NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Fadex
12-02-2019, 22:09
Biedna bitwa #1
Autor Wiadomość
Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: GameMaker Studio 2

55 Prestiż
Wysłany: 12-02-2019, 16:00   Biedna bitwa #1

Z przyjemnością ogłaszam "Biedną bitwę", bitwę w której liczy się dobra zabawa, dobry nastrój i...

... nie ważne :P .

Chcesz podpierać ściany, czy dobrze się bawić? Jeśli wybrałeś drugą opcję, to ta bitwa jest dla Ciebie! Biedna bitwa, to nieoficjalna bitwa, bez kolorków, gier na steama i innych takich. Lubisz posiedzieć nad swoim projektem, a limity Pidżamy za bardzo Cię ograniczają? Dobrze trafiłeś kolego i koleżanko.

Zasady są proste:

- limit wielkości pracy: 500 MB, muzyka może być w wav (Oni tego nawet nie sprawdzają!)
- rozdzielczość daj taką jaką chcesz, warto jednak wziąć pod uwagę potencjalnych głosujących i ich sprzęty),
- dozwolone programy: wszystkie prócz KliknPlay
- daj plik źródłowy, albo nie dawaj,
- musisz być autorem gry, ale nikt nie sprawdzi, czy przypadkiem nie użyłeś kodu z poprzedniego projektu, przykładu itd.,
- zrób wszystko by twoja gra odpaliła się bezproblemowo na większości sprzętów, systemach bez konieczności instalowania dodatkowych softów/bibliotek itd.
- praca może mieć instalator, a także możesz mieć chaos w nazwie folderów
- pamiętaj, że to ludzie głosują i musisz spełnić ich oczekiwania, a nie moje... zrób po prostu dobrą grę uwzględniając temat bitwy
- bitwa trwa tydzień
- po zakończeniu bitwy odbywa się tygodniowe głosowanie, który ma za zadanie wytypować 3 najlepszych twórców
- ja jako organizator, nie biorę udziału w samej bitwie jak nie oddaję głosu w głosowaniu
- głosowanie jest oparte na zasadach z tradycyjnej bitwy: 3pkt na siebie i reszta wedle woli (2pkt na jednego ludka i 1pkt na drugiego)

Biedną bitwę zaczynamy w Czwartek 14.02.2019 o godzinie 18.00, wtedy także pojawi się temat wraz z sugestiami. Jeśli nowy rodzaj batalii się przyjmie, to pomyślę o tym, by kolejne odsłony jakoś urozmaicić, a zwycięzców nagrodzić czymś więcej niż dobrym słowem i kawałkiem suchej bułki ;) Liczę na Was!!!

Edit:

Ogłaszam pierwszą Biedną bitwę!!!

Temat: Fury

Ciężki temat? Rusz głową, odpal wszystkie systemy, zaatakuj kreatywnością... Nuke Boards kreatywność przede wszystkim!!!

Sugestie:
- gry wyścigowe, seria Need for Speed
- kradzież pojazdów, seria Grand Theft Auto
- David Hasselhoff, szalone lata 80, Kung Fury
- Tyson Fury
- Undertale

Nadsyłanie prac:
Link do pracy należy umieścić w wiadomości w tym temacie do dnia 21.02.19 (kończymy w czwartek 21.02.19 , o godzinie 18.00 (+2 minuty więcej) Macie 7 dni na wykonanie! Następnie odbędzie się trwające tydzień głosowanie.
Wiadomość zgłoszeniowa powinna zawierać nazwę pracy.

UWAGA! Tylko pierwszy post się liczy. W pierwszym poście zasady zabawy.

Dobraj zabawy!!!

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
Ostatnio zmieniony przez Temporal 14-02-2019, 20:07, w całości zmieniany 3 razy  

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może

15764 Prestiż
Wysłany: 12-02-2019, 16:36   

W sumie sucha bułka się przyda, tylko zależy jaki rodzaj tej bułki. Weź kup jakąś dobrą tą bułkę.

creesee 
Młodszy chorąży

Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: GameMaker Studio 2

12186 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 15:36   

No co wy, ogłoszenie bitwy dwa dni przed jej rozpoczęciem? Coś Ty, Temporal, na bułkę upadł?

Sugestia #1: jestem za wywaleniem wszystkiego, co nieklikowe. Promujmy kliki. Myślałem, że jesteśmy forum o tworzeniu gier w klikach. Kliki są rasą panów!

Sugestia #2: kiedyś na Fabryce Gier [*] była bitwa, w której wybierało się jeden z trzech tematów, w którym każdy składał się z trzech słów-kluczy, do których należało w dowolny sposób nawiązać w produkcji. Podobał mi się ten pomysł. Na przykład: młot + zjawa + drzwi (tak powstał Skullhammer). Bitwa jak bitwa, a daje trochę więcej swobody. Gdyby ktoś nie czuł się dobrze w jakimś temacie, wówczas nadal może brać udział, pchając swoją kreatywność w inną mańkę. Moim zdaniem warto.

Sugestia #3: od wczoraj na urlopie (do 25-go) i z chęcią wziąłbym udział, ale patrz: początek zdania. Być może jest też więcej osób, które byłyby zainteresowane, a z jakiegoś powodu ich to zaskoczyło? Jest szansa na przesunięcie bitwy na np. 1 marca?

