NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
14-12-2006, 18:13
[e-zin]Klikownik

Czy nowe E-Ziny są potrzebne?
Tak
34%
 34%  [ 9 ]
Nie
65%
 65%  [ 17 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
Ron 
Sierżant
stary zgred


Pomógł: 1 raz
Posty: 108

13598 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 20:35   [e-zin]Klikownik

A więc skoro mamy już 2 e-ziny to czemu by nie stworzyć 3? Przecież im więcej materiałów tym lepiej! A więc po głębszym zastanowieniu postanowiłem stworzyć właśnie ten z numerkiem 3. Nie będę jednak skupiał się na recęzjach ( po nie sięgnijcie do ślimaczka ) choć i tak będzie ich trochę, ja za to skupie się bardziej na kursach, artykułach oraz wyszukiwaniem dobrych docinków z for klikowych :D .
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 20:50   

Ron napisał/a:
recęzjach

Najpierw pomyśl, czy masz odpowiednie zdolności humanistyczne...
Nie wiem, czy trzeci e-zin jest potrzebny, nie wiem jakie kursy masz zamiar tam umieszczać, docinki to może lepszy pomysł. Uważam, że nie namyśliłeś się zbytnio nad nazwą.
_________________
:razzugly:
 
     
Slawo 
Legenda


Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 20:51   

No do reCĘzij to raczej sie nie bież, dopsze Ci radzem :)
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 20:58   

Eh... Kolejny niewypał na starcie.

Po pierwsze, Ślimaczek i tak ma silną konkurencję (zagraniczną), więc po co dawać mu kolejną, krajową?

Po drugie, Krzyk jest niewypałem i wszyscy o tym wiedzą, rozmiary coraz większe, coraz dłuższe oczekiwanie coraz mniej interesująca treść.

Po trzecie, jak chcesz już coś zrobić, to się naucz poprawnej humanistyki i zacznij pisać dla Ślimaczka...

Co-raz kolejny nie-wypał - co ra-cja to ra-cja. | RomanX
_________________
Indie since 1997.
Ostatnio zmieniony przez Minty 13-12-2006, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Pomógł: 5 razy
Posty: 625

55382 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 21:17   

Fano: Co do tego dłuższego oczekiwania: są drobne problemy z Krzykiem, ale prędzej czy później powinien wyjść piąty numer. Są pewne problemy, związane z ogromnymi przemianami w redakcji (w których wyniku, nomen omen, zostałem red. naczelnym... rllog). Tak czy siak, prędzej czy później powinien stanąć na nogi i (mam nadzieję) po wydaniu nr 5 nie powinno być problemów.
Poza tym Krzyk nie do końca był niewypałem; zauważ, że całkiem sporo osób twierdziło, że z każdym numerem jest coraz lepiej.
I po trzecie: niewypał pisze się razem (kto mieczem wojuje, ten obrywa tarczą). :P

Dobra, a co do samego zinu (ech, ta twórcza atmosfera offtopu :P ): Ron, nie radzę. Mimo wszystko faktycznie radzę nauczyć się poprawnej pisowni. Poza tym do recenzji potrzeba mieć "to coś". Pod pojęciem "to coś" rozumiem cechę autora, która powoduje, że jego recenzje czyta się z przyjemnością, a niekiedy dla samego czytania (o reckach w pewnym bardzo komercyjnym zgermanizowanym czasopiśmie znajdowanym w śmietniku już nie wspomnę :P ). Co do kursów: a co to miałyby być za kursy? Zżynane z różnych for? Opisujące, jak wykorzystać standardowy ruch platformowy? :P

Docinki... to może byłoby ciekawe... ale to byłby jedyny powód, dla którego e-zin miałby istnieć, a nie zapełni się docinkami porządnego numeru...

Reasumując: zamiast bawić się w e-ziny weź się w garść i rób dobre gry. Jak było we wczorajszej poradzie dnia: Twórz gierki, będziesz wielki.

Poza tym, o ile dobrze się orientuję w realiach tego forum, taki temat nie powinien być w zapowiedziach...

PS. W ankiecie zaznaczyłem tak. Bo zawsze więcej e-zinów wprowadza różnorodność. Nie oznacza to jednak, że jestem za powstaniem Klikownika.

---Edit---
Tak, ośle, wiem, że for, jest to jedno z niewielu słów, z którymi mam drobne problemy; raz mi się zdarza "forów", a innym razem piszę już "for". ;)

Poprawione. Skąd wytrzasnąłeś to niewielu? :) | RomanX
Ostatnio zmieniony przez Minty 13-12-2006, 21:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa


Pomógł: 3 razy
Posty: 216

18099 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 21:24   

copperdragon napisał/a:
forów?


For koper, for :D ;) :-P

A co do tematu - coś bardzo modne stało się ostatnio tworzenie e-zinów klikowych. Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, że nowe e-ziny będą się pojawiały z częstotliwością 5 na tydzień (tak jak sprawa ma się z forami).

