NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ulubione filmy
Autor Wiadomość
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 03:34   Ulubione filmy

W sumie to szukałem takiego tematu chwilkę ale nie znalazłem. Był jakiś ogólny o telewizji, ale to było niemal 9 lat temu, więc sięnieco zdezaktualizował. A więc pora założyć!

Okej, przed wami dość trudne zadanie, ale może dacie radę. Mianowicie w zbiorze 10 lub mniej tytułów przedstawić wasze ulubione filmy. Nieważne czy to Twilight, 50 Twarzy Greya czy Iron Sky, to nie jest temat do hejtu a do wyrażania opinii co najwyżej - czyli mówimy dlaczego film nam się podoba, a nie stwierdzamy że jest po prostu obiektywnie dobry lub zły (bo tak się nie da).

Wiem że filmomaniacy mogą mieć problem z uzyskaniem takiego zbioru - ale na pewno jesteście w stanie wskazać kilka. Nie muszą być one z pierwszej pięćdziesiątki http://www.imdb.com/chart/top , uznaję że wybór był trudny nie należy się kogoś czepiać "dlaczego filmu X nie ma na liście?" bo zapewne jest kilka miejsc niżej, co nie znaczy że nie jest przez kogoś lubiany. Może się też zdarzyć że ktoś zapomni tytułu podczas tworzenia listy i dlatego go nie doda - no big deal.

Jedna ważna zasada. Bez spoilerów.

Ok, zaczynam więc, kolejność przypadkowa.
  • Watchmen (2009) - za bardzo nietypowe, bardzo mroczne podejście do superbohaterów i wielowątkowość, która świetnie scala się pod koniec. Na pewno nie każdy polubi - długi i trzeba uważnie oglądać. Zaznaczę też że nie czytałem komiksu.
  • Whiplash (2014) - perfekcyjna rola J. K. Simmonsa i ogromne napięcie odczuwalne w każdej scenie, mimo dość prostej historii. Wyśmienita realizacja.
  • The Prestige (2006) - Mroczny klimat. Iluzje. Nikola Tesla jako postać dalszego planu. Wolverine walczący z Batmanem na sztuczki magiczne. Świetna gra aktorska i dobrze trzyma w napięciu.
  • The Dark Knight (2008) - Kolejne dzieło Nolana, legendarna rola Heatha Ledgera jako Jokera. Zrealizowany doskonale, widowiskowy, ze znakomitą końcówką. Aż smutno że pozostałe dwie były ledwie przeciętne.
  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) - łączy w znakomity sposób komedię z pirackimi klimatami. Znakomita muzyka. I oczywiście kapitan Jack Sparrow. Druga jeszcze całkiem niezła, dalej już tragedia.
  • The Thing (1982) - Carpenterowskie arcydzieło horroru. Z daleka od cywilizacji, pełne szaleństwa, niepewności i trudnych decyzji, w tym najważniejszych - komu tak naprawdę można zaufać.
  • The Shawshank Redemption (1994) - nie bardzo wiem co o tym filmie napisać, poza tym że nie ma mrocznego klimatu jak wiele pozostałych i jest naprawdę świetny.
  • Fight Club (1999) - mroczny, tajemniczy, zgodnie z entropią dążący do chaosu. I z wszechobecną postacią Tylera Durdena która odgrywa tu kluczową rolę - i robi to doskonale.
  • The Game (1997) - o tym jak z dnia na dzień życie przeciętnego człowieka sukcesu może stać się nieco bardziej ożywione za sprawą pewnej gry, która co chwile staje się coraz bardziej intensywna.

Niektórzy może zauważą pewien wzór - sporo filmów jest w raczej ciemniejszych klimatach, kilka z nich cechuje się też zaskakującymi zakończeniami. Ale po prostu takie filmy wpasowują się dobrze w mój gust, tak jakoś wypadło. Co oczywiście nie znaczy że nie lubię innych.

Teraz każdy dawać swoje listy \o/

Sne 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Steam:
last.fm:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 08:02   

Zacznijmy od pewniaków:

Alien
Aliens
Predator 1, 2
Terminator 1, 2
eXistenZ
Pulp Fiction
RoboCop
Lion King
Monty Python and the Holy Grail
Equilibrium
Airplane!

