NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Spiricom
Autor Wiadomość
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 22-09-2008, 15:05   Spiricom

Podczas przeglądania różnych głupot, typu Urban Legends i takie tam, trafiłem na coś takiego jak opis urządzenia Spiricom. ( http://www.worlditc.org/k_06_spiricom.htm oraz http://wdr.magma-net.pl/transcomm/spis.html )
Zaciekawiło mnie to z trzech powodów:
1. To pierwsze urządzenie do komunikacji w dwie strony (czyli nie tak jak ci fanatycy, którzy tylko nagrywają obraz lub dźwięk na cmentarzach or sth).
2. Zalatuje kolejną poje...hm, nienormalną sektą.
3. Porusza ciekawy temat komunikacji między "wymiarami" czy czymś podobnym za pomocą urzadzeń RTV a tego jeszcze na tym forum bodajże nie było. ;) No i przy okazji guglowania na ten temat można trafić na całkiem fajne teksty o eksperymentach (mniej lub bardziej poważnych) w kierunku odkrywania NIEZNANEGO :P .
Także co mi tam, rozpętajmy temat o komunikacji między światami i poszukiwaniach nieznanego, waszych pomysłach na to jak można by pogadać z pradziadkiem i przemyśleniach na ten temat, tej całej pseudosekciarskiej zabawy i takich tam nikomu niepotrzebnych bzdetach.

BTW, ja osobiście uważam, że ten Spiricom nie działa i że wszelkie tego typu próby są głupie, aczkolwiek interesujące wydaje się to jak się właściwie szuka czegoś o czym niczego nie wiadomo, poza tym, że jest (to znaczy, w założeniu, że jest, bo przecież logiczne, że gdyby poszukiwacze twierdzili, że tego nie ma, to by tego nie szukali :P )
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 22-09-2008, 15:43   

Czy ja dobrze rozumiem? To urządzenie generuje tony, nadaje je, odbiera z szumami radiowymi, przekazuje do głośnika, rejestruje mikrofonem z szumami audio i nagrywa na analogowej kasecie? Nie mam pojęcia, co w tym nadnaturalnego :P

Ale fakt - w szumach radiowych można całkiem fajne rzeczy złapać :) W telewizyjnych czasem pokazują się "duchy" z ruskich kanałów.

Same nagrania działania urządzenia wykazują, iż jest to też bardzo dobry sposób na zamaskowanie oryginalnego głosu aktora :P
 
     
cx 
Starszy chorąży


Posty: 370

Prestiż
Wysłany: 22-09-2008, 16:35   

Bajki jakieś.
Komunikacja z kosmitami i zombiakami xD lol
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 22-09-2008, 18:26   

Ale zczajcie motyw, że swego rodzaju sekta się wokół szumów tego urządzenia stworzyła, przynajmniej czytając tą polską stronę można tak wywnioskować, to jest dopiero zdumiewające :P
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group