NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] Quiz Mania
Autor Wiadomość
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 14-04-2006, 15:08   [Program] Quiz Mania

Tytuł: Quiz Mania by Tasmpol

Gatunek: Program

Autor: Tasmpol
Grafika: Tasmpol/Photoshop/Paint
Dźwięk: ---
Muzyka: ---

Opis:

Program "Quiz Mania" powstał w moim umyśle już wieki temu, jednak nie brałem się za jego wykonanie z prostego powodu - nie wiedziałem, że to takie proste :) Jakiś czas temu zacząłem jednak to robić i wyszło mi całkiem nieźle. Ale, zostawiłem projekt. No i wczoraj znowu pomyślałem sobie by zrobić sobie prezent na urodziny i skończyłem ten program. Szybko poszło, natrafiłem na poważny problem, ale po śnie zaraz go rozwiązałem. Dobra, do rzeczy: program "Quiz Mania" to aplikacja do rozwiązywania quizów. Dodatkowo, stworzyłem Twórce Pytań - program do tworzenia własnych zestawów pytań. Pierwowzorem była bodaj 1 wersja programiku "Milionerek", którą kiedyś się bawiłem. Najlepszą zabawą było bez wątpienia tworzenie własnych pytań, często bezsensownych, i wysyłanie ich kolegom. To było coś :) Postanowiłem zatem stworzyć program podobny do tego. No i jest :) Jak na mój gust jest ok. Zapraszam do zabawy z przyjaciółmi.

Zrzuty ekranu:
http://img133.imageshack....104/scr18xc.png - Ekran Tytułowy
http://img139.imageshack....049/scr27ry.png - Program w Akcji!
http://img113.imageshack....851/scr34hn.png - Twórca Pytań

Download:
http://www.ultrashare.de/..._by_Tasmpol.rar (klinkij na "free")

Uwagi:
Program będzie rozwijany - można przeczytać o tym w pliku pomocy, radze też z nim się zapoznać. Trudno mi było wymyśleć oryginalne pytania, więc póki co są dwa zestawy :) Prosze was także byście tworzyli własne zestawy tematyczne i tutaj je umieszczali - wkrótce powstanie strona domowa projektu, gdzie umieszcze wszystkie wasze zestawy :)
Miłej zabawy :)
Ostatnio zmieniony przez Minty 24-08-2013, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 3 razy
Posty: 296

22921 Prestiż
Wysłany: 14-04-2006, 21:38   

Fajny tylko... ciut nieczytelny. Ale tak to jest... git, tylko nieczytelny. Proponuję dorobić możliwość dodania większej liczby pytań, zlikwidować nieczytelność i może dodać możliwość dodania własnego podsumowania np. "zdobyles 10 pkt na 100 - jesteś idiotą", albo "zdobyłeś 100 pkt na 100 - ty kujonie!" czy coś w tym stylu. Ach, wspomniałem, że nieczytelny, tak? No to jeszcze dodam, że jak zdobedziemy 100 na 100 pkt to przy podsumowaniu nie ma spacji pomiedzy "zdobyłeś", a "100". No i nieczytelny. I ten ekran podsumowujący głupkowaty, nie lepiej napisać po prostu "Gratulacje! Zdobyłeś tyle pkt na 100"?
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 15-04-2006, 11:42   

Hm nie wiem, ja moge się rozczytać. Musiałem użyć małej czcionki, bo zrobiłem za małe wgłębienia na okienka edycji. A zobacz jak wygląda Arial na 6. Wcześniej użyłem czcionki Terminal (widać na screenach), ale, po pierwsze primo nie miała polskich znaków a po drugie primo nigdzie jej znaleźć nie mogłem w systemie i w sieci. Więc zdałem się na polskie MiniKongo i jak dla mnie jest ona czytelna. Zaproponuj może własną małą czcionke z polskimi znakami, zawsze można zmienić.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Kuc 
Plutonowy
NAFTALINA W KULKACH