Whiplash, The Prestige, The Dark Knight, The Thing, Fight Club też.

Być może i:
Wall-E
Edge of Tomorrow
The Matrix
Gladiator
The Fifth Element
Crash
X-Men: The Last Stand
Beauty and the Beast
Sucker Punch
The Hunt for Red October
Rosemary's Baby
Paychek
Terry Pratchett's The Colour of Magic

Znalazłoby się więcej (za dużo oglądam) i napisałabym coś o tych, ale obecnie nie mam klawiatury.

kamiledi15 
Porucznik

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 10:11   

Kolor Magii jest świetny, ale wolę Wiedźmikołaja, też na podstawie książki Pratchetta.
- filmy główne - 14 z 41 gotowe,
- krótkie filmy przegranej - 8 z 22 gotowe.

msg 
Pupogłowy
tchórzy i leniwych.

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 11:09   

Z filmwebu:

10/10:
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra - za najlepszy polski dubbing wszech czasów.
K-PAX - za soundtrack i opowieść do zamyślenia na kilka nocy pod rząd #1.
Incepcja - za soundtrack i opowieść do zamyślenia na kilka nocy pod rząd #2
Ściśle tajne! - za uśmiech na twarzy już w drugiej minucie, świetny humor.
Apollo 13 - za detal, technikalia.
Aliens - za wszystko co wisi w powietrzu #1
Terminator 2 - za rtęciowego gluta, który może stać tuż za rogiem.
Zielona Mila - za chęć wskoczenia do uniwersum i zabicia jednej osoby i wkroczenia z wojskiem w celu odbicia drugiej.
Leon zawodowiec - za Garego.
Gwiezdne Wojny I Mroczne Widmo - za pierwszy obejrzany film sagi, piorunujące wrażenie VFX i walki na miecze.

9/10
Chłopaki nie płaczą - za "Ja przedwczoraj ściszałem telewizor"
Kiler - za Siarę.
GoldenEye - za częste powracanie do dynamicznych scen #1
Gran Torino - za dowcip o meksykańcu, czarnym i chińczyku w barze
Prestiż - za wielopoziomowe kłamstwo
Mroczny Rycerz - za nocne przemyślenia "co by było gdyby" #3
Deja Vu - za nocne przemyślenia "co by było gdyby" #4
Next - za nocne przemyślenia "co by było gdyby" #5
Ultimatum Bourne'a - za cfanego lisa #1
V jak Vendetta - za koncept
13 Dzielnica - za załatwienie cfaniaka przy jego własnym biurku
Vinci - za ślunzoka i załatwienie karetki.
Eurotrip - za durny amerykański humor o europie.
Shrek - za durne teksty i zapamiętanie calusieńkiej ścieżki dialogowej w 2002.
Ocean's Eleven - za cfanego lisa #2
Faceci w czerni - za zabawnego czarnucha
Hannibal - za sympatię do psychola #1
Park Jurajski - za to, co wisi w powietrzu #2
Monty Python i Święty Graal - za maga o starodawnym imieniu... Tim.
Skazani na Shawshank - za cfanego lisa #3
Milczenie Owiec - za sympatię do psychola #2
Świat to za mało - za powracanie do dobrych scen akcji #2
Matrix - za powracanie do magicznych scen akcji #3
Gwiezdne wojny VI - za magiczną opowieść i sceny akcji #4
Gwiezdne wojny V - za magiczną opowieść i sceny akcji #5
Truman Show - za uwięzienie kogoś w swoim własnym umyśle
Piąty element - za świat za parę lat i sceny akcji #6
Django - za czarny humor i ludzi składających się z 99.99% z krwi.

