NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ksywki, nicki, pseudo
Autor Wiadomość
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 16-10-2005, 09:34   Ksywki, nicki, pseudo

Reanimacja odwiecznego zagadnienia poruszanego na forach: skąd się wzięły wasze ksywki?

U mnie pochodzi od nazwiska z dodanym "X"em, bo fajna literka - wszędzie jest uwypuklana, tj. m.in. w reklamach: eXtreme, eXplosive itd. :)

A teraz piszcie o sobie!
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Posty: 380

Prestiż
Wysłany: 16-10-2005, 10:00   

Moje nicki :
Wolf - wzięło sięnie wiem dokładnie skąd, nazywano mnie tak przez moje maniactwo na punkcie Wolfensteina 3D by Id Software :P
Wolfchaka - Wydłużona wersja nick-a Wolf, używana spowodu mnogości nicka Wolf w sieci. Niestety często przez ten nick brali mnie za.... dziewczyne xD Chaka to kilka istotnych nazw, wiążących się z perkusją, zespołem itd. Poza tym fajny wyraz co nie? :P
Crazy Corkin - oryginalniejszy od poprzednich nick, wzięty rodem z podstawówki gdzie tak mnie mój kumpel nazwał ( to chyba się wzięło od GTA1, ale tego w GTA1 nie znajdziecie, ot taka nazwa -_-' ).
 
     
k@rgul 
Sierżant

Pojedynki: nie
Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 16-10-2005, 11:14   

k@rgul - dlaczego k@rgul?? hmm to wina mojego brata, zaczełem na niego mówić Marian (choć ma na imię Mariusz), a że on nie lubił tego imienia (Marian) postanowił wymyśleć coś ,no i padło na nazwę kargul a ja dodałem jeszcze @ i wyszło k@rgul.

A mojego brata wszyscy nazywają Marian i ciągle ię mnie pyta ktoś jak mój brat ma na imię Marian czy Mariusz....
 
 
     
Fred 
Bohater


Posty: 358

Prestiż
Wysłany: 16-10-2005, 11:19   

Hehe... Ja myślałem że Wolf zszedł z sceny a tu pojawił sie z takim fajnym nickiem :D Moje przezwisko wzieło się od tego że ktoś na placu kiedyś do mnie powiedział Flinston (ciekawe tylko w czym jestem do niego podobny :) ) Spodobało się qmplom i żeby było krócej jestem Fred :) Wołają tak na mnie wszędzie. Nawet nauczyciel od WF-u :lol:
 
 
     
trocha 
Kapral


Posty: 27

Prestiż
Wysłany: 16-10-2005, 11:23   

Sorry za offtopa, ale jak uslyszalem o tym nauczycielu od w-fu to sie nie moge powstrzymac, u mnie w klasie jest taki kompletnie glupi chlopak i wszyscy do niego mowia jełop, nawet facet od w-f...
A o swoim nie bede pisał, bo to długa historia........
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 16-10-2005, 12:13   

No, a ja jak to tradycyjnie bywa w tematach o nickach nie mam nic ciekawego do powiedzenia :P
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa


Posty: 216

Prestiż
Wysłany: 18-10-2005, 21:34   

Na mnie na codzień mówią PP (czyt. pepe) (brat to wymyślił kupę lat temu). Jak chciałem sobie założyć konto pocztowe, nick PP był już zajęty, pepe także, więc wkurzyłem się i wymyśliłem coś totalnie bez sensu... pepe9donkey...
_________________
\,,/, (o_O) ,\,,/
 
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 18-10-2005, 22:48   

Nicki? Hmm kiedyś rejestrowałem się na forach pod nickiem KNUR - nie był to nick zbyt oryginalny, a i ja nie udzielałem się wtedy (służył głownie do tego by uzyskać dostęp do miejsc "Tylko dla zarejestrowanych")

Następnie postanowiłem stworzyć stronę internetową Powerslide Site - dlaczego Powerslide? Nie wiem, samo przyszło, ale wtedy miałem nieco inne spojrzenie na deskorolkę oraz na tricki samochodami, i jakoś zostało. Chcę się pochwalić, że moja strona była pierwszą tak mocno reklamowaną na osiedlu i pierwszą w sieci sulechow.net a więc od razu miałem mnóstwo odwiedzin, a ludziska zaczeli wołać na mnie Power - no i niektórzy (głównie ci z mojego osiedla) tak na mnie wołają.

Można mnie spotkać pod różnymi mutacjami tego nicku np.
Powerslide, Powerslime, Power, Piwer, Piwior, Powerside.

A ostatnio można mnie spotkać pod nickiem PoW - co ma nawiązywać do tego szerzej wam znanego, a dodatkowo jest skrótem od Prisoner of War - czyli jeniec.

A, oczywiście nicków typu GiertychX nie wymieniłem.
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Slawo 
Legenda


Pojedynki: nie
Posty: 706

Prestiż
Wysłany: 18-10-2005, 23:13   

Skoro szotboks wymaga zarejestrowania sie no to jestem zarejestrowany.
 
