NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kto kojarzy tą grę? Stara platformówka... ;]
Autor Wiadomość
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 29-11-2018, 15:07   Kto kojarzy tą grę? Stara platformówka... ;]

Holy crap! Jak ja tu dawno nie byłem.. pewnie nikt mnie nawet nie kojarzy, nie pamięta :) a ja sam jestem w szoku, że ta strona jeszcze istnieje, moje konto również jak i jakieś stare wiadomości w skrzynce.. Anyway, kiedyś jak jeszcze tu byłem, robiłem gry w TGF, MMF, a raczej prototypy, zaczęte i nigdy nie dokończone, nawet nie mam tych starych moich perełek już nigdzie, bo mi dysk twardy zaginał :/ .. Od tego czasu poszedłem w branże game developingu, i mam już prawie 8 lat doświadczenia zawodowego w tworzeniu grafik do gier, różne projekty i firmy na koncie. A nawet od pół roku uczę się programowana w C# i tworzę jakieś tam swoje pomysły, prototypy w Unity :) .

Ale mniejsza z tym.. Ostatnio nie daje mi spokoju pewna, bardzo stara gra, w którą grałem za dzieciaka, mniej więcej okres 2001-2005r. i nie mogę za nic odnaleźć jej w necie, ani tym bardziej jak sie nazywała.. Jedyne co pamiętam:

'Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewna, stara gra, której nazwy nie mogę sobie przypomnieć, a nawet wpisywanie kluczowych cech gry nie przynosi rezultatów w wyszukiwarkach czy też na YT.. Kiedyś pamiętam, że za dzieciaka grałem chwilę w jakąś taką grę platformową 2d, czasy pixelartowych grafik. W grze "chodziło" się, a raczej sunęło po podłożu małym ślimakiem (jestem na 90% pewien, że to był ślimak) i bodajże trzeba było po prostu szybko przechodzić levele, skakać, a za nami podążał nasz ghost - z lekkim opóźnieniem.. I trzeba było unikać kontaktu / zderzenia z nim, gdyż to groziło śmiercią zdaje się :D . W grze były chyba jakieś takie zatrzymywania czasu, prawdopodobnie był też licznik czy timer odmierzający czas, więc jako tako "czas" był chyba tez motywem przewodnim gry. Pamiętam, że była to dość oryginalna gra i całkiem nieźle grywalna :D . Może ktoś grał w tą grę i pamięta jej tytuł, albo skąd ją zdobyć, żeby móc znów zagrać :) . Byłbym wdzięczny!'

Taki post dałem na 2 grupy na FB, w których ludzie pamiętają gry dzieciństwa.. niestety tej nikt nie kojarzy :/ .. Może ktoś z Was pamięta tą grę?
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 29-11-2018, 16:32   

To na pewno nie to, ale i tak pierwsze skojarzenie;
https://www.computerworld...he-slimery.html

Możesz sprawdzić http://www.victorygames.pl może tam...coś.
_________________
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 29-11-2018, 16:55   

Niestety, to też nie to ;) .
Co do tej stronki.. widzę spora baza gier, jednak nie znając nazwy gry, znalezienie jej to misja bardzo ciężka :D .. Wpisywałem snail, slug, slime.. i nic.
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Steam:
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 29-11-2018, 19:54   

Może chociaż pamiętasz, skąd ją miałeś? Ja niedawno szukałem gry, którą miałem na płycie CD-Action. Nie pamiętałem roku, tytułu, ale pamiętałem tytuł innej gry z tej płyty i tak po nitce do kłębka znalazłem.
Rozumiem, że grafika pixelartowa, czyli taka dosowa? To trochę utrudnia ustalenie, z którego roku ta gra może być.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 30-11-2018, 10:52   

Też mi się kojarzy taka gra. Czy to nie było aby na PSX?
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 30-11-2018, 11:02   

Brzmi jak to:
Cytat:
The game features a time travelling snail who is caught in a loop in time. Every 30 seconds he is thrown back in time to encounter earlier versions of himself.

http://www.smudgedcat.com/timeslip.htm

Znalezione dzięki fenrirowi bo to była gra homebrew na PSX. Potem zrobili porty na Windowsa i Xboxa.
_________________
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 30-11-2018, 13:14   

OMG!To chyba to :D Chociaż przyznam, że zupełnie inaczej zapamiętałem grafikę :P .. i prawdopodobnie grałem w jakiś port na PC, choć miałem PSX... może jednak na psx grałem ? Stawiam 90% że na pc :D . Wackyjackie i fenrir jesteście wielcy :D !!
Wiedziałem, że tutaj będzie to ktoś pamiętał :D .
Swoją drogą, fenrir - kojarzę nick jeszcze z czasów jak tu zaglądałem.. w okolicach 2005 r. :D

edit, widzę, że to wersja wypuszczona w 2010, więc to chyba gra na podstawie tamtej, starej, którą zapamiętałem.

edit: chociaż tą spiralę i charakterystyczny dźwięk spawnu sobowtóra pamiętam do dziś :D
https://www.youtube.com/watch?v=wR9Q2j7yLmw

Haha.. znalazłem recenzje gier Yaroze :D aż się łezka w oku zakręciła.. faktycznie, jednak musiałem chyba w to grać na PSX jednak :P bo inne gry kojarzę tównież , z tego samego czasu ;) . Widocznie dołączana płytka była do jakiegoś czasopisma o grach PSX.. Dżizas.. co za crap gry niektóre :D
https://www.youtube.com/watch?v=kbblwQRW-uw

Zagrałem w tą wersję z linku Wackyjackie :D super gierka! Naprawdę, pomysł świetny :D , tylko muzyka psuje klimat, w opcjachj ustawiłem grafikę oryginalną.
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 30-11-2018, 14:55   

Mogłeś też grać na emulatorze PSX ;) .
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group