NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] KED v. 1.2
Autor Wiadomość
zetcom 
Młodszy chorąży
Grafik 2D

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev

1601 Prestiż
Wysłany: 24-12-2006, 00:16   [Program] KED v. 1.2

Tytuł: Klik Examples Downloader v. 1.2
Grafika: Zetcom
Dźwięki: Sieć
Edytor: TGF / MMF

Opis aplikacji:
Program jest swego rodzaju ,,magazynem'' w którym są składowane pomoce w postaci przykładów dla zaczynających swoją przygodę z TGF czy MMF, a ponieważ głównym celem programów użytkowych jest ułatwianie pracy... tak więc KED po przez swoją bazę pomaga początkującym klikowcom.
Główną i najważniejszą cechą programu są automatyczne aktualizacje, to dzięki nim użytkownik ma wgląd na aktualną zawartość bazy, tak więc zachodzące zmiany na serwerze są widoczne w programie!
Program jest elastyczny - jak wiadomo program jest typu: klient - serwer. Zasadniczy problem brzmi: ,,A co się stanie, kiedy serwer zostanie wyczyszczony?" albo ,,Serwer został wykasowany na stałe?". Odpowiedzią jest prosta czynność jaką jest podmiana jednego pliku z którego czyta Klik Examples Downloader z jakim serwerem ma się łączyć, na tym polega jego cała elastyczność, ale i nie tylko. KED może być rozwijany!
Można dodawać nowe platformy jak np. TGF 2, MMF 2, GM itp. bez wprowadzania zmian bezpośrednio w jego kodzie! Aplikacja używa m.in. takich wtyczek jak: NobuHTTP, File Object czy FTP Object.

Zrzut ekranu:
Aplikacja główna

Pobierz:
KED v. 1.2 ( rozmiar: 2,72 MB )
Oficjalna strona domowa programu
Ostatnio zmieniony przez zetcom 05-02-2007, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  

Ufosz 
Sierżant
...L6

1344 Prestiż
Wysłany: 27-12-2006, 14:55   

Podoba mi się tylko jest dużo bugów. Wersja 1.0 była najlepsza i się nie wieszała. Daje 7/10

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP

39920 Prestiż
Wysłany: 27-12-2006, 19:37   

Hm... rzeczywiście, w grze bugów jest doprawdy sporo... ale przecież ile tu jest opcji, rozumiem, że Zet zrobił załóżmy 5 bugów (choć nie wiem czy tyle naprawdę jest), a opcji i podsilników jest tyle, że chyba nikt tyle w jednym klikowym programie nie zrobił... ponadto śmiem twierdzić, że bugi te nie zależą tylko od tego, że zetcom coś zepsuł, ale również od platformy i sprzętu na którym program działa. Np. niektórzy twierdzą, że przy pobieraniu przykładów program się zwiesza, i nic nie ma w docelowym katalogu. U mnie jest trochę inaczej: program zwiesza się dopiero wtedy (w zasadzie wisi tylko okienko Pobieratora), gdy już wszystkie zaznaczone example znajdą się na HDD. Innym znaczącym bugiem, którzy rzeczywiście stawia wersję RC1 wyżej, jest to, że progs. nie pamięta zaznaczenia przykładów do ściągnięcia między stronami! Szkoda wielka szkoda, bo nie będę przecie 10 razy znaznaczał tego, co mnie interesuje. Proponuję (o ile się da) za pomocą aktualizatora wdusić te jakże znaczące poprawki do programu, nie dawać do ściągnięcia nowej wersji na forum ;) . Trzymam kciuki za dalszy postęp w rozwoju aplikacji. Na razie 9/10. A już była dyszka ;) ...

Pisarz 
Młodszy chorąży
Spinacz

Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: TGF2

2677 Prestiż
Wysłany: 05-02-2007, 17:17   

Powiem łatwo:
Grafika- brawo jeśli zrobiłeś ją sam! 10/10
Download plików - ech...słabo, u mnie ciągle się wiesza 2/10
Baza danych - bardzo obszerna, łatwo znaleźć potrzebne przykłady 9/10
Ocena - 8/10

Gdyby nie ten ciągły zwis to byś trafił w dziesiątkę!

zetcom 
Młodszy chorąży
Grafik 2D

1601 Prestiż
Wysłany: 05-02-2007, 17:26   

SPT Leader napisał/a:
Download plików - ech...słabo, u mnie ciągle się wiesza 2/10
Dzięki, że wspomniałeś coś o tym, bo ten problem to już pojawiał się wcześniej, ale myślałem, że już go zażegnałem. Nie spodziewałem się. Przepraszam za utrudnienia, postaram się w najbliższym czasie naprawić pobieranie przykładów.
A jak tylko zakończę swoją nową grę, pokuszę się o pracę nad KED 1.5...

