Pepe9donkey

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Właściwy tytuł tego artykułu to pepe9donkey. Z powodu ograniczeń technicznych tytuł tego artykułu jest nieprawidłowy.
pepe9donkey
P9d.jpg
imię Michał
rocznik 1988
skąd Witoszów Dolny, k. Świdnicy
www http://www.donki.xn.pl
Pepe9donkey.gif
pepe9donkey (wł. Michał Moskal) urodzony w 1988 roku, twórca gier w TGF i MMF, tworzy pod szyldem Donki Studio. Jego twórczość to głównie proste zręcznościówki, ale przede wszystkim gry platformowe. Zadebiutował na forum EFactory grą Zolw (bodajże 2002 rok) i od tej pory stworzył jeszcze kilka gier. Na kliki trafił przypadkiem, penetrując zawartość płytki dołączonej do czasopisma Twój Niezbędnik Komputer Świata.

Później pepe9donkey tworzył gry głównie na tzw. batalie organizowane przez różne fora. W tym okresie powstały takie minigry jak:

Jego ostatnia gra, Zgliszcza, zrobiona na II Wojnę Globalną, zajęła pierwsze miejsce, za co PP otrzymał pełną wersję Multimedia Fusion 2 Developer.

Na koncie ma jeszcze stworzoną dość niedawno zręcznościówkę o nazwie Siup.

Kilka z gier wyposażonych w system wyników online by Slawo zostało zamieszczonych na serwisie Zagrajmy OnLine - turnieje w grach. W tej chwili pepe9donkey pracuje nad kilkoma "większymi" projektami, już na dobre odchodząc od idei udziału w bitwach.

W listopadzie 2005 roku rozpoczął wraz z innym klikowcem (k@rgul) tworzenie polskiego klikowego e-zinu o wdzięcznej nazwie Ślimaczek, który rozwija się po dziś dzień.

Publikacje gier

  • Siup ukazał się w 07 numerze CD-Action z 2006 roku. Został umieszczony również na cover CD tegoż czasopisma.

Strony internetowe

  • Administrator i twórca e-zinu i serwisu Ślimaczek.
  • Strona domowa jednego z projektów - "'79".