NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
19-04-2006, 15:21
Polowanie na duchy :)
Autor Wiadomość
Sebol 
Bohater


Posty: 249

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 15:19   Polowanie na duchy :)

Dawajcie tutaj jakieś fajne filmiki z DUCHAMI w roli głównej. Nie jakieś bajki czy coś tylko prawdziwe filmiki na których jest duch. Ostatnio zaczołem sobie zbierać materiały na ten temat :D .

Macie tu kilka filmików.
Filmik jeden
Filmik 2
Nawet fajny filmik :D nieźle straszy

Jak znajdę wiecej to będę dawał :) Wy też dawajcie coś takiego :D bo to ciekawe.

Ps. Nie wiedziałem gdzie ten temat dac wiec dałem go tutaj ;) Raczej do Fantastyki nie pasuje bo przecież to nie fikcja :P hehe
Ostatnio zmieniony przez Sebol 19-04-2006, 15:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 15:25   

"Fantastyka" ≠ "fikcja". Poza tym duchy to jest fikcja. Gdyby istniały, to byłoby ich wszędzie mnóstwo - w końcu do tej pory umarło kilka miliardów ludzi, nie mówiąc już o np. owadach. Gdyby dało się je nakręcić widać by je było na każdym nagraniu, a filmowcy z Hollywood musieliby komputerowo nie tyle dodawać nowe efekty, ale usuwać duchy. Podobna sprawa jak z UFO :)
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Posty: 625

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 15:38   

Roman: ale może te duchy zwykle są niewidzialne, a akurat te uznały, że warto się ujawnić? :P
Poza tym tak się składa, że na tym forum pisze duch. Mianowicie ja jestem tym duchem. Duchem miedzinaego smoka. Pewne i tak nikt mi nie wierzy, bo duchy i smoki to już przesada. :P Trudno...
A filmiki nawet niezłe. Sam raczej filmików nie będę szukał, bo nie mam czasu (batalie itp.), ale chętnie pooglądam. :)
 
 
     
Kaytek 
Chorąży


Posty: 293

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 15:43   

Obejrzałem tylko ostatni (ten co to "nieźle straszy"). Zawiodłem się. Takie rzeczy to ja mogę nakręcić w mojej szopie na narzędzia. ;) Zauważcie: kamera jest w pomieszczenie PRZED "badaczami". OMG, słaaabo.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kaytek 19-04-2006, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 16:09   

1 - Ich tam...
2 - Trzesienie ziemi, a nie jakieś duchy :D
3 - Nie oglądałem, to chyba wyreżyserowany film...
Obejżyj sobie jeden odcinek Urban Legends o duchach :P
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 16:22   

1.
Gdzie tam był duch? Bo wystrzaszyli się ciołki jakiegoś gościa...

2.
Szczury biegają po strunach :)

3.
"A pointed stick! That must be it!" - lol! Wymawiają to tak nienaturalnie, że aż strach. W dodatku wystraszyli się głupiej deseczki jakby to był conajmniej 3-metrowy pająk, albo co... "Aaaaa!" ;) Tą babkę duch chyba "przeleciał", bo tak spanikowała ;) Za to ten gość ma koszulkę z "Archiwum X" - przez co od razu wiadomo, że lubi wierzyć w bajki (nadmiar dopaminy). Poza tym na tym obrazie z kamery na podczerwień (podobno :P ) nic nie było widać (żadnego ducha). Więc o co chodzi? Operator kamery pozamykał szafki i uchylił trochę drzwi i od razu "to dowodzi, że ten dom jest nawiedzony"? Raczej autorzy filmu, a nie dom.



Nie da się wykryć ducha. Nie znajdziesz go żadnym wykrywaczem fal elektromagnetycznych ani innych, czyli nie ma energii; nie znajdziesz go też żadnym skanerem kwantowym, czyli nie ma masy. Czyli go nie ma w ogóle. A gdyby nawet był, to w takiej postaci nie ma wpływu na nasz wszechświat, ale to "gdyby" można obalić:

Twierdzenie, że są duchy można porównać do tego, że najmniejsza planetoida w Układzie Słonecznym jest z marmolady i gada po francusku. Nie możesz udowodnić, że to nieprawda, ale nie możesz też udowodnić, że to prawda. Jednak aby uznać coś za prawdę trzeba znaleźć dowód. Jeśli nie można udowodnić, że to nieprawda to nic nie znaczy.