Śmietek 
Starszy kapral

1281 Prestiż
Wysłany: 07-02-2007, 09:42   

Mi się program podoba, grafika super, dźwięki dobrane, silnik dobry. Jak pobrałem drugi raz Keda 1,2 (bo jak pobrałem po raz pierwszy to nie mogłem pobierać :/ ) to już mogłem ściągać, ale jest nadal ten sam bug : Nie można wybrać miejsca zapisu. Zawsze jest tylko szare pole :/ . Napraw to jak najszybciej!

Dante R. 
Sierżant

Główny edytor: TGF

659 Prestiż
Wysłany: 17-02-2007, 19:09   

Z tej nowej wersji nie da się korzystać, za każdym razem jak tylko próbuję coś pobrać KED Transfer wiesza się !

zetcom 
Młodszy chorąży
Grafik 2D

1601 Prestiż
Wysłany: 13-01-2008, 16:48   

Wyszła nowa aktualizacja aplikacji Klik Examples Downloader oznaczona wersją: 1.3.

Co nowego w KED v. 1.3:
- Usunięte wadliwe okno Ogłoszeń, które spowolniało przy starcie prace z aplikacją główną pobierając stronę błędu 404.
- Całkiem nowy "klient" do pobierania zadanych przez użytkownika przykładów. Cechuje go przede wszystkim prostota i niezawodność w pobieraniu plików oraz to co najważniejsze: szybkość.

Silent Update dla Menadżera plików
- Jeśli nie ma zadań aplikacja zakończy działanie po starcie.
- Poprawiony błąd z rozszerzeniem pobranych plików.

Pobierz KED v 1.3
Ostatnio zmieniony przez zetcom 13-01-2008, 17:55, w całości zmieniany 2 razy  

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy

33730 Prestiż
Wysłany: 13-01-2008, 16:57   

- Na pasku zadań ciągle pokzuje "1.2",
- Zaawansowane AI jest też w wersji dla TGF, w KEDzie widzę tylko tą dla MMF2...
- pobieranie faktycznie idzie szybko, ale nazwy to np. "advai.rar.rar" - w zasadzie nie przeszkadza to w ich otwarciu, ale dziwnie wygląda.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP

39920 Prestiż
Wysłany: 13-01-2008, 22:36   

Seria czepiania się :P
- wyszukiwarka mogłaby wykazywać, że czegoś szuka. Bo trwa to kilka sekund, i ja nie wiem, czy nic nie ma, czy jeszcze mam czekać.
- w wyszukiwarce po paru kliknięciach na wyniki w końcu przestało mnie do nich przenosić
- dalej nie ma zapamiętywania zaznaczonych przy przechodzeniu między stronami. Tak, mówiłeś że to by oznaczało ogromne przebudowy w silniku, ale strasznie mi to przeszkadza :P
- do czego służy opcja Rozmowy?

Co bym zrobił?
- sortowanie według każdej kolumny w tabeli (mp. wg poziomu trudności).
- przerzucił projekt do MMF2, bo teraz taka zgrabna aplikacja, a żre cały procek. W desktopach może to i nie przeszkadza, ale notebooki strasznie się grzeją.
- usunął możliwość podświetlenia nieaktywnego "pobierz".

Oczywiście aplikacja jest wypaśna, ale to już chyba wiesz :P . BTW. Czemu aplikacja się wyłącza po rejestracji? ;)

zetcom 
Młodszy chorąży
Grafik 2D

1601 Prestiż
Wysłany: 19-01-2008, 00:57   

Cytat:
- Wyszukiwarka mogłaby wykazywać, że czegoś szuka. Bo trwa to kilka sekund, i ja nie wiem, czy nic nie ma, czy jeszcze mam czekać.
Niestety wyszukiwarki nie dam rady poprawić. Mam jednak rozpiskę pomysłów do KED 2.0 i "zalążek silnika" (napisanego w całości w Delphi) oraz całkiem nową koncepcję na przeszukiwanie bazy przykładów.

Zaplanowałem na ten rok raz na zawsze skończyć temat KEDa tworzonego w klikach. Wydaję więc w dniu dzisiejszym ostatnie usprawnienie do programu.

Zniosłem barierę limitu zbioru plików opisowych*. Początkowo szacowałem, że limitem będzie wartość 150 (przy czasie ich pobierania ok. 2 min). Dziś, a właściwie wczoraj przekroczyłem znacznie tę barierę. Napisałem w Delphi nowy silnik odświeżania.

Przygotowałem dla porównania statystyki:
- Odświeżanie z silnikiem odświeżania z KED v.1.2:
98 plików opisowych* w ok. 78 sekund (1min 18 sek) czyli 75 plików opisowych/min.

- Odświeżanie z silnikiem odświeżania z KED v.1.3:
98 plików opisowych* w ok. 26 sekund czyli 226 plików opisowych/min.

* Plik opisowy - odpowiada za wyświetlanie na liście aplikacji szczegółowych informacji o przykładzie (nazwa przykładu, opis, platforma, stopień trudności itp.)

Pobierz ostatnią aktualizację KEDa

Co dalej?
Teraz pozostaje mi w spokoju dokończyć prace nad aplikacją Mój Budzik.

Odpowiedz do tematu