8/10 (wybrane)
Red - za dobre sceny akcji #7 i Malkovichu wietrzącemu spiseg
Szklana pułapka 3 - za dobre sceny akcji #8
Iron Man - za dobre sceny akcji #9 za nocne przemyślenia "co by było gdyby" #6
Złap mnie jeśli potrafisz - za cfanego lisa #4
Naga broń - za targowanie się o informacje przy dokach.
Predator - za "knock, knock", "stick around" i "you ugly modafucka"
Psy - za "panowie ruszcie doopy bo jeżyk sam poszedł" i detal, jakie to były wszawe czasy
Zabójcza broń 4 - za najluźniejsze odegranie ról na świecie
Sherlock Holmes 2 - za najspokojniejszego cfanego lisa #5

BTW. dzięki za listę "TO DO" na czas sesji :P

Cootje 
Legenda

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 11:18   

Z reguły lubię maindfucki i dobre kino, a tu jest kilka tytułów ode mnie:

Anonimous,
Pachnidło,
Zbaw nas ode złego,
Hardcore disco,
I orgins,
Transcendencja,
300,
Hitman,
Szybcy i wściekli: tokio drift,
Matrix - wszystkie części,
Sexmisja,
Troy,
Leon zawodowiec,
Pamięć absolutna (nowa wersja),
Piraci z Karaibów,
Królestwo niebieskie,
Brus wszechmogący,
Wielki Stach,
Łzy słońca,
Ostatni samuraj,
Władca pierścieni,
Hobbit,
Szósty zmysł,
Podaj dalej,
SI sztuczna inteligencja,
8 mila,
I am Legend (Bez gadania ze względu na moją rangę na NB),
V for Vendetta,
Pianista,
Gladiator,
Haniball,
Szeregowiec Ryan,
Zielona mila,
Ja Robot,
Kod nieśmiertelność,
Pan życia i śmierci,
Pokój 1408,
Wróg u bram,
Ojciec chrzestny,
Władcy umysłu,
Mr. Nobody,
Requiem dla snu,
Fight Club,
Who am I,
Takedown,
ExMachina,
Chappie,
Moon,
American beauty,
Człowiek uśmiechu,
Spiderman,
Piękny umysł,
The Cobbler,
Mój rower,
Filth,
Incepcja.

To tylko szczyt góry filmów godnych polecenia, a mógłbym jeszcze wymieniać... Nie wiem czy pod temat można podciągać seriale bo jeśli tak to znajdzie się kolejnych wiele tytułów.

Fadex 
Legenda

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 12:13   

Cootje, nie bez powodu napisałem "zmieśćcie się w 10", a nie całą filmografię tu wypisujesz :D jeszcze bez żadnego opisu dlaczego - to bez sensu.

Sporek 
Bohater
Niechciany

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 12:39   

Wiele ludzi pomyśli, że lubię tylko Avatara, ale Avatar to tylko jeden z filmów które są moimi ulubionymi :) Kolejność przypadkowa, poza Avatarem :)

Spoiler:

Ok :) Skończyłem :)
Ostatnio zmieniony przez Sporek 07-06-2015, 13:32, w całości zmieniany 2 razy  

Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 13:04   

http://www.filmweb.pl/user/arkhaor# - dawno nieaktualizowane. 13 filmów ma ocenę 10, także, muszę ciąć :p.

Scarface - klasyk, skoro Vice City jest jedną z moich ulubionych gier, to Scarface musi być takim filmem.

Dystrykt 9 - film "od drugiej strony": tu nie kosmici atakują Ziemian, a raczej ludzie kosmitów, którzy zostali zamknięci w swoistych gettach. Świetna praca kamery (często z 1 osoby) pozwala na naprawdę uwierzenie w filmowe wydarzenia.

Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj - za brytyjski humor, soundtrack i klimat pieprzonej Brugii. W tym filmie pada chyba największa ilość fków w historii kina.

Hakerzy - za klimat! I bezbłędny soundtrack!

Nagi Lunch - po obejrzeniu tego filmu nie jest się tym samym człowiekiem. Chory klimat wciąga.

ExistenZ - Incepcja, ale tutaj nie wiadomo, co jest grą, a co nie.

Efekt Motyla - warto obejrzeć, ale niestety nie robi takiego wrażenia za drugim podejściem. Tak czy siak, film świetny.

Trainspotting - przyjemna, bardzo brytyjska opowiastka o garstce narkomanów.

I w tym momencie mam problem, jakie 2 filmy wybrać. Ale niech będzie:

Kosiarz Umysłów - film Cyberpunkowy, ze śmiesznym CG lat 90, ale ma w sobie to coś. Druga część bardzo taka sobie.

