NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Świat Klików ?!
Autor Wiadomość
konto usunięte
Dezerter

Posty: 124

0 Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 08:29   Świat Klików ?!

Wstęp
Świat Klików ?!
Spróbuje wam jako tako wyjaśnić...
Zapraszam do lektury młodych Klikowców jak i tych starszych po fachu...

Kim jest Klikowiec ?
Klikowcem jest każdy, czy to młody czy stary, grunt to żeby pracował na programach
od firmy ClickTeam. Najbardziej popularnym programem Klikowym jest
The Games Factory (TGF) a zaraz po nim Multimedia Fusion (MMF).

Co powinien robić Klikowiec aby faktycznie zasługiwał na to aby go nazywano Klikowcem ?
Powinien tworzyć na bierząco gry na programach TGF/MMF od ClickTeam.
Prawdziwy Klikowiec nie robi programów na TGF/MMF, oj nie...
Zajmuję się grami, i tworzy je wkładając w nie swoje pomysły jak i też uczucia...
Zabrzmiało trochę literacko... nie szkodzi...
Prawdziwy Klikowiec nie lubi grać w swoje gry, odwrotnie jest gdy przed wypuszczeniem gry Klikowiec testuje sam swój projekt gry...
Klikowiec może też "nająć" betatesterów do swojej gry aby wyłapać więcej bugów...
Klikowiec powinien regularnie tworzyć gry, lub pracować nad ich projektami...
Porządny Klikowiec nigdy nie tworzy kilku projektów gier na raz !
Najwyżej może sobie pozwolić do 2 na raz, więcej też można jeśli to minigry tworzone tylko po to aby gracz pograł w nie z 5 min. jeśli mu się nudzi...

Dlaczego większość Klikowców twierdzi że Polska Scena Klikowa (PSK) się rozpada, albo nawet już się rozpadła... ?
Dlatego że prawdziwi pionierzy PSK byli samoukami, całą grafikę robili sami, pilnie uczyli się samemu jak co i gdzie w TGF się znajduje...
A teraźniejsi Klikowcy ?! Niektórzy wyrosną na Kolejnych Pionierów Klikowych i będą nauczać "młode pokolenie" Klikowców...

Co młode pokolenie Klikowców może zrobić aby być w przyszłości kimś w Klikach ?
Po pierwsze, trzeba poznać zwyczaje starszych Klikowców, głównie chodzi o sposób myślenia... Trzeba mieć otwarty umysł na nowe rzeczy a nie tylko, np. Quake II !
Po drugie, Trzeba samemu tworzyć grafikę do swojej gry a jeśli z bibliotek to składać ją tak aby pasowała do siebie...
Nietaktem na PSK jest to że "młode pokolenie" Klikowców zgapia projekty innych Klikowców... Tak się nie robi... Pamiętajcie o tym...
Wystarczy troszkę fantazji, pomysłu... i możemy stworzyć własny orginalny projekt gry...

Zakończenie
Jednym słowem, bądźmy twórczy! Otwarci na nowe pomysły!
To gwarantuje dalsze działanie PSK, nie zapominajcie o tym...
Lepiej jest, np. wymyśleć orginalny pomysł na grę niż "zrzynać" od drugiego Klikowca...

Twórzcie gry a nie programy bracia Klikowcy, a PSK będzie chodziła jak w Szwajcarskim zegarku ! :D

Pozdrawiam!
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Pomógł: 1 raz
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 10:55   

O Bedziu zaskoczyłeś mnie teraz. Mądrze napisałeś i zgadzam się całkowicie z tobą. Więc ludzie robić gry, przestać się opieprzać i nierobić tych głupich programów!!! Klikowcy codziennie dorabiajcie coś to swojego projektu. Jeśli weźmiecie sobie to do serca to może z psk niebędzie tak źle. E bedziu czemu niebędzie XXL+18? Ta wersja byłaby lepsza teraz to będzie nudna gra :P . A i niepisz mi tu o ankiecie bo to ja wiem.
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 13:59   