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

15764 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 18:00   

creesee napisał/a:

Sugestia #3: od wczoraj na urlopie (do 25-go) i z chęcią wziąłbym udział, ale patrz: początek zdania. Być może jest też więcej osób, które byłyby zainteresowane, a z jakiegoś powodu ich to zaskoczyło? Jest szansa na przesunięcie bitwy na np. 1 marca?

Jestem za wydłużeniem czasu bitwy :) Ale jeśli chodzi o przesunięcie, to już mniej, może po prostu niech będzie trwała miesiąc xD?

Temporal 
Podporucznik
CP user

55 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 18:02   

Ogłaszam pierwszą Biedną bitwę!!!

Ciężki temat? Rusz głową, odpal wszystkie systemy, zaatakuj kreatywnością... Nuke Boards kreatywność przede wszystkim!!!

Sugestie:
- gry wyścigowe, seria Need for Speed
- kradzież pojazdów, seria Grand Theft Auto
- David Hasselhoff, szalone lata 80, Kung Fury
- Tyson Fury
- Undertale

Nadsyłanie prac:
Link do pracy należy umieścić w wiadomości w tym temacie do dnia 21.02.19 (kończymy w czwartek 21.02.19 , o godzinie 18.00 (+2 minuty więcej) Macie 7 dni na wykonanie! Następnie odbędzie się trwające tydzień głosowanie.
Wiadomość zgłoszeniowa powinna zawierać nazwę pracy.

UWAGA! Tylko pierwszy post się liczy. W pierwszym poście zasady zabawy.

Dobraj zabawy!!!

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
Ostatnio zmieniony przez Temporal 14-02-2019, 20:07, w całości zmieniany 2 razy  

Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu

Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: nie

36298 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 18:04   

To śmieszne, bo akurat dzisiaj oglądałem recenzję starej gierki gdzie przyrównywał ją gość do Kung Fury i zastanawiałem się, czy by czegoś w ten deseń nie zrobić.

^
"Dobraj zabawy"

Poza tym miała być 18, była 18:02. Oddajcie moje 2 minuty.

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

15764 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 18:05   

No dobra, coś się wymyśli :D Mam już w miarę pomysł, chyba.
To rozumiem, że zakończenie bitwy 18:02 za tydzień :D

Temporal 
Podporucznik
CP user

55 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 18:59   

Dobra, wygraliście, dopisujemy 2 minuty. Mam nadzieję, że niezdecydowani jednak podejmą słuszną decyzję i wezmą udział w bitwie. Temat można ugryźć z różnych stron, może być zabawnie :)

@creesee rozumiem Cię, ale ciężko dogodzić wszystkim. Społeczność nie jest już tak aktywna jak kiedyś i ograniczenia się do klików może tylko zmniejszyć ilość uczestników. Niektórzy porzucili kliki i kodzą w Unity, albo piszą gry od zera. Chodzi o dobrą zabawę a nie koniecznie o promowanie klików. Co do terminu, to też ciężko wstrzelić się tak by każdemu pasowało. Ludzie mają swoje życie i zawsze coś będzie stało na przeszkodzie. Jak nie ta bitwa to trafisz na kolejną, tym bardziej, że to NB organizuje te wszystkie bitwy i pidżamy. Ta bitwa powstała z przypadku i jak odniesie jakiś sensowny sukces, to pomyśli się o kolejnych lepszych odsłonach.

Soundcloud

msg napisał/a:

jarlfenrir 
Generał brygady

Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2

37281 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 19:33   

Mam pytanie odnośnie zakończenia bitwy. W pierwszym poście jest data 21.03.2019 ale zaraz potem piszesz, że na wykonanie pracy jest tydzień... więc ile w końcu jest czasu?

Temporal 
Podporucznik
CP user

55 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 20:10   

jarlfenrir napisał/a:
Mam pytanie odnośnie zakończenia bitwy. W pierwszym poście jest data 21.03.2019 ale zaraz potem piszesz, że na wykonanie pracy jest tydzień... więc ile w końcu jest czasu?

Mały chochlik się wkradł. Oczywiście chodzi o 21.02.2019, już poprawione.

Soundcloud

msg napisał/a:

kamiledi15 
Porucznik

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2

8267 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 21:28   

Szkoda, że jednak nie 21.03 :P Termin dla mnie fatalny z oczywistych względów, ale postaram się coś wytworzyć.

Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku

15764 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 22:00   

No w sumie szkoda, że tak krótko, bo pomysł już wymyśliłem, ale zaraz kończą mi się "ferie" plus mam jeszcze jeden konkurs priorytetowy dla mnie, ale postaram się zrobić.

Tasmpol 
Bohater
young god

Główny edytor: MMF2

24606 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 22:46   

Temporal napisał/a:

W pierwszej chwili przeczytałem "furry" i strachłem :O

Kalon 
Pupogłowy

331 Prestiż
Wysłany: 14-02-2019, 23:27   

Nie wiem jak akurat Undertale zalicza się do tego tematu. Inne jakoś dają mi do zrozumienia ale Undertale to nie kojarzę do tego. Chyba ze chodzi dynamiczną rozgrywkę.

Temporal 
Podporucznik
CP user

55 Prestiż
Wysłany: 15-02-2019, 15:53   

Kalon napisał/a:
Nie wiem jak akurat Undertale zalicza się do tego tematu. Inne jakoś dają mi do zrozumienia ale Undertale to nie kojarzę do tego. Chyba ze chodzi dynamiczną rozgrywkę.

Patrz wpis Tasmpol'a ;)

Soundcloud

msg napisał/a:

Odpowiedz do tematu