To tak, jakbyś obliczał x i na końcu stwierdziłbyś, że x nie jest równy 3. No i co z tego? Nadal jest tyle samo niewykluczonych wyników, bo -1 = , więc nic nie zrobiłeś. Jeśli nie można wykryć ducha, to nie można udowodnić, że istnieje. Jeśli nie można udowodnić, że istnieje, to jest to dowód, że nie istnieje. Tak samo z wszystkimi istotami nadprzyrodzonymi i UFO.
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Posty: 625

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 16:45   

Coś w tym faktycznie jest, ale nie do końca bym się z takim stwierdzeniem zgodził. Tutaj nie mam zamiaru udowadniać, że duchy mogą istnieć, tylko chodzi o samą kwestię tego, czy coś istnieje.
Faktycznie, jeśli się nie udowodni, że coś istnieje, to nie można być pewnym, czy to istnieje, a może być nikłe prawdopodobieństwo, że to jest. Ale jeśli są jakieś wiarygodne poszlaki, to niewykluczone, że to coś tak naprawdę istnieje, chociaż pewnych dowodów nie ma.

A propos istnienia UFO: dlaczego nie? W końcu przy pomocy rachunku pradopodobieństwa można się przekonać, czy coś takiego isnieje. Bo wszechświat jest na tyle ogromny, że może się w nim znaleźć przynajmniej druga taka planeta, która ma tak sprzyjające warunki do życia jak Ziemia. I jest jakieś prawdopodobieństwo (około (10^-100)% :D ), że na jednej z takich planet powstały istoty, które później doszły do tak zaawansowanej technologii, że mogły odwiedzać Ziemię. ;) Oczywiście, nie twierdzę, że UFO musi istnieć, tylko, że może i wiele na to wskazuje.

Dobra, koniec offtopu. :P
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 17:11   

Dodam, że żaden radar nigdy nie wykrył latającego spodka, jak również żaden pilot takowego nie zobaczył (nie liczę "spotkań" z piorunami kulistymi zanim je poznano). Nie mówiąc już o astronomach i astronautach. Dlaczego nie ma UFO na żadnym filmie (przypadkowo)? Samoloty nad Troją, traktory pod Grunwaldem i pociągi u prehistorycznych Słowian już się zdarzały, a UFO - nigdy.
Tak samo duchy - nie wykrył ich żaden nieprywatny czujnik, a te prywatne, które coś wykryją, należą zawsze do maniaka UFO. Coś tu nie gra, czyż nie? :P

Co do istnienia cywilizacji pozaziemskiej - pewnie istnieje, ale tu chodzi o odwiedziny na Ziemi. Jeśli coś się rusza, to oddziaływuje ze światem. Jeśli tak, to ma energię. Jeśli tak, to wytwarza ciepło (bo nie może to być perpetuum mobile). Jeśli tak, to można to ciepło wykryć. Dlaczego więc nic nigdy nie wykryło UFO oprócz ludzi z tanimi kamerkami, które specjalnie przerobili, żeby miały gorszą matrycę, żeby nagrania były mniej czytelne, żeby nie dało się zobaczyć żyłki, na której wisi ten talerz z zastawy babci? ;)
Znów tak samo z duchami. Powinno być je widać na kamerze na podczerwień (ciepło), a nie widać...
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Posty: 625

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 17:24   

RomanX napisał/a:

Znów tak samo z duchami. Powinno być je widać na kamerze na podczerwień (ciepło), a nie widać...

