SubTerror klikipedia.jpg
gatunek Zręcznościowa
data wydania Listopad 2005
stworzone w The Games Factory
autor K@czor
język Polski
strona www WOLF Software
pobieranie Pobierz

SubTerror - gra zręcznościowa, stworzona w The Games Factory przez K@czora i Powerslide'a. Inspiracją do jej stworzenia była znana z automatów gra Depthcharge (Zobacz opis). Grafika do gry SubTerror powstała już w 1997 roku, a pomysł do stworzenia interfejsu gry w formie "zegarka" podsuneła gra Commander Keen, w której menu główne stylizowane było właśnie na zegarek a jako bonus można było zagrać w klon Ponga (Zobacz obrazek). W 2005 roku K@czor rozpoczął prace nad grą SubTerror z wykorzystaniem stworzonej wcześniej grafiki. Chociaż główne okno gry ("wyświetlacz zegarka") pozostało nietknięte to jednak ręka jak i sam zegarek zostały poprawione przez Powerslide'a.

W listopadzie 2005, gdy cała gra była już gotowa zapadła decyzja o dodaniu możliwości wysyłania wyników online. Od tamtej pory produkcję gry przejął Slawo i niedługo potem SubTerror (wersja 1.0) pojawił się na OZCOM.

W sierpniu 2008 powstała wersja 1.1 gry, poprawiająca większość błędów. Z tej wersji usunięto jednak wysyłanie wyników online. Możliwość ta powróci jednak w planowanej wersji 1.2.

Linki zewnętrzne