NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mam nowe pytanie :P Mmorpg TGF ???
Autor Wiadomość
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 05-12-2005, 23:10   Mam nowe pytanie :P Mmorpg TGF ???

Czy idzie zrobic w tgf gre w która bedą mogły grać np . 2osoby na raz przez internet ???
_________________
Projekty
Ostatnio zmieniony przez Mr.ZeTo 06-12-2005, 21:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 09:47   

Oczywiście ze się da trzeba jedynie skorzystac z rozszerzeń jak Direct PLay bądź firmy 3EE (Moo, Moo Click, Moo Sock...)
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 19:02   

wiem ze bardzo duzo pytan zadaje ale moze ktoś mi opisać lub zrobić przykład jak trzeba skonfigurować moo2 zeby działało ???

miało by to działac tak włacza się gre naciska guzik i gra laczy sie z serverem na którym wszyscy grają. I teraz mam pytanie:

1 czy mapa musi byc tylko na serverze czy taka sama mapa musi byc w kliencie który sie do niego lączy. ???

2 Jak to ustawić zeby wszystko działało ???

chodzi mi o taki efekt jak w tej grze:

Gra

tylko nie musi być ani wybierania servera bo server bedzie tylko jeden ani innych tego typu bajerów. chodzi mi tylko o taki efekt ze łaczy sie do servera i mozna w kilku pograc mogł by mi to ktos dokładniej opisac ???
_________________
Projekty
Ostatnio zmieniony przez Mr.ZeTo 06-12-2005, 21:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
k@rgul 
Sierżant

Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 2 razy
Posty: 123

3999 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 20:37   

Wszystkie roższeżenia znajdują się na