NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wyspa
Autor Wiadomość
Sebol 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 249

5905 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 11:17   Wyspa

"Wyspa"
Gatunek: Przygodowa, Ekonomiczna.

Opis:
Jeśli ktos z was ogladał Film "Cast Away-Poza światem" to wie o co mi chodzi :] a jesli ktoś nie oglądał to opiszę co bedzie w grze. Jesteśmy rozbitkami na bezludnej wyspie. Oczywiście wyspa jest dużaa tyle ze składa sie z małych mapek dlatego że wszystkie obiekty będą obiektami Aktywnymi po to aby działał cykl dnia i nocy. W grze będą dwa tryby:
1: Tryb kariery- Robimy to co musimy. Wszystko według celów itp.
2: Wolna gra- Robimy co nam sie podoba :] po prostu wolnosć.

Mamy licznik Daty i godziny na wyspie. Można grać nawet z 50 lat :]
Jest możliwość budowania domu. Łazi się normalnie za pomocą klawiatury. Zcina drzewa, Zbiera zarcie itp. Co do budowania domu to robi sie to samemu. Czyli zaznacza sie teren na dom i potem przynosi materiały a domek bedzie sie rozbudowywał. Bardziej do tej gry pasował by widok Izometryczny. Narazie porobie coś przy tej gierce a jak nie dam rady to tu napiszę ;) . To wcale nie jest takie trudne jak sie wydaje. Z doswiadczenia wiem ze sie da coś takiego zrobić. Zobaczymy co z tego wyjdzie :D
 
     
Moro 
Sierżant


Posty: 130

538 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 12:14   

Takie rozbitkowe RPG?
 
 
     
Fred 
Bohater


Główny edytor: TGF
Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 12:19   

Kolejny świetny pomysł! Bardzo mi się podoba i jest całkiem prosty do wykonania. W takiej grze liczy się przede wszystkim grafika i grywalność. Chętnie bym zagrał w taką grę ;)
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 14:21   

Prawie jak moja "Robinsonada" :) Mój projekt też był grą ekonomiczną, w której trafiamy na bezludną wyspe i pomagamy zamieszkującemu ją plemieniu w walce z sąsiednim. Gra nie została stworzona z prostego powodu - grafika :(
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Sebol 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 249

5905 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 17:08   

Właśnie tak bym chciał zagrać w taka grę :) Że trzeba walczyc o przetrwanie na wyspie wykorzystujac otoczenie :D . Domy by się budowało jak w Strategi czyli:
Bierzemy domek. Ustawiamy miejsce jego budowania. Pojawiło by się takie ogrodzonko np. z Kamieni. A drewno zcinało by sie samemu i donosiło pod domek wtedy automatycznie by się pojawiał budowany domek :) . Można by było polować. Łowic ryby itp. po prostu żyć na wyspie :D to by było SUUUPER :)
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 17:42   

Ooo garajdija, może bym się za to wziął :D Silnik - prościzna, jeżeli by się udało zrobić grafike to jak najbardziej! :)
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
McO 
Bohater
WujasheQ


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 16 razy
Posty: 253

15161 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 19:02   

Mi też sie pomysł podoba... nawet bardzo (lubie wszystko co nawiązuje do bezludnych wysp itd. ;) ). Nie zgodze sie jednak w 100% z Fredem, ze w takiej grze liczy się przede wszystkim grafika i grywalność. Moim zdaniem liczy się taki klimat tajemniczości,grafika i dźwięk. To wszystko podziałałoby na wyobraźnie gracza.
_________________
coolwilk napisał/a:
ja kocham religie bo mam szustke :) i jest spoxik

 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 19:09   

Liczą się pomysły jak zrobić coś z niczego (czyli np. helikopter z wiaderka i łopaty xP ) bo to właśnie jest najfajniejsze w takich opowieściach - jak sobie rozbitkowie radzą i żyją z rzeczy, które dla przeciętnego szaraka znaczą tyle, co opał :) Grafika jest potem.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Sebol 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 249

5905 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 19:26   

Hehe :D Dało by sie możliwość rozpalania ogniska albo pisania HELP! na piasku :D np. idziemy na plaże i trzymamy shift potem strzałkami idziemy w dół i zostawiajac za sobą ogarniety piach i w ten sposób można napisać Help lub co tam sie chce ;) . Ja osobiscie chciał bym to robic grupowo :D bo jakos mi wtedy pieknie gry wychodzą. Dopracowało by się każdy szczegół jak zostawianie odcisków stóp na piastku ;) Ahh Ciepłe dni na plaży całymi dniami siedziec nad wodą i łowic ryby a potem smazyc na ognisku w dodatku byc samym na wyspie. Można robic wszystko co sie chce. Grać w nogę Kokosem albo coś tam innego xD wszystko jest łatwe do zrobienia dla Zaawansowanego klikowca :) Dobrze by było oddać atmosfere prawdziwej plaży. Robic ubrania z lisci. itp. Możliwosci jest wiele :) .
 
     
Kaytek 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Posty: 293

6902 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 19:34   

Sebol napisał/a:
Ja osobiscie chciał bym to robic grupowo


Nie musisz mi się zwierzać. :P (dżołk)

Może być ciekawie. ;) Jak się zbierzecie - to mnie zawołajcie. Pomogę. :)
_________________
 
 
     
Fred 
Bohater


Główny edytor: TGF
Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 29-04-2006, 19:52   

Faktycznie, McO i Tasmpol mają rację ;) Pomysły, pomysły i jeszcze raz pomysły.
 
 
     
baq 
Sierżant


Główny edytor: MMF
Posty: 109

2075 Prestiż
Wysłany: 01-05-2006, 21:10   

No pomysl bomba!!! :D Jak by byla graficzka widoczna z boku 2D rysunkowa taka to miodzio! :D ( nawet paintowa byla by dobra tylko zeby bylo duzo opcji wykonywania roznych rzeczy, tak jak pisal Sebol kopanie kokosa :D ) zbieranie zapasow z wyspy i budowanie sobie chaty bylo by najlepsze z tego calego! :D I jak by sie wybudowalo jakas łódkę to mozna by wkoncu odplynąc do starego domu tak jak w filmie :) Tyle ze zajecie zbudowania lodki zajela by kuuuupe czasu :)
 
     
Tunajt 
Starszy kapral

Główny edytor: TGF2
Drugi edytor: MMF
Posty: 46

7934 Prestiż
Wysłany: 03-05-2006, 16:41   

Życzę wam, byście mieli więcej chęci niż ja - jakieś kilka lat temu próbowałem zrobić taką grę (zresztą czego się nie próbowało ;) - jak ktoś chce zobaczyć to tutaj). Trzymam kciuki za każdego kto się tego podejmie!
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group