Pomógł: 2 razy
Posty: 91

2250 Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 01:35   

Całkiem fajny ten hmm... program. Grafika ładna , tylko czcionka nieczytelna. Wiem , że dołączyłeś ją do programu , ale nie wszyscy czytają plik pomocy. A nie sądze że edycja wielkości okienek edycji to wielki problem. Fajne odpowiedzi są w dołączonych dwóch , no właśnie , tylko dwóch zestawów pytań. Co to za sens , żebym tworzył zestawy pytań i sam na nie odpowiadał? Będe wtedy znał wszystkie odpowiedzi... Ale napisałeś żeby inni tworzyli zestawy pytań , może nawet ja kiedyś jakiś stworze... Lecz moim zdaniem lepiej by było zrobić taki system jak w Daje Słowo autorstwa... hmm.. eee... nie pamiętam. ;) Tam jest bardzo dużo pytań i w grze są losowane te które jeszcze nie były , a jak lista się skończy to są od nowa losowane. A jak już miałyby zostać te zestawy to miło by było (nie wiem czy to łatwe) , gdyby program sam wyszukiwał pliki o nazwie *.ppq. I popieram to co napisał PoW , żeby były różne teksty za różną ilość zdobytych punktów. A jeszcze lepiej gdyby dla każdego przedziału było kilka tekstów i były losowane. A najlepiej gdyby losowały się te które jeszcze nie były i zapisywane ostatnie do pliku , tak jak w Daje Słowo pytania. Bo teraz jest tak że zdobywam 0pkt i pisze mi "Brawo"... I ikone byś zmienił... :-P Ogólnie oceniam go na 6,5\10 , uważam że to dobra ocena.
 
 
     
radex 
Plutonowy


Posty: 64

238 Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 20:52   

Ciekawe... no grafika dobra, czcionka za mała, brak dźwięków, ogólnie tak sobie
obliczę...(liczę nie w kolejności i inaczej.....)
4+5+3+2/4 = 14/4 = 3,5
Tak sobie
ocena 3,5 / 6max
_________________
...Nestle, and Good Luck...
 
     
Kaytek 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Posty: 293

6902 Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 22:12   

W sumie dosyć łatwo takie coś zrobić. I to z nieograniczoną ilością pytań. :) Ale ogólnie jest ciekawe: 7/10, może być?
_________________
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 22:15   

No jasne że łatwo, silnik opiera się chyba na 4 warunkach (po 1 dla każdego przycisku) :D , a ilość pytań zależy od jednego warunku. Chyba zrobie nieograniczoną ilosć pytań i przycisk "zakończ" w Twórcy Pytań by móc przestać edytować pytania. Taak to dobry pomysł...
Jutro chyba wezme się za następną wersje. Możecie spodziewać się dźwięków, dowolnej liczby pytań, wybranej pochwały na koniec. Przy okazji urządze burze mózgów nad losową kolejnością pytań (właściwie juz wymyśliłem :D ).
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 3 razy
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 23:05   

Program starannie wykonany, tylko przy mojej rozdzielczości ekranu: 1152 x 864 czcionka wyglądała u mnie trochę dziwnie :oops:
Co do startu programu, proponowałbym zrobić coś w stylu wyboru jednej z przygotowanych już wcześniej przykładowych serii pytań, zaś co do własnych już możliwość przeglądania. Trochę mi nie pasuje ten przycisk wyjścia z programu, na początku wręcz go nie zauważyłem ( stosowałem Alt + F4 ).

Moja ocena:
8.3 / 10
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 17-04-2006, 23:47   

Możliwe, że wygląd tej czcionki zależy też od roździałki, sam nie wiem, mam tą maksymalna. Zaraz sprawdze na mniejszej.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Główny edytor: TGF
Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 18-04-2006, 11:17   

Ja mam 800x600 i jest ok... nawet nie musiałem instalować czcionki, MiniKongo zainstalowałem dopiero po tym jak odpaliłem Quiz Mania i wszystko było ok i przed i po zainstalowaniu jej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group