NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Klikod Parser/Edytor
Autor Wiadomość
Andy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: TGF
Posty: 101

Prestiż
Wysłany: 12-05-2013, 20:29   Klikod Parser/Edytor

Tytuł: Klikod parser
Język: pehape/piejdżpi
Autor: Ja ^^
Opis:
Klikod jest wspaniały. Nie wiem kod wymyślił takie tagi na forum, ale to есть naprawdę fajne, ale... ciężko się to to wpisuje. Dlatego napisałem taki pomocny edytorek/parser z podglądem, outputem html. Dodatkowy bajer to dodawanie w locie ikonek rozszerzeń ^^ Poza tym dzięki bibliotece javascript CodeMirror jest kolorowanie składni, automatyczne zamykanie tagów i podpowiedzi.
Poza tym pracuję nad edytorem WYSIWYG, czego pierwsze efekty możecie już zobaczyć (patrz w podglądzie: "New condition").

Zrzuty ekranu:
Miałem nie dawać fotek, bo to strona, ale jedno macie :D

Download:
http://korczynskij.pl/shared/klikod/

Uwagi:
Zauważyłem, że w przeciwieństwie do Fabryki (a może konkurencji? nie mam pojęcia jakie są teraz stosunki między portalami na psk) tutaj jest tag [ koment] zamiast [ komentarz].
_________________
...
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 12-05-2013, 20:44   

Mógłbyś zrobić też konwersję na wersję, w której będą ikonki wtyczek w tagach "[ IMG]", umieszczone na serwerze, dzięki temu jest większa pewność, że na takim NB będzie widoczny z ikonkami bez mrugnięcia okiem.

Świetne narzędzie, w przeciwieństwie do tego, co piszą na FG, jestem przeciwny robieniu tego edytora na wzór MMF, czyli tu klikasz prawym, tu się rozwija, tutaj stawiasz ptaszka, zamiast tego może jakieś buttony zajmujące się tagami "[ zdarzenie]", "[ akcja]" itp? Ciężko to samemu wpisywać i ogarniać, który tag jest zamknięty, a który nie. W dużej mierze sprawę ratuje kolorowanie składni, więc i tak jest elo koks :P
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 13-05-2013, 06:36   

Jeśli dobrze pamiętam, winnym zrobienia klikodu jest morty. Co ciekawe, obiło mi się już o uszy, że klikod jest używany też poza FG/NB--zamiast wymieniania się screenshotami ludzie wymieniają się snippetami, które trzymają w jednym zbiorczym pliku tekstowym, a odbiorcy wklejają na NB czy tam FG i robią podgląd.

Temat przyklejam i dorzucę jeszcze link w dziale Pomoc, bo to świetne narzędzie!
 
     
Andy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: TGF
Posty: 101

Prestiż
Wysłany: 13-05-2013, 10:20   

Takie komentarze sprawiają, że chce mi się to dalej rozwijać ^^ . Rozszerzyć edytorek WYSIWYG także na akcje, wypuścić to jako bibliotekę PHP i rozpowszechnić poza psk :D
_________________
...
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 13-05-2013, 17:19   

Oh, dopiero zajarzyłem, że na screenie wygląda inaczej, niż w u mnie. Ja nawet nie wiedziałem, że to aż takie ogarnięte jest :D . Powinieneś był wymodzić jakiś disclaimer typu "faktyczny produkt może odbiegać wizualnie od pokazanego na ilustracji", bo: http://i.imgur.com/YfVarCZ.png i http://i.imgur.com/KdpTELG.png and so on. W trybie prywatnym też nie działa poprawnie http://i.imgur.com/yYWRJkQ.png , a diabelnie nie chce mi się czegokolwiek czyścić z przeglądarki, szczególnie, że dysk kończy żywot.

Firefox 20.0.1 @ XP SP3 Pro.

Oczywiście, wina leży najpewniej po mojej stronie, gdyż o dziwo, w najnowszym Chrome jest super. , http://i.imgur.com/0ZXpHXE.png.

Also:


Nieznacznie uciążliwe, ale myślę, że może się pojawić w innych miejscach. Szczególnie w związku ze słowami typu "String" czy "Active". Przydałoby się wtyczki z listy i zwykły tekst jakoś od siebie odróżnić.

Edit: Ah, przydałby się jeszcze przycisk "Wstaw negację" i instrukcje warunkowe, ale to jak już będziesz robił ten WYSIWYG.
 
     
Andy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: TGF
Posty: 101

Prestiż
Wysłany: 13-05-2013, 21:04   

W lisku faktycznie źle się wyświetlało, omyłkowo w jednym znaczniku <style> dałem "text/css/" przez co Firefox tego stylu w ogóle nie brał pod uwagę, Chrome zignorował pomyłkę* i wczytał styl.

Jeśli chodzi o te rozszerzenie: jedyny pomysł jaki ja na to mam, to dodanie do nazwy "object". Tak jak teraz zrobiłem - nazywa się to teraz "Foreeach object", ale to wychodzi w praniu, bo napisałem programik, który mi wyciąga wszystkie ikonki i nazwy rozszrzeń ^^ .

Nad wizualnym edytorkiem cały czas pracuję.
Co nowego:
Negacja pod PPM (wstaw ignorujcie na razie)
Można zmieniać wizualnie kolejność warunków


Niestety powoli zaczynam się gubić w kodzie, chyba czas go jakoś ładniej przepisać :madugly:


*W ogóle często chrome ignoruje błędy... ale czy to dobrze?
_________________
...
 
     
Klikowiec 
Kapral


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: być może
Posty: 15

Prestiż
Wysłany: 08-03-2015, 13:32   Download

Klikod parser Download nie działa można prosić
 
     
Zax37 
Kapral


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: tak
Posty: 29

Prestiż
Wysłany: 01-06-2015, 14:24   

Podbijam. Jest to jeszcze w ogóle aktualne? BTW zastanawiam się czemu Clickteam nie umieścił jeszcze możliwości kopiowania zdarzeń jako klikodu - nie pytaliście? Dałoby się to łatwo zakodzić, ale osobiście nie chce mi się spędzać miesiąca na rozszyfrowanie ich systemu zapisu informacji do schowka.
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Posty: 644

Prestiż
Wysłany: 01-06-2015, 20:29   

Nie musisz rozszyfrowywać wszystko jest opisane w strukturze dostępnej w runtime.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Zax37 
Kapral


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: tak
Posty: 29

Prestiż
Wysłany: 03-06-2015, 13:05   

Cootje napisał/a:
Nie musisz rozszyfrowywać wszystko jest opisane w strukturze dostępnej w runtime.

Ohh, naprawdę? :) W takim razie muszę się temu koniecznie przyjrzeć.
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Posty: 644

Prestiż
Wysłany: 03-06-2015, 13:57   

Rozpakuj:
Clickteam Fusion Developer 2.5\Data\Runtime\Android\RuntimeAndroid.zip

Warunki znajdziesz w:
src\Conditions\CCnd.java

Akcje:
src\Actions\Cact.java

Wyrażenia:
src\Expressions\CExp.java
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group