NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ACTA - cenzura internetu
Autor Wiadomość
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 19-01-2012, 20:52   ACTA - cenzura internetu

Dosłownie przed chwilą natrafiłem na wzmiankę o tym, że Polska zamierza 26 stycznia podpisać ACTA. Internet jakim go widzimy teraz może zniknąć bezpowrotnie.

http://www.dobreprogramy....nosc,29888.html

Jak działa ACTA i jakie mogą być skutki worst-case-scenario? Najlepiej prezentuje to ten film:



I ja teraz zadaję kluczowe pytanie: CO TO MA DO CHOLERY BYĆ? Internet jest wolny, nie ma prawa być cenzurowany - to niebywałe, że wszystko próbuje być przeforsowane za plecami internautów. Giganty przemysłu muzycznego nie mogą mieć kontroli nad internetem.

Co można zrobić? Na początek nagłośnić sprawę, niech ludzie mają świadomość powagi problemu. A jak ACTA wejdzie w życie - to chyba już tylko się modlić.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Alvedro 
Starszy kapral


Posty: 48

Prestiż
Wysłany: 22-01-2012, 21:49   ANTY ACTA

Witam,
Zapraszam do przyłączenia się do akcji: sayNOtoACTA
www.saynotoacta.pl
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 19-01-2012, 21:04   

Ciekawe jest to, że podobne prawa przepychają ludzie, którzy zarabiają na całym procederze i w ten sposób będą mogli zarabiać jeszcze więcej.
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Pojedynki: nie
Posty: 717

Prestiż
Wysłany: 19-01-2012, 21:37   

Głoszenie nowiny (przynajmniej na NB :P ) wiele nie da, należy działać (słać maile do przedstawicieli parlamentu?). A potem więcej głosić.

Też dzisiaj się dowiedziałem o ACTA : C.
http://acta.wikidot.com/wiecej -> ale było wiadomo o tym już znacznie wcześniej (co jak co autor mógłby odświeżyć stronę, bo odpowiedników informujących+petycje po prostu nie ma)

W sumie i tak we're doomed. Trochę za późno.

EDIT:
http://rys.io/pl/59 - ustawa jest wprowadzana, ale musi potem zostać zaakceptowana w "parlamencie Europejskim oraz w parlamentach państw członkowskich"

//W życiu tyle razy nie edytowałem posta. Miałem zbyt stare info, by napisać posta :P . Ale już jestem doinformowany.
Ostatnio zmieniony przez Wackyjackie 19-01-2012, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Drewicz 
Kapral


Pojedynki: tak
Posty: 30

Prestiż
Wysłany: 19-01-2012, 22:24   

Chcieliscie kapitalizm to macie...
Socjalizm kontrolowany przez kapitalizm < lol...
Korporacjonizm ;D

Stoją za tym firmy na którym to zalezy, a sprzeciwiają się te które na tym stracą.
Nie wiem dlaczego by to mieli zmienic, politycy którzy to popierają (mozliwe ze za pieniądze korporacji). Jedynie Anonymous moga, blokując im strony(zmniejszając zyski) coś uświadomic.
Ale gratuluje wiary, w idee jako by zwykli ludzie mogli coś w tym zmienić. (jest jedna tylko opjca- zamach stanu:P)

Fajnie jak by Anonymous wydalo narzedzie do zdalnego ataku DDOs na serwery np SONY, wtedy ich strona nigdy by nie powstala, wsytarczylo by tylko do programów slac aktualizacje nowych IP strony. ;) A wszyscy przeciwnicy tego pewnie wzieli by w tym udzial. Byla by iscie rewolucja.

[ Dodano: 20-01-2012, 01:01 ]
http://technowinki.onet.p...05,artykul.html

No więc cóż. Proponuję się pożegnać, zanim jeszcze ta strona stoi.. ;p
_________________
http://www.facebook.com/p...918?ref=tn_tnmn

GO SMS PRO THEMES!
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 20-01-2012, 18:55   

@Fadex, kontynuując Twoją wypowiedź z Shouta:

Fadex napisał/a:
a megaupload zostało zamknięte bez wprowadzania acta/sopa/pipa. Ale tak, nieco irytuje mnie przez to ograniczony dostęp do por... um, plików w internecie.