Mad Max 2 - świetne, postapokaliptyczne kino akcji, gdzie zamiast efektów specjalnych...oni naprawdę wysadzali to wszystko. Polecam też świeżego Mad Maxa Fury Road.

Pozycja 11, niestety się nie zmieściłem, ale musi być na głównej liście:
Matrix - bez opisu, bo każdy zna: za historię, efekty, klimat, muzykę, wszystko.

Poza listą, ale też filmy, które chciałbym umieścić powyżej:
Spoiler:

Jeśli jakiś link do mojego przykładu nie działa:
kliknij tutaj.
Ostatnio zmieniony przez Wackyjackie 07-06-2015, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  

kamiledi15 
Porucznik

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 15:50   

Większość moich typów się powtórzy niestety, ale parę nowości też się znajdzie. Kolejność przypadkowa.

Matrix - wiadomo. Pierwsza część najlepsza, ale pozostałe też dobre.

Deszczowa Piosenka - nie lubię musicali filmowych, ale ten mi się spodobał. Bardzo fajne piosenki, zwariowane sceny tańca, których bym się nie spodziewał w takim starym filmie (np. backflip na ścianie w tamtych czasach), no i uwielbiam deszcz, więc może też dlatego.

Zabójcza Broń 4 - pozostałe części też są świetne, ale jednak ta mi się najbardziej podobała. Jet Li, humor, akcja - to daje świetne połączenie.

Martwe Zło 2 - niby horror, ale zrobiony na wesoło. Pierwsza część była poważna, druga jest remakiem jedynki zrobionym z większym humorem, a trójka jest już calkiem na wesoło, aż do przesady. Dwójka jest najlepsza, wiele scen i tekstów stało się kultowych.

Legenda Pijanego Mistrza - lepszy od pierwszej części. Uwielbiam Jackiego Chana od czasów dzieciństwa i nadal go podziwiam. Wiele filmów z jego udziałem mógłbym polecić, ale w tym tutaj były najlepsze sceny walki, a i fabuła była nieźle pomyślana.

Indiana Jones 3 - wszystkie części są dobre (włącznie z powszechnie krytykowaną czwórką, która mi się podobała), ale tutaj najbardziej podobała mi się fabuła i klimat.

Jak Rozpętałem II Wojnę Światową - jak dla mnie najlepsza polska komedia. Zawsze jak to oglądam, to pękam ze śmiechu.

K-Pax - widz do końca nie wie, czy główny bohater to wariat, czy prawdziwy kosmita, za którego się podaje. I zakończenie też nie podaje gotowego rozwiązania, choć łatwo sobie dopowiedzieć właściwą fabułę. Całość uzupełnia świetna muzyka. Polecam też książki, na podstawie których powstał film, szczególnie pierwszą i trzecią. Druga i czwarta już nie są takie dobre, ale też warto je przeczytać.

Barbie jako Roszpunka - wymieniona już przez Sporka, ale postaram się wyjaśnić, dlaczego należy do moich ulubionych. Można by pomyśleć, że to dla małych dziewczynek i 27-letniemu facetowi nie powinien się podobać. Niedawno sobie go obejrzałem ponownie i podobał mi się tak samo, jak kiedyś. A dlaczego? Lubię ten film za fabułę, która odbiega od oryginału - świetnie pokazuje bezsens ludzkiej nienawiści, kiedy królowie oskarżają się nawzajem nie mając wystarczających dowodów, a ich prywatna wojna rozbija rodziny i krzywdzi niewinnych. Również postać małej smoczycy, która nie chce być taka jak jej ojciec, ale on nie potrafi tego zrozumieć i zmusza ją do bycia kimś, kim nie jest. I sama Roszpunka - tak niewinna i delikatna, a jednak znajduje w sobie siłę, by przeciwstawić się osobie, która ją wychowuje całe życie. Fajne jest to, że z oryginalnej fabuły wzięli może z 5%, a resztę wymyślili na nowo. Do tego dochodzi przepiękna muzyka, która przewija się przez cały film, a poza tym na zwiastunach można usłyszeć równie piękne wersje, które się w filmie nie pojawiają. Niesamowite, że potrafili przerobić jeden utwór na tyle sposobów i każdy z nich jest świetny. No i głos Beaty Wyrąbkiewicz w polskiej wersji, po tym właśnie filmie zostałem jej fanem i nadam jestem. Urzekło mnie też to spokojne tempo, ta właśnie delikatność, które w filmach tego typu rzadko się zdarzają. Tutaj nie ma sypania żartami i pędzenia z akcją na łeb na szyję. Naprawdę świetny film, który warto polecić każdemu, kto ma odrobinę wrażliwości. Można narzekać na powolne tempo, na niedoskonałości animacji i grafiki, ale plusy jednak przeważają. Pozostałe części Barbie również są bardzo dobrymi filmami, chociaż nie wszystkie. Niestety w tych nowszych można już zauważyć wplatanie schematów, dostosowywanie się do panującej mody w tego typu filmach, zbytnią nowoczesność, brzydsze modele postaci mimo większej ilości szczegółów i inne rzeczy, przez które te filmy nie są już tak dobre, jak dawniej. Fabuła zaczyna się często powtarzać i czasami trudno się oprzeć wrażeniu, że nowa część to remake kilku starszych części. Piosenki też coraz częściej zamiast spokojnych melodii zmieniają się w nowoczesny, dynamiczny pop, przez co seria traci swoją unikalność. Ale wśród tych nowszych filmów też zdarzają się warte polecenia perełki.

