NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PIDŻAMA #3
Autor Wiadomość
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 17-12-2016, 19:00   

3 pkt - Herrios
2 pkt - Sporek
1 pkt - Rexu

[ Dodano: 17-12-2016, 22:06 ]
:arrow: Ogłaszam wyniki konkursu PIDŻAMA #3.

1 miejsce: Herrios - Geralt kontra potwory (21 punktów)
2 miejsce: HappyOrange - Sosnowiec (14 punktów)
3 miejsce: masterjayz - Kapitan Polska v2 (12 punktów)

4 miejsce: Sporek - Stara Baśń (11 punktów)
5 miejsce: Ishimura - Karp Simulator 2016 (10 punktów)
6 miejsce: worm - Symulator Picia Piwera 2016 (6 punktów)
7 miejsce: Rexu - Zniszcz Lewaka (5 punktów)
8 miejsce: fil - Palisch (4 punkty)
8 miejsce: Temporal - No Woman's Sky 2 (4 punkty)
9 miejsce: jarlfenrir - War (3 punkty)
9 miejsce: Kyogi - O tym jak Seba... (3 punkty)
9 miejsce: Pisarz - Aj wont tu belejewe(3 punkty)

Kto i jak głosował: http://i.imgur.com/gVFUns2.png

Wszystkim dziękuję za udział, z osobami na podium skontaktuję się najwcześniej jutro na PW w sprawie nagród. Gratulacje!
Znowu dopisaliście! Oddanych prac było o jedną więcej niż ostatnio, a już podczas drugiej pidżamy mówiłem o niebywałym sukcesie. Tak trzymać i do następnego razu (czy to w nowej pidżamie czy na oficjalnej bitwie)!
_________________
:razzugly:
 
     
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Posty: 228

10209 Prestiż
Wysłany: 17-12-2016, 22:10   

Gratulacje dla wszystkich którzy wzięli udział! :D
 
     
HappyOrange 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Posty: 91

2544 Prestiż
Wysłany: 17-12-2016, 22:11   

Gratulację panowie. To była dobra zabawa.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 17-12-2016, 22:43   

Ha! Nawet mam jakieś puntky!
A nie... zaraz... to ja sam na siebie głosowałem...
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 18-12-2016, 09:33   

Po głosowaniu już, więc wyjaśnię logikę banalnych zagadek z Księdza Mięnczysława 1 (bo w końcu to nie jest No Woman's Sky 2 ^^ ).

1 zagadka - Potrzebujemy wpisać hasło. Wbrew temu co niektórzy sądzili hasłem nie jest "hasło" xD. W menu wybieramy przycisk "punkty" i na ekranie pojawia się nam jakiś kosmiczny wynik składający się z jedynek i zer. Przypadeg? Nie sondze. Myślałem że to będzie dobra zagadka na sam początek, że każdy tutaj rozszyfruje kod binarny i przetłumaczy go sobie na tekst. Tak, w tych liczbach jest ukryte nasze hasło: "Początek". Wpisujemy naszego passa i dostajemy podziękowania.

2 zagadka - "Nie odwracaj wzroku od zagadki". Ten tekst jest podpowiedzią, ale nie taką z cyklu konsola i jej użytkownik. Słowem kluczowym jest "odwracanie". Przyciski menu mają swoje kolory tak jak i kropki po lewej stronie. Trzeba dobrać przyciski z kółeczkami w pary. Pierwszy przycisk od góry jest biały więc dobieramy go w parę z kółkiem czarnym. Logiczne prawda? Odwracamy kolor biały i dostajemy czarny. Czerwony łączymy z turkusowym a szary z szarym.

3 zagadka. Trzeba tutaj zabić Broo zanim ten przejdzie na drugą stronę ekranu. Zagadka tam ma więc ograniczenie czasowe i jeśli niepołapiemy się o co chodzi w czas, to przegramy i będziemy musieli przygodę zacząć od początku. Gra jest chyba zabugowana bo żaden Broo się nie pojawia a po pewnym czasie wyskakuje nam ekran game over. Może to jednak kolejna zagadka prawda? Jeśli choć trochę jesteśmy spostrzegawczy i niepotrzebujemy dużej migoczącej strzałki dla konsolowca, to dosterzemy, że po pewnym czasie ikonka aktywnego obiektu zmieni kolor. Ikona z zielonego zmienia się na szary. Łączymy fakty i myślimy o naszym szarym przycisku wyjście. Klikanie na niego nic nie daje, ale samo trzymanie kursora nad szarym przyciskiem pozwala nam odkryć obecność Broo (a raczej jego głowy :D ). Jednak gdy spróbujemy klinać Broo to ten znika (zdejmujemy kursor z przycisku więc ten znów jest niewidoczny). Trzeba poczekać aż Broodas podejdźie na przycisk, wtedy my go widzimy i wciąż mamy kursor na przyicsku. Więc w tym momencie mamy szansę ubić drania. Po zabiciu typa i odczekaniu parę sekund ikona aktiwa zmieni się na czerwony i będziemy musieli postąpić analogicznie do wcześniejszej sytuacji. Jeszcze kolejny wariant z przyciskiem białyi i po zabicu ostatniego klona Broo przechodzimy do ostatniego etapu.

Koniec gry - wystarczy kliknąć w przycisk wyjście który tym razem nie jest już szary a biało-czerwony. Gratulację właśnie ukończyłeś grę i najprawdopodobnie jesteś wormem.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 18-12-2016, 10:53   

Temporal napisał/a:
W menu wybieramy przycisk punkty
To raczej na tym etapie większość z nas poległa. Kto by pomyślał, że tam będzie podpowiedź do pierwszego hasła?
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

8519 Prestiż
Wysłany: 18-12-2016, 11:11   

No, teraz to ma więcej sensu. Widziałem te cyfry w Punktach, ale chyba przemówił przeze mnie brak wprawy w takich grach i nie pomyślałem, że może to coś znaczy. Zagadki nawet niezłe, ale nie zmienia to faktu, że gra oprócz flagi nie ma absolutnie nic wspólnego z tematem.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 18-12-2016, 11:17   

kamiledi15 napisał/a:
Zagadki nawet niezłe, ale nie zmienia to faktu, że gra oprócz flagi nie ma absolutnie nic wspólnego z tematem.


Jest polski ksiądz i klikowiec xD
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
fil 
Kapral


Główny edytor: Unity
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 19

1889 Prestiż
Wysłany: 17-11-2017, 16:59   

Oh shit 8 miejsce, szkoda, że nie wygrałem, no cóż.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 17-11-2017, 22:01   

Gratuluję, że nie ostatnie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group