Tobie Ron niczego nie doradzam i niczego nie odradzam, ale zastanów się porządnie, bo praca naczelnego nie jest wcale taka łatwa i przyjemna (koper coś o tym wie ;) ).

A jeżeli się zdecydujesz - życzę powodzenia! :D
_________________
\,,/, (o_O) ,\,,/
 
 
     
drc 
Plutonowy


Posty: 81

391 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 23:28   

Pomysł z kolejnym, zinem nie jest najgorszy, dlatego wybrałem TAK.
To właśnie wszelkiego rodzaju portale i prasa branżowa kreują i wynoszą na szczyty (lub wtrącają w przepaść) komercyjne gry, wiec dlaczego z klikami nie może być podobnie.
Myślę, że większa ich ilość może tylko przysłużyć się PeeSce, może jakiś dobry muzyk czy grafik po zapoznaniu się z e-zinu (nawet przez przypadek) ze scena postanowi dołączyć do sceny, może ... a z resztą więcej gdybał nie będę.
Niestety żeby zin był dobry (jak pokazał/nie pokazał* przykład "Krzyku" ) musi być dopracowany, a żeby tak było trzeba mieć albo super redakcję, albo samemu sporo czasu i zdolności. Póki co "Ślimaczek" rządzi i trudno będzie czemukolwiek mu dorównać. Ja również nie będę, ani zniechęcał, ani jakoś specjalnie namawiał. Zastanów się czy dasz radę, jeśli jednak postanowisz wydawać "Klikownik"( o nad nazwa tez możesz pomyśleć inną ;) ) posłuchaj od czasu do czasu głosu "ludu" i postaraj się zmienić dla nich to i owo.
--------
* - wiadomo oco chodzi z niepotrzebnym
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 13-12-2006, 23:41   

Ja tam uważam, że powinny być tak ze 3 klikowe e-ziny. Każdy nastawiony na coś innego. W jednym recenzje, w innym kursy i porady, w trzecim co kto sobie wymyśli.
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 14-12-2006, 18:09   

Co do pisowni to nie jestem polonistom i swoich wypowiedzi nie sprawdzam a piszę nie patrząc na klawiaturę więc literówki mogą być. Dzięki RX za korektę.

Co do dzielenia się, że jeden e-zin to drugi tamto głupszego pomysłu nie słyszałem w życiu.

Wszelkiego rodzaju portale etc. powodują, że klikowcy zamiast robić gry siedzą na nich i marnują czas i swoje zdolności.

A co do Krzyku. Co mnie obchodzą problemy w redakcji? Krzyk miał być dwutygodnikiem, takim informatorem z bajerami (kopia jednocześnie FG/Klikipedii/Ślimaczka) czyli po prostu nie wypał i tyle. Ślimaczek i tak ma konkurencję silną, a to jest kolejny temat który zaśmieca bazę.

Proszę o przesunięcie go do działu Wszystko czyli nic bo tam jest jego miejsce.
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
ciapek 
Sierżant


Posty: 122

1663 Prestiż
Wysłany: 14-12-2006, 20:43   

Wyniki ankiety mówią same za siebie, ale tak samo było z Krzykiem, zrobisz jak zechcesz Ron, ja zaryzykowałem i uważam, że się opłacało. ;)
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 14-12-2006, 20:51   

Nigdy nie zaszkodzi nowy e-zin, ale żeby tylko nie umarł po 4 numerze i by miał coś w sobie.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka


Pomógł: 1 raz
Posty: 251

587 Prestiż
Wysłany: 15-12-2006, 01:38   

Twórczości nigdy za wiele :D .
 
     
Fred 
Bohater


Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 17-12-2006, 01:01   

msg napisał/a:
Najpierw pomyśl, czy masz odpowiednie zdolności humanistyczne...


Humanistycznych może nie.. ale humorystyczne są na wysokim poziomie xD

Jestem na tak, tylko zrób to jak należy, zachowaj odpowiednią szate graficzną, i urzyj czasem Worda, bo błendy ortograficzne nadarzajom się każdemu.
 
 
     
Aleks 
Moderator
Wilczek


Skype:
Pomógł: 78 razy
Posty: 636

28588 Prestiż
Wysłany: 17-12-2006, 17:08   

A ja zapytam o fundament pomysłu... Czyli, w jaki sposób chcesz realizować ten ezin?
chodź by w czym on będzie robiony w htmlu? pdf?

Bo ja radzę zrobić w formie e-book’a czyli zrobić ją w htmlu i później przekompilować do exe
_________________
( Przystan Ocalenie | Centaurus | Skrzydlaty Pies | WWF | Nakarm Psiaka )
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 17-12-2006, 18:15   

Aleks napisał/a:
A ja zapytam o fundament pomysłu... Czyli, w jaki sposób chcesz realizować ten ezin?
chodź by w czym on będzie robiony w htmlu? pdf?

Bo ja radzę zrobić w formie e-book’a czyli zrobić ją w htmlu i później przekompilować do exe


A ja bym polecał zrobić zwykły HTML, bo tak jest najwygodniej dla czytelnika.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group