NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Bitwa NB] 37
Autor Wiadomość
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

7976 Prestiż
Wysłany: 24-09-2016, 00:37   

Sporek - 3 - muzyka mnie zaczęła szybko denerwować. Nie ukończyłem tej gry, bo całkowicie nie wiedziałem co zrobić z gościem ubranym na zielono. Jest potencjał, żeby to rozwinąć. Dużo minimalizmu, szczególnie pod względem sterowania. Grafiki również, chociaż ja bym trochę bardziej się przyłożył do ikonek przedmiotów. Dialogi dziecinne tak jak u Mastera. Bohaterowie, szczególnie główny, gadają trochę jakby byli pod wpływem ciężkich środków odurzających, chociaż może to metody propagandowe Koight Vampffa. Świetne wywiązanie się z tematu bitwy i implementacja mechaniki a'la Dzień Świstaka, zarówno bohater po śmierci jak i gracz zyskują nową wiedzę i to napędza całą rozgrywkę. Przydałby się jednak lepszy level design. Obszerniejszy oraz bardziej szczegółowy, bo trochę niedosyt. 3 punkty tylko dlatego, że Masterowi nie wyszło wywiązanie się z tematu tak jak Sporkowi.

Masterjayz - 2 - dużo włożonej pracy, która nie poszła na marne. Wczułem się. Oczywiście Pixar to nie jest, ale nie miałem jakoś specjalnie wrażenia, że ta epicka muzyka nie pasuje. Te całe nawiązania do Islamu to mam nadzieję, że humorystyczne. Dobrze zrobione dialogi od strony technicznej, mają konsekwencje, mają odpowiednie ograniczenia i UI jest fajne. Szkoda, że ich treść jest infantylna tak jak u Sporka, mimo usilnego starania się nadania im powagi. W tę grę włożono najwięcej pracy, ale nie nadaje się na 3 punkty ze względu na znikome uwzględnienie tematu w mechanice rozgrywki.

Duur - 1 - gdzieś już widziałem tę stylówę i sprajty. Tak jak mówi BROO, fajnie się skacze i morduje zakonnice. Trochę zbugowana, bo chyba zakonnice ubrane na czerwono nie powinny się tam znaleźć, chyba że to jakieś piekielne ich wersje. Platformówka jak platformówka, szkoda jedynie że nie ma, powiedzmy, drastycznych zmian tła, bo monotonią wieje, ale to jest gra na bitwę, nie przesadzajmy. CHYBA ją ukończyłem, nie jestem pewien, być może trafiłem do zglitchowanego limbo.

Chciałbym dać pół punkta Jarlfenrirowi, ale Mining Robot mnie zniechęcił.
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: nie
Posty: 717

36331 Prestiż
Wysłany: 05-10-2016, 23:20   

3pkt - masterjayz -mimo, że fabuła i dialogi infantylne, to spędziłeś prawdopodobnie najwięcej czasu nad swoją produkcją, ze wszystkich zgromadzonych. Szkoda, że brakuje tu gry.
2pkt - Sporek - ładna grafika, ale pustość i kiepskie animacje. Pomysł w miarę fajny (nawiązuje do filmu DejaVu? Nie oglądałem, ale kojarzę), fabuła i dialogi, no, takie se ;p. I "nienawidzę" razem ;) .
1pkt - no i tu problem, ale niech będzie - jarlfenrir - Grafika bardzo solidna, tylko rozgrywka równie bardzo leży. Słabe AI, słabe kolizje (a raczej ich niekiedy brak), ale gra jest kompletna, za co duży plus.

0.5pkt - duur - bardzo przyjemny ruch platformowy, dobrze rozlokowane Chrystusy, ale mam tu graficzne dejavu :P .

Temporal - nie umiem w to grać, odkryłem 3 "światy", no i śmieszki, śmieszki, ale za mało się działo do tej pory. Szkoda tych Robusiów.
_________________
 
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 06-10-2016, 16:39   

Wackyjackie napisał/a:

2pkt - Sporek - ładna grafika, ale pustość i kiepskie animacje. Pomysł w miarę fajny (nawiązuje do filmu DejaVu? Nie oglądałem, ale kojarzę), fabuła i dialogi, no, takie se ;p. I nienawidzę razem ;) .

Nie, nawet nie wiedziałem, że taki film istnieje :) Nawiązałem do dnia świstaka, chociaż kilku scenek jak się budzi nie widać przez błąd (nie wiem czemu) to może nie było to aż tak jasne. Bo zawsze przed każdym resetem jest scenka w jego pokoju jak do siebie mówi, jest ich kilka, ale nie działają :/
_________________
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 06-10-2016, 16:44   

A ja się dowiedziałem niedawno, że były nawet dwa filmy o tym tytule :P
 
     
draq 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2 Dev
Posty: 123

13916 Prestiż
Wysłany: 07-10-2016, 00:07   

3.pkt Sporek - ta gra najbardziej przypomina grę, i nie chodzi tutaj o mechanikę, a po prostu o to, że daje jakąkolwiek satysfakcję.

2.pkt. Fenrir - Red Revolt wygląda profesjonalnie, ale niestety silnik jest mocno niedopracowany. Ruch przeciwników i bohatera frustruje. Gdyby gra miała chociaż ruch skokowy, to przy tym AI jakie jest, grałoby się dobrze i być może, wylądowała by w mojej liście na pierwszym miejscu.

1.pkt Masterjayz - poziom artystyczny naprawdę mnie zachwycił, jednak gra nie sprawdza się ani pod względem mechaniki, ani pod względem opowiadania historii. Po prostu irytowało mnie, że nie mogę przewinąć dialogów, bo myślałem, że są elementem cutscenki. Na nieszczęście okazało się że jest to główny rdzeń gry.
Wszystkich was zachęcam do ukończenia swoich gier, bo naprawdę mają potencjał!
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 09-10-2016, 19:23   

A oto wyniki #38 Bitwy NUKEBOARDS!

Gratulacje!

Walka o pierwsze miejsce była wyrównana, jednak zakończyła się zwycięstwem krucjaty Deus Vult - ale zdecydowali użytkownicy, niezależnie od tego czy Bóg tak chciał.

Nagrody oraz prestiż zostaną rozdane wkrótce.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Posty: 228

10209 Prestiż
Wysłany: 09-10-2016, 20:11   

Gratulacje dla zwycięzców! :D
 
     
Kyogi 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 187

2933 Prestiż
Wysłany: 09-10-2016, 21:00   

Gratulacje master,

Sporek by wygrał, gdyby jego gra nie byłaby TAK BARDZO ZBUGOWANA I NIE JASNA. Sporkowi też serdecznie gratuluję wysokiego miejsca.
_________________
wracam tu co parę lat
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 09-10-2016, 21:35   

Apropo niejasnych gier... ktoś jest w stanie wyjaśnić o co tak naprawdę chodziło w Black Kate? Dało się tą grę w ogóle przejść?
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Główny edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 09-10-2016, 23:39   

Zapętlają się poziomy w grze Duura.
 
     
Ishimura 
Chorąży


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 299

4531 Prestiż
Wysłany: 10-10-2016, 11:17   

To która to w końcu bitwa ? W temacie 37, a wyniki są z 38 :D
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 10-10-2016, 11:35   

^

*facepalm*
 
     
Ishimura 
Chorąży


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 299

4531 Prestiż
Wysłany: 10-10-2016, 11:54   

Ejj, no chyba coś jest nie tak, chyba że to jakiś żarcik śmieszek. :P
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 10-10-2016, 18:32   

Déjà vu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group