Król Lew - wiadomo.

To jest moje Top 10. Poza listą:
Spoiler:
- filmy główne - 14 z 41 gotowe,
- krótkie filmy przegranej - 8 z 22 gotowe.
Ostatnio zmieniony przez kamiledi15 07-06-2015, 16:20, w całości zmieniany 5 razy  

Cootje 
Legenda

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 15:54   

Fadex, wypisałem filmy godne uwagi i przeskalowałem zasób obejrzanych filmów do tego małego procenta. Opis dodam z czasem więc spoko. :)

Fadex 
Legenda

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 16:29   

Cootje napisał/a:
Fadex, wypisałem filmy godne uwagi i przeskalowałem zasób obejrzanych filmów do tego małego procenta. Opis dodam z czasem więc spoko. :)

No to przeskaluj do takiego procenta, żeby się zmieścił w mniej niż 10 filmach. Myślisz że inni oglądają mniej filmów czy jak?
Nikt nie będzie patrzył na takie długaśne listy w poszukiwaniu filmów do obejrzenia tylko przeskroluje dalej, a 10 filmów wystarczy żeby sprawdzić czy ma się podobne gusta i obejrzeć resztę filmów które się nie widziało.

Jak polecasz tak dużo filmów to równocześnie nie polecasz żadnych - bo im dłuższa lista filmów "godnych polecenia" tym mniejszy ma efekt na przeglądających tę listę.

Sporek 
Bohater
Niechciany

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 19:21   

Fadex napisał/a:
Cootje napisał/a:

No to przeskaluj do takiego procenta, żeby się zmieścił w mniej niż 10 filmach. Myślisz że inni oglądają mniej filmów czy jak?
Nikt nie będzie patrzył na takie długaśne listy w poszukiwaniu filmów do obejrzenia tylko przeskroluje dalej, a 10 filmów wystarczy żeby sprawdzić czy ma się podobne gusta i obejrzeć resztę filmów które się nie widziało.

Jak polecasz tak dużo filmów to równocześnie nie polecasz żadnych - bo im dłuższa lista filmów godnych polecenia tym mniejszy ma efekt na przeglądających tę listę.

Ja już niedługo też tak zrobię, poza listą napiszę z opisem 10 filmów :)

Sne 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Steam:
last.fm:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 19:43   

Dodam kilka opisów. Dosyć losowy wybór--oczywiste rzeczy są oczywiste.