Skoro nie da się je wykryć poprzez wykrywacze energii, to i się ich nie wykryje przez wykrywacz ciepła, bo ciepło to rodzaj energii. ;)
No cóż, należałoby do wykrywania duchów użyć wykrywacza ektoplazmy, ale takich prawdziwych wykrywaczy nie skonstruowano, więc raczej się nie dowiemy. :P

A co do UFO, pisałem nie tylko o cywilizacjach pozaziemskich, ale też o tym, że jest nikłe (ale jest) prawdopodobieństwo, że któraś z nich osiągneła na tyle zaawansowaną technologię, żeby odbywać podróże międzygwiezdne. :P
Poza tym dlatego się UFO nie zdarzało przypadkowo w filmach, bo to reżyserowie odpowiadają za treść filmu. A raczyłbym zauważyć, że ich filmy, w których samoloty latają nad Troją itp. nie należą do wiarygodnych źródeł wiedzy. :P
Poza tym w pewnym sensie UFO na pewno kiedyś istniało, tylko potem zamieniło się w IFO. Rozszerzcie sobie skrót UFO - Unidentified Flying Object, czyli Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Nie ma tu ani słowa o pozaziemskich pojazdach czy coś takiego. A to oznacza, że UFO równie dobrze mogły być te pioruny kuliste, dopóki nie zostały zidentyfikowane, czyli stały się IFO (Identified Flying Object :P ).

BTW: Fajnie mi się z tobą dyskutuje. :P
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 17:51   

Cytat:
Samoloty nad Troją, traktory pod Grunwaldem i pociągi u prehistorycznych Słowian już się zdarzały, a UFO - nigdy.

Super! Masz może screeny z tych filmów gdzie były te pojazdy? :D
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 18:01   

Mam z Troi, ale traktor (Krzyżacy chyba) i pociąg (jakaś legenda o Popielu czy coś) widziałem w telewizji (bodaj na TVP1). Dawno. Nie nagrywałam.
http://img382.imageshack....51/troja5pq.jpg
To też dobre: http://www.rense.com/general41/scihoax.htm :P

Ale już na temat proszę :)
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 19-04-2006, 18:19   

Pociąg był w "Starej Baśni".

Duch jako straszydło? Dobre sobie. Duch to coś co 'żyje' w ludziach, a te "odbicia rzeczywistości" czy jak to nazwać (postacie z ektoplazmy? :P ) są wymysłem ludzi. Ludzie pierwotni bali się wielu rzeczy, których nie znali, sprytni kapłani wymyślali więc różne historie o zjawach i tym podobnych rzeczach by zapewnić sobie pyszne jedzonko w postaci ofiar :P Wiecie, gdzie jest marchewka musi być i kijek a w przypadku wierzeń ludowych taki kijek stanowiły róznego rodzaju straszydła i jakkolwiek by się nie nazywały chodziło tylko o zmuszenie ludu do wiary a tym samym do zapewnienia kapłanom ciepłych posad. Jak widać bardzo głęboko zakorzeniło się to w ludzkiej kulturze skoro nawet dziś mamy doczyninia z przypadkami "nawiedzonych" domów itd. Oczywiście, nie można powiedzieć, że duchy na 100% nie istnieją, ale tak samo nie ma dowódów na ich istnienie. A jesli już duchy istnieją, to istnieje pewne ich jakby... zróżnicowanie, a zatem jako taka definicja ducha, czy określenie ducha traci tu sens.
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Sebol 
Bohater


Posty: 249

Prestiż
Wysłany: 20-04-2006, 22:33   

Mam nowy Baardzo zarąbisty filmik :D Niezły jest :)

Filmik


A właśnie zapomiałem dodać że Słuchajcie sie też w Głosy na filmiku. Słychać wiele żeczy. Wtedy buduje napięcie i to BAARDZO. A zeby jeszcze lepiej było wyłączcie światło i no jakoś wieczorem puśćcie sobie to. Naprawdę warto.
 
     
Kaytek 
Chorąży


Posty: 293

Prestiż
Wysłany: 20-04-2006, 22:40   

Na ostatnim jest fajne "Jak masz na imię (?como te llamas?) ?" Koleś się pyta a potem ucieka. ;)

/Poprawione; RomanX/
/EHEM! ;P ; RomanX/

Co EHEM? ;) - Kay
_________________
Ostatnio zmieniony przez Minty 21-04-2006, 16:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Sebol 
Bohater


Posty: 249

Prestiż
Wysłany: 20-04-2006, 22:51   

hehe ale ciekawe co tam siedziało :)

Zczajcie sobie ten filmik.
Filmik

Kto mi powie że to Fałsz? Jak ktoś mówi że to lipa niech opisze jak coś takiego zrobić ;) bo osobiście nie wiem jak to możliwe.

Będę edytował tego posta żeby nie robic co chwila nowego :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group