Jednym słowem - twórzmy gry a nie rozwodźmy się nad sensem i sposobami ich tworzenia :|
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 16:12   

Ja od kołyski rozwodzę się nad sensem życia :P Nad sensem tworzenia amatorskich gier też. Bo po co? Co nam to da? Sprzedamy taką grę? Coś za to będziemy mieli? Nooo?
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 16:44   

Tasmpol: Satysfakcję :D
Bedziu: Fajny art...
Przyda się dla początkujących...
Ja byłem samoukiem 8)
Od podstaw do perfekcji!
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
Ostatnio zmieniony przez Minty 24-08-2013, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Pomógł: 3 razy
Posty: 296

22921 Prestiż
Wysłany: 15-11-2005, 22:38   

Cytat:
Tu się gry tworzy!
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 17-11-2005, 15:57   Re: Świat Klików ?!

Bedziu! Matrix cie więzi! Uwolinij się! Weź niebieską pigułke i zobacz jaki jest naprawde świat....
Narrator napisał/a:
Kilka minut później...

Witaj w prawdziwym świecie.....

Wstęp
Świat Klików ?!
Spróbuje wam jako tako wyjaśnić...
Zapraszam do lektury młodych Klikowców jak i tych starszych po fachu...

Kim jest Klikowiec ?
Klikowiec to każdy użytkownik urządzenia zwanego komputerem , niekoniecznie wyposażnym w TGF/MMF (KWNWT/M), który zarejestrował się na którymkolwiek z for klikowych
Co powinien robić Klikowiec aby faktycznie zasługiwał na to aby go nazywano Klikowcem ?
Zarejestrować się na jakimś klikowym forum
Zrobić szybko jakąś strone z niedziałającym downloadem w którym rzekomo są do ściągnięcia jego gry których w rzeczywistości nie stworzył
Reklamować strone, zrobić może nawet forum klikowe (WŁASNE!BĘDE ADMINEM ! CZŁOWIEKI, JAK TO ZAJEFAJNIE BRZMI!!)
Dać 2-5 zapowiedzi na forach klikowych swoich gier, niech to będą duże projekty ciągnące się przez 0,5 - 2 lat.
Na własnej stronie dawać cudze arty, zmienić aby nazwisko.
Pisać jak najwięcej w dziale offtopic żeby mieć dużo postów, dużą range i być szanowanym
Robić jak najwięcej gier, nieważne że byle jakich, byle by były -na pokaz i na batalie.
Dlaczego większość Klikowców twierdzi że Polska Scena Klikowa (PSK) się rozpada, albo nawet już się rozpadła... ?
Dlatego że wszyscy to mówią, trzeba sobie nabić posta na ten temat, może dwa posty, a najlepiej powiedzieć że się odchodzi ze sceny - wywołasz furore!
Co młode pokolenie Klikowców może zrobić aby być w przyszłości kimś w Klikach ?
Nie można być JUŻ kimś w klikach, ta era dawno minęła. Przykro nam, zadzwonimy do pana.
Zakończenie
Jednym słowem - nie jest tak różowo, i sprawdza się żę większość prawdziwych klikowców nie ma często czasu lub w ogóle dostępu do internetu....
Pozdrawiam!
Przepraszam Bedziu za wykorzystanie twojego arta.
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez Natie 17-11-2005, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Slawo 
Legenda


Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 17-11-2005, 16:47   

Co zrobić aby nas zapamiętano jako klikowca ?
1. Zrobić gry.
2. Zrobić coś dla sceny (np. dobry serwis, poadminować nie rozwalając potem forum czy serwisu itp.)
3. Zrobić skandal na scenie.
4. Zabłysnąć jako LOL, najmłodszy użytkownik lub najstarszy lub jako dziewczyna.

