NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakim & Corny - Eclectronic (2016)
Autor Wiadomość
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

Pojedynki: tak
Steam:
last.fm:

Prestiż
Wysłany: 24-05-2016, 15:21   Jakim & Corny - Eclectronic (2016)

Cześć, po solidnej przerwie udało mi się wraz z Corny wydać "modern-oldskoolowy" album: wszystkie kawałki są czterokanałowe, małe (do 600kB) oraz w mono. Siedem z dziewięciu została stworzona w formacie kompatybilnym z ProTrackerem: .mod.

Dużo glitchowania, zwykłej elektroniki, ciut dubstepów w staroszkolnym wydaniu oraz klasycznych dramenbejsów.

Tracklist:
01. Jakim - Scratch (01:51)
02. Jakim & Corny - Bonnie & Clyde (01:42)
03. Jakim - Expansion (03:15)
04. Jakim - Sociopath (02:33)
05. Jakim - Human Revolution (01:46)
06. Jakim - Anisotropy ft. Corny (02:37)
07. Jakim & Corny - Future's Malfunction (02:32)
08. Jakim - Overload (02:50)
09. Jakim - Guru Meditation (02:28)

Cover:

Download:
Album @ bandcamp.com
Download (FLAC + MP3 + MOD)

Pozdro600.

Temporal 
Podporucznik
CP user

Prestiż
Wysłany: 25-05-2016, 15:25   

Za bardzo nie jestem za elektroniką i dubstepem, ale na "pokręcone" klimaty jestem nastawiony jak najbardziej pozytwynie. Czuć trochę w tej twórczości funk, więc miło robi się na sercu, a uszy zostają też odpowiednio pobudzone :)

Kawał dobrej roboty. Na pewno dorzucę sobie te utworki do mojej aktualnej playlisty.

Soundcloud

Cootje 
Legenda

Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 26-05-2016, 03:11   

Moja osobista ocena utworów wygląda tak:

Scratch:
Tytuł dobrze wpasowuje się w przesłanie choć czegoś tu brakuje, ale może stawialiście jednak na 100% na "strzęp" więc nie mogę się czepiać i uważam, że jest ok :)

Bonnie & Clyde:
Niestety nie mogę ocenić z braku znajomości tematu do którego nawiązuje i osobiście nie podoba mi się ten styl.

Expansion:
Niestety widzę to zupełnie inaczej niż przekazuje ten utwór.

Sociopath:
Kontynuacja poprzedniego utworu i tu już melodia i przekaz bardziej pasuje do tytułu, ale o co chodzi z ekspansją połączoną z socjopatą? Możliwe, że coś wcześniej przeoczyłem?

Human Revolution:
Słuchając tego utworu mam wrażenie, że rewolucja ludzi to coś złego tu przydałby się jakiś fragment podniosłości, nadziei i wytrwałości oczywiście można by przedstawić trudności z tym związane.

Anisotropy ft. Corny:
Dobry kawałek pokazujący wasze umiejętności i doświadczenie, ale nie wiem do czego nawiązuje.

Future's Malfunction:
Kolejny dobrze oddany kawałek choć nie lubię tego stylu muzyki to widziałbym to bardzo podobnie.

Overload:
Dla mnie kompletnie nietrafione.

Guru Meditation:
Ocenię za jakiś czas muszę się jeszcze wsłuchać w ten kawałek.

Moja ogólna ocena jest taka, że macie spory talent, ale za mało koncentrujecie się na przesłaniu i smaczkach, które to najbardziej przyciągają słuchacza... Przekażcie w tym swoje emocje tak aby odbiorca się z nimi zgadzał, a osiągniecie spory sukces!

Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

Pojedynki: tak
Steam:
last.fm:

Prestiż
Wysłany: 28-05-2016, 10:43   

Dzięki chłopaki za ocenę! Przyznam się, Cootje, że faktycznie poszliśmy w nowe brzmienia tym razem i techniczny warsztat, co słychać.

Cytat:
Przekażcie w tym swoje emocje tak aby odbiorca się z nimi zgadzał, a osiągniecie spory sukces!

Cenna rada.

See you soon!

Odpowiedz do tematu