NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Square Thief
Autor Wiadomość
Hylus
Mięso armatnie


Główny edytor: GameMaker
Posty: 1

1531 Prestiż
Wysłany: 21-07-2017, 13:05   Square Thief

Tytuł: Square Thief

Gatunek: Zręcznościowa

Autor: Ja
Grafika: Ja
Dźwięk: freesound
Muzyka: freesound

Opis:
Wcielamy się w kwadratowego złodzieja - stąd nazwa gry. Naszym celem jest dostanie się do pełnego pieniędzy sejfu i ucieczka z miejsca zbrodni. Na naszej drodze napotkamy wiele przeciwności jak lasery, innego złodzieja oraz oczywiście masę strażników.
Oprócz pieniędzy możemy ukraść również diamenty, które mogą (ale nie muszą) pojawić się w wybranym miejscu na obecnym poziomie.
W kryjówce możemy pomnożyć swoje uczciwie zarobione pieniądze, które przydadzą się nam do zakupu nowego wyglądu.

Początkowo będziemy mieć styczność tylko ze strażnikami; kolejno będą dochodzić lasery wyłączane między innymi za pomocą kodu dostępu, który będziemy musieli znaleźć lub wyłączane poprzez nacisk skrzynki na włącznik. Pojawi się również wcześniej wspomniany przeze mnie złodziej, który ma ten sam cel co my, jednakże to my musimy być lepsi!


Zrzuty ekranu:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/15fcfdbc787bc88a
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fc800467af929cb0

Download:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.DomBiznesu.ThiefSquare&hl

Uwagi:
EWENTUALNE UWAGI: Polecam kliknąć "Credits" 10 razy ;-)
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 21-07-2017, 19:10   

Podnoszenie diamentów jest dziwnie zawodne, dodatkowo kilka razy trzeba tapnąć na "sejfie" żeby pojawił się ekranik kradzieży. Poza tym już drugi poziom easy jest nieoczywisty--fajne!
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 21-07-2017, 20:26   

Całkiem niezła gierka, choć nie idealna. Jeśli chodzi o minusy:
- W ,,Pomocy" jest parę literówek i błędów językowych. Gra jest tylko po angielsku, a szkoda, bo nie przepadam za tym, gdy polska gra jest wydawana tylko po angielsku, w dodatku jeszcze z błędami. Co ciekawe, opisy misji są pisane dużo bardziej zaawansowanym angielskim i tam żadnych błędów nie zauważyłem, tak jakby pisały to dwie różne osoby.
- Również w ,,Pomocy", w pierwszym etapie ćwiczebnym, gdy zostanę złapany, przycisk Restart jest zbugowany - przenosi mnie do następnego poziomu, zamiast zresetować ten, w którym jestem.
- Nie da się regulować prędkości (a tym samym głośności) chodzenia, nie ma też wskaźnika, z jakiej odległości zostanę usłyszany. Na początku myślałem, że pierwszy poziom Pomocy jest zbugowany, bo wróg zawsze mnie słyszał, ale nie załapałem, że chodzi o wyłączenie czujników, przez które mnie znajdował.

To tyle, jeśli chodzi o minusy. Z plusów - całkiem ładna grafika, nie znam się na tym, bo nigdy takiej nie robiłem, ale pewnie dość łatwo taką zrobić. Niemniej jednak, jak na grę na telefon wyglada nieźle. Rozśmieszył mnie tekst w ,,Pomocy", gdy było napisane, że trzeba uważać, aby wrogowie mnie nie usłyszeli, a dalej dopisek: ,,Ale nie martw się - są prawie głusi" :D Dobre to było.
Pomysł na grę nie jest nowy, bo coś podobnego i to dużo bardziej rozbudowanego było chociażby w grze Monaco. Jednak całkiem fajnie się gra.

[ Dodano: 22-07-2017, 00:35 ]
Zacytuję sam siebie:
Cytat:
Co ciekawe, opisy misji są pisane dużo bardziej zaawansowanym angielskim i tam żadnych błędów nie zauważyłem, tak jakby pisały to dwie różne osoby.

Z ciekawości wpisałem kawałek jednego z opisów w Google i okazuje się, że wszystkie te opisy są po prostu skopiowane z jakiejś strony. Dlatego są pisane lepszym angielskim, niż menu Pomocy. I chyba nijak mają się do samych misji, są widocznie tylko jako ciekawostki. I niestety, ale Sne ma rację odnośnie problemów z łapaniem diamentów. Dzieje się to, gdy mamy oddalony widok, im bardziej go oddalimy, tym trudniej się steruje i tym mniejsza szansa, że postać weźmie diament, nawet gdy dotykam prosto w niego. Trzeba wtedy przybliżać widok, dotykać diamentu i znowu oddalać. Czy nie lepiej by było, gdyby postać zbierała diament, kiedy ona go dotknie, a nie mój palec? Niestety ten sam problem dotyczy sejfów i przełączników.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 22-07-2017, 07:51   

Denerwujący jest ten suwak przy okradaniu sejfu. Dlaczego miałbym chcieć ukraść mniej niż całość? No i sam suwak nie zawsze reaguje, muszę 5 razy przesunąć, żeby raz załapało.

Drugi poziom mnie przerósł. Może jeszcze popróbuję, ale za duży skok trudności między pierwszym a drugim poziomem.
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 22-07-2017, 10:38   

Ja jestem już w dziewiątym. Jak się ogarnie schemat poruszania wrogów, to już jest dość łatwo.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
mhpAC 
Kapral


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct 2
Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 33

310 Prestiż
Wysłany: 23-07-2017, 17:26   

jak zrobiłeś grafikę 3D?
_________________
jedyne do czego się nadaję, to średniej jakości grafika xD
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 13-08-2017, 18:30   

Zatrzymałem się w 11 poziomie. Tutaj schemat ruchu wrogów jest już na tyle trudny do wyczucia, że ciężko to przejść. Najgorsze, że po porażce trzeba znowu zaczynać poziom od początku, a wrogowie chodzą dość wolno i po pewnym czasie robi się to męczące, gdy początek poziomu polega głównie na czekaniu i mam problem dopiero w jego dalszej części. Przydałaby się możliwość przyspieszania czasu. Ale nie poddaję się, jestem uparty :p
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group