Oto odpowiedzi, ja tak zapamiętałem:
ad.1 - Zniszczyciel, Bohater, Otoczony i kilkanaście innych to BROO, Krew to K@czor, Myster Muszele to Buziol, Miśki to Bedziu, Nocne Misje to Omenski, Daję Słowo i Skoki Narciarskie to Sulge (Angelus), Programy klikowe to fino oraz Zetcom. Więcej nie będę wymyślał bo napisałem tylko to co bym wymienił w 30 sekund zapytany przez redaktora na ulicy.
ad2. Fora klikowe to Exek, Powerslide, fino25, Drewicz i ew. NeTRaY, RomanX i K@czor oraz ... Bedziu. Fabryka Gier i kursy to BROO. Silniki to RomanX.
ad3. numero uno to Bedziu, numero secundo to Aleks, numero tercio to ... może ja :D No i kilka włamów na FEF, ale kto by tam pamiętał włamywaczy.
ad4. LOLi nie będę wymieniał bo trudno jest coś wybrać a może wybrany by się wkurzył (chociaż mam-tigereye dał mi się w znaki z zapowiedziami gier, które nigdy nie ujrzały światła forumowego), jako dziewczyna to palmę pierszeństwa dzierży na pewno Ania :)
No i jako najstarszy niestety wiadomo kto, też m.in. dlatego został zapamiętany.
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 17-11-2005, 16:55   

Cytat:
Bedziu! Matrix cie więzi! Uwolinij się! Weź niebieską pigułke i zobacz jaki jest naprawde świat....


Masz do mnie jakąś aluzję :) ?
Tekstu narazie nie czytałem (bo za długi :P ) ale widzę że wyniknęły z niego pewne.... spory że tak powiem. Ale o czym to świadczy? Że klikowcom nie chce się robić gier i tyle (jak będę miał 50+ postów to zrobię sobie super mega hiper wypasiony tekst nad rangą: Na emeryturze (tymczasowo) :D ).
 
     
konto usunięte
Dezerter

Posty: 124

0 Prestiż
Wysłany: 17-11-2005, 16:58   Hahaha...

Haha... Hehe... Achacha... Pfff... :lol:
Naprawdę mnie ten mój artykuł przerobiony przez ciebie rozśmieszył... :D

Na początek chcialbym wyjaśnić że Matrix już mnie nie więzi, wziełem już dawno
niebieska pigułkę... :P

A jeśli chodzi o tekst to jest przehumorystyczny !
Istna parodia Świata Klikowego ! Nie zamierzałeś kiedyś pisać śmiesznych historyjek ?!
Naprawdę ci to dobrze wychodzi. :)

To co napisałeś jest czystą prawdą , śmieszną , ale prawdą...
Przyznaje się nawet że tak jak teraz napisałeś ja postępowałem dawniej podobnie...

To fajnie że już z tego wyrosłem, i stałem się poważnym Klikowcem... :)
Poważnym w sensie że nie robię już takiego czegoś co tu napisałeś...

Ekhm... Daję ci 200 punktów prestiżu za rozśmieszenie mnie !
Na prawdę zdrowo się uśmiałem przy czytaniu tego arta. :D


PS: Nie przepraszaj że użyłeś mojego arta, przecież cię nie zjem... Luzik... 8)
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 17-11-2005, 17:09   

To nie żart - to czysta prawda...
Ja tam nie spełniam żadnego z warunków Zarejestrowanego... :P
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Pomógł: 8 razy
Posty: 165

9364 Prestiż
Wysłany: 17-11-2005, 18:11   

I Bedziu, i CC mają rację.
Bedziu - bo tak być powinno i zdarza się w niewielu, ale zawsze przypadkach.
Crazy Corkin - bo tak się zdarza najczęściej, na szczęście nie zawsze.

Mnie chyba nie zapamiętacie bo też nie pasuję do kryteriów Zarejestrowanego... :P
_________________

...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group