Prawda, nie zostało. W telegraficznym skrócie - zostało zamknięte, a twórcy aresztowani przez FBI za przekręty i pranie brudnych pieniędzy.

ACTA to stary projekt, to jest zło wcielone i trzeba będzie mocno uważać, co się ściąga, jednak zwykłemu obywatelowi nie grozi absolutnie, nie ingeruje w wolność słowa tylko skupia się na łamaniu prawa. SOPA i PIPA zniszczą Internet.
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 20-01-2012, 19:53   

Dlaczego cytujesz takie wypowiedzi, które mogą ukazać mnie w negatywnym świetle :( chodziło oczywiście o chińską porcelanę.

ACTA ingeruje dość mocno w wolność słowa - nie wszystko co utworzymy może zostać zamieszczone. (czyt. przykłady z filmu - nagranie z imprezy z muzyką z copyrightem, zdjęcie z logiem jakiejś marki w tle, cytat z książki w e-mailu, SETKI innych przykładów.) Nie możemy wysłać empetrójki do kolegi, absolutne zniknięcie wszystkich torrentów. Prawdopodobne zniknięcie setek materiałów z takich stron jak wikipedia, wiki-leaks, youtube, czy nawet twitter. ACTA to mniejsze zło, ale nie oznacza też dobrego wyboru.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 20-01-2012, 20:58   

Ja myślałem, że do poroża łosia, ale co ja tam wiem ^^ . Mogłeś se edytnąć :P .

ACTA wcale nie jest wyborem ._.

Obecnie też nie możemy wysłać empetrójki, nagrać filmiku z muzyką do której nie mamy praw autorskich w tle, torrentów nie można zablokować jako technologii samej w sobie (co najwyżej niektóre serwisy torrentowe i trackery, o co pewnie Ci chodziło). Nie zapominaj, że ACTA to tylko porozumienie między państwami.

Właściciele praw autorskich już teraz dobrze dbają o własne tyłki, a wsparcie od państwa jedynie im pomoże oraz da nowe środki na walkę z kimś, kto nie zrobił żadnej krzywdy nikomu wstawiając własny cover piosenki Rise Against na YouTube.

Da się z tym żyć, ale nie można przestać walczyć! I Mona Lisa z ikonki Image Manipulatora to potwierdza!
EZ-ImageManip
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 20-01-2012, 21:30   

Cytat:
Obecnie też nie możemy wysłać empetrójki, nagrać filmiku z muzyką do której nie mamy praw autorskich w tle, torrentów nie można zablokować jako technologii samej w sobie (co najwyżej niektóre serwisy torrentowe i trackery, o co pewnie Ci chodziło)

B*tch please, nikt nie wsadzi mnie do kicia za to, że wypuszczę filmik z imprezy na youtubie, albo opublikuję foto z logiem CocaColi w tle na twitterze. To jest wolność, a nie acto-nazizm. Torrenty zginą śmiercią naturalną - nic nie będzie dało się przesłać nie naruszając czyichś praw autorskich (torrenty zgodne ze wszystkimi normami to jakby... hmm, na oko 0.3%).

To nas czeka. Koniec złotej ery, gdzie wszystko jest dostępne i można opublikować praktycznie co się chce, o ile nie narusza to kwestii religijnych i etycznych.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Drewicz 
Kapral


Pojedynki: tak
Posty: 30

Prestiż
Wysłany: 20-01-2012, 22:12   

Ile trzeba kompów do DDosa ?
Wpismzy wszyscy na raz
ping universalmusic.pl -w 1 -n 50 -t -l 64
I tak w 20 okeinkach cmd :P /w 1 to chyba najmniejsza wartosc, bo np 0,1 albo 0.1 nie wchodzily...