     
Mr Knife 
Bohater

Pojedynki: tak
Posty: 266

Prestiż
Wysłany: 19-10-2005, 19:33   

Mój nick również nie został wymyślony przeze mnie, no może prawie. Niektórzy zwrócili mi uwagę, że zapewne ma on rodowody komiksowe. Są oni w błędzie, ponieważ Mr. Knife powstał podczas gry w Serious Sama z moim kumplem ( na podzielonym ekranie ). Jedną z moich ulubionych broni szybko stał się nóż, wcześniej grałem w AvP2, więc stąd te upodobanie. Dodatkowo nieźle wymiatałem, klawiatura dała mi niezwykłą zwrotność i skoczność. Pojedynki zazwyczaj pełne emocji, trwały nawet po 1-2 min. ( ja rzucam się na kumpla, próbuje go "ciachnąć", a on robi to samo tylko przy pomocy rakietnicy lub strzelby ). Właśnie, gdy trwał naprawdę zażarty pojedynek, kumpel wrzasnął tuż przed śmiercią: " Panie Nóż uspokój się!! "*. Pana Noża "zangielszczyłem" i od tego czasu w necie oraz w grach jestem Mr Knif'em.

* Swoją drogą było to coś pięknego: pojedynek toczył się akurat w takiej jakby "sali średniowiecznej", kumpel cofając się strzelał do mnie ze strzelby, przy okazji unikał moich ataków, trwało to 1 min. nieprzerwanej walki, w pewnym momencie zaczął wypowiadać tą kwestię i mając mnie na celowniku zamierzał oddać ostatni strzał, ja podskoczyłem ( minimalnie uniknąłem śrutu ) , odbiłem się od sufitu i bardzo efektownie zakończyłem starcie.
 
     
Dark Eye 
Szeregowy


Posty: 3

Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 22:39   

A moje nicki wzięły sie ode mnie :D

Kolczyk3000 - na początku byłą to liczba 2000 :P Wzięło sie to od mojego nazwiska (zamieńcie K na G to sie dowiecie jakie mam nazwisko :P ). Rejestrowałem sie wtedy na poczcie WP, a że był rok 2000, to dałem se do Kolczyk liczbe 2000. Juz następnego roku zakładałem poczte na Onecie i zamiast 2000 użyłem 3000, bo uważałem, że przetrwa więcej lat ;)

Golas - to wymyślił mój kumpel, gdy byłem w 2 klasie podst. :) Nie chciało mu sie mówic całego mojego nazwiska, a imie miał (i dalej ma) takie samo jak ja, więc przekształcił moje nazwisko i wyszło Golas :) Od tamtego czasu, pod tym nikiem jestem znany w szkole ;)

Dark Eye - to wymysliłem rejestrując sie na EF za czasów Exeka. Chciałem sobie coś napisać na forum, więc sie zarejestrowałem. Nad nickiem myślałem chyba 15-30 minut :D Musiał być przecież "fajny". A, i miałem, na kompie zdjęcie "face" pewnej postaci z LF2 (dodatkowej), która miała na rysunku Oko Ciemności (Czyli w niezrozumiałym dla anglików tłumaczeniu - Dark Eye :P ).

Jeszcze kiedyś przeze mnie używane, ale króciutko i nie pamiętane to: BestSlash i CO2. Pierwszy zna zaledwie tylko pare osób, a drugie znają 1-3 osoby :D

EDIT:
PS. Mojego kumpla nazywają Koper i jest to tak znane, że jego rodzice, rodzeństwo, kumple tak na niego wołają :D A jego kumpel był w gazecie z burmistrzem miasta naszego :D
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Posty: 165

Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 23:26   

Mój nick pochodzi od nazwiska. Mówili tak na mojego tatę, moją ciocię, mojego dziadka i jego brata :D , więc jak widać przechodzi z pokolenia na pokolenie. :badgrin:
A tak w ogóle, moje nazwisko to Kurczewski 8)
_________________

...
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 23:41   

Heh, DA, moich kumplów z klasy to nawet nauczyciele po ksywach nazywają :) No bo jak się podpisują na klasówkach ksywkami to wiesz... :P
Poza imieniem w świecie materialnym role mej ksywy pełni nazwisko - nazywają mnie nim wszyscy... A w mojej szkole jest tylko jedna osoba poza mną z tym nazwiskiem (nie spokrewniona), więc błędów ni ma :) Poza tym rok temu na początku roku nauczyciel sprawdzał po raz pierwszy obecność naszej klasy i przekręcił moje nazwisko na "grajek", od tej pory te osoby, które są na tyle grzeczne, aby nie nazywać mnie po nazwisku tak mnie nazywają. A, szczerze mówiąc, nie nawidzę tego pseudo... To tak jarczmarcznie brzmi :P
Ksywkę mógłbym sobie wymyśleć jakąś w Internecie, ale mi się nie chce i nie mam pomysłów. Czasem posługuję się dopiskiem "2QL4SQL", co po przeczytaniu przez anglika daje "To kul for skul", czyli "za fajny na szkołe" :lol:
A moje nazwisko łatwo znaleźć, ale jak ktoś zna, albo wie, gdzie jest to niech tutaj nie pisze :P
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Wirtualność 
Bohater


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 313

Prestiż
Wysłany: 04-11-2005, 00:03   

Wirtualność - Gdy sobie zakładałem e-maila to sobie (jak zawsze) ceniłem kompa. Więc się wzięło to od mojego e-maila. :P
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Posty: 380

Prestiż
Wysłany: 04-11-2005, 00:20   

Wirtualność ( some as Wolfchaka) może być czasem brane jako nick żeński, nie mylą się czasem z tym? :)
_________________
...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group