Alien, Aliens - znakomite postaci i gra aktorska, mistrzowsko zbudowane napięcie i awesome level over 18000. Świetne odwrócenie roli łowca-zwierzyna, i to wielokrotne--oznaka zbalansowanych sił, a więc ciągłej niepewności o ostateczny wynik.
Predator 1, 2 - znów odwrócenie ról w polowaniu; prymitywne, czy może "pierwotne" zasady honoru Yautja kontrastują z ich poziomem technologicznym w ciekawy sposób: sprawia, że zastanawiam się co by było, gdyby Aztekowie napadli na Europę :D Psychologia Yautja generalnie jest ciekawa w analizie. Niestety w AvP itd. zostali spłaszczeni.
Terminator 1, 2 - dwie pętle czasowe konwergujące do ruchomego atraktora. Plus akcja i napięcie. Czego tu nie lubić?
eXistenZ - incepcja do kwadratu. Znakomicie zrealizowana wizja.
Pulp Fiction, Crash - splot pozornie niepowiązanych historii w piękną całość.
RoboCop - celny komentarz społeczny, niewiarygodnie dokładne przewidzenie stanu Detroit (:P), bezkompromisowe podejście do tematu tożsamości ludzkiej i bryzgającej krwi.
Lion King - LONG LIVE THE KING!
Monty Python and the Holy Grail - j.w.
Equilibrium - film nie jest szczególnie sprytny, ale oprawa i styl... miodzio. Balet.
Airplane! - surely you've watched this.
Whiplash - film mnie zarazem obrzydził, ale i mocno poruszył.
The Prestige, Fight Club - ciekawe studium szaleństwa. Albo raczej wielu.
The Dark Knight - świetnie wykonany film akcji, w każdym calu. Postaci, gra aktorska, reżyseria, scenariusz...
The Thing - horror dentystyczny :D

The Fifth Element - wiele wad, ale też arcyciekawy design całego uniwersum.
Sucker Punch - jeśli film "kliknie" z empatią widza, to dzieją się w głowie dziwne rzeczy. Jeśli nie, to zawsze jest fajna naparzanka.
The Hunt for Red October - planuję przeczytać książkę, nadal nie do końca pojmując, jak tak powolny film potrafi utrzymywać tak monumentalne napięcie.
Rosemary's Baby - jak Sucker Punch, ale chyba prościej "klika", a zamiast naparzanki jest horror i spisek.
Terry Pratchett's The Colour of Magic - Hogfather też super, ale wyobrażenie Rincewinda jest powalające.

Sporek 
Bohater
Niechciany

Steam:

Prestiż
Wysłany: 07-06-2015, 20:22   

Ok, więc 10 ulubionych filmów.

- Za to, że był jedynym filmem na którym czułem się jakbym tam na prawdę był i zaskoczył mnie we wszystkim. Nie ma drugiego takiego filmu. Język stworzony specjalnie na potrzeby filmu, cała encyklopedia w której jest ich kultura, świetna historia.
I teraz kolejność z grubsza przypadkowa.
Peter Jackson's King Kong - Super film o wielkim gorylu. Super aktorzy, pełno szczegółów w Jungli i Nowym Jorku. Ann Darrow, Dinozaury. Super !
Władca Pierścieni (+ Hobbit) - Najlepszy film fantasy jaki wyszedł, epickie wojny, wątek o przyjaźni, gandalf, gollum i wiele więcej. No i super efekty oraz zróżnicowane światy, ale to każdy zna :)
Ewolucja Planety Małp - Świetne efekty i pokazanie, że inne gatunki też mogą być takie jak my.
Matrix - Nie powiem bo bym musiał zaspojlerować :)
Park Jurajski - Najlepszy film o dinozaurach, velociraptory, tyranozaur... :)
Harry Potter - Magia i z każdym filmem coraz bardziej poważny klimat oraz zróżnicowany świat. Taki trochę świat marzeń.
Jak wytresować smoka 1 i 2 - Za super świat, smoki i ciekawą historię która ma pewien rzadko spotykany zwrot akcji w 2 części.
Atlantyda - Zaginiony Ląd - Bardzo ciekawie zrobiona animacja, jedna z niedocenianych animacji disneya, można go porównywać nawet do Avatara.
Spider-Man Raimiego - Za komiksowo realistyczne przedstawienie świata i dobrze przemyślana historia.
Le Voyage Dans La Lune - Za bycie 1 filmem sci-fi i super klimat, do teraz nie robią takich filmów.

Lubię więcej ale nie zmieściłem się, więcej jest na górze, starałem się wybrać te najlepsze, ale czasami miałem problem z tym.

Odpowiedz do tematu