Ale i tak są pewnie do tego specjalne programy :P
_________________
http://www.facebook.com/p...918?ref=tn_tnmn

GO SMS PRO THEMES!
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 20-01-2012, 22:38   

Cytat:
Obecnie też nie możemy


Chodziło mi o to, że to po prostu nielegalne, nikt sobie tym głowy nie będzie zawracał, jak ktoś ściągnie raz czy dwa, w ogóle tego nie zauważy, ale to nadal nielegalne, a nie w sensie, że nie istnieje taka możliwość.
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 21-01-2012, 00:32   

ACTA/SOPA/PIPA to to samo, media zrobiły szum wobec tego a coś gorszego NDAA zostało podpisane bez żadnych zastrzeżeń, a wy tu o Necie pieprzycie gdzie i tak ponad połowa świata i tak ma Cenzurowany Internet -_-
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 21-01-2012, 02:11   

Powód taki sam - pieniądze. To nie to samo, ale tworzy jedną całość, w dodatku, z tego co mi wiadomo, projekty ustaw powstały wewnątrz dwóch różnych organów władzy w USA, chociaż współgrają ze sobą. Wszystko dla pieniędzy. Ustawy, prędzej, czy później, może w nieco innej formie, zostaną wyegzekwowane. Nie mamy z nimi szans poza przekładaniem terminów, tylko dlatego, że ich pomysły spotkały się z krytyką - takie FBI niedawno dało pokaz siły zamykając Megaupload, a przekręty, o których pisałem wyżej - były tylko i wyłącznie przykrywką.

>Chiny (?)
>Była afera z Google

Na marginesie wygraliśmy bitwę... Przeciąganie wyroku śmierci:
http://mashable.com/2012/...ith-pulls-bill/

W ogóle krew mnie zalewa jak czytam argumentację o braku miejsc pracy przez osoby łamiące prawa autorskie, tak jakby nikt nie był zatrudniony w firmach, do których należą serwisy hostingowe, przykładowo. Ja wiem, to potężna mniejszość i znacznie mniejsza moc w napędzaniu gospodarki, ale dajcie spokój, USA traci w oczach obywateli, a dobry wujek Sam przestaje być dobrym wujkiem.

Cytat:
The online theft of American intellectual property is no different than the theft of products from a store. It is illegal and the law should be enforced both in the store and online.


Zaraz zemdleję, ostatnio dokładnie o tym rozmawiałem z nikim innym jak Wackyjackym - dlaczego nie ma różnicy między nie-byciem-klientem i posiadaniem filmu, a kradzieżą płyty DVD ze sklepu? Bo mamy go za darmo podczas gdy powinniśmy za niego zapłacić w obu przypadkach? Może mam przytoczyć definicję kradzieży, czyli zabraniu czegoś komuś na zasadzie odejmowania? Otóż fyi, panie Smith - POWIELANIE czegoś z definicji NIE JEST kradzieżą. Niestety, to tylko moje rozumowanie, to już nie stwierdzenie tylko opinia i ja nagle nie zamienię się miejscami z sz. P. Lamærem Smithem, niestety.

To źle, że media robią szum wokół takiej sprawy? To nie do końca media (albo: nie tylko), to przedstawiciele (na przykład serwisy internetowe), których to bezpośrednio dotyczy i mają w tym jakiś interes (prozaicznie - komu by się chciało gruntownie przebudowywać strukturę głównej witryny, co łączy się z dodatkowymi kosztami?), to dobrze, że sprawa została nagłośniona. Dlaczego ja nawet nie wiem o NDAA? Ponieważ nie mieszkam w USA ^^ . To pierwsze, druga rzecz - nie widziałem, aby ktokolwiek to nagłaśniał, ponieważ głównym moim źródłem informacji o świecie jest Internet. Portale nagłaśniają sprawy, które ich dotyczą, a że to są portale internetowe - ja o sprawie poinformowany jestem.
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 21-01-2012, 09:47   

Cytat:
a wy tu o Necie pieprzycie gdzie i tak ponad połowa świata i tak ma Cenzurowany Internet :|

A co ja na to poradzę? Ja mówię co się dzieje tu, w Europie i tu niewiele mogę zdziałać - to co mam zrobić na sytuację w jakichś krajach azjatyckich? Jeżeli zamierzasz siedzieć cicho jak nas zrównują w kwestii cenzury internetu to proszę bardzo - ale ja wolę, jak to ładnie ująłeś "pieprzyć" o tym gdzie się da i komu się da.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Drewicz 
Kapral


Pojedynki: tak
Posty: 30

Prestiż
Wysłany: 21-01-2012, 19:48   

http://cybercrime.hostzi.com/Ym90bmV0/loic/ Tylko zmiencie adres na fbi.gov czy co tam chcecie floodowac :D
_________________
http://www.facebook.com/p...918?ref=tn_tnmn

GO SMS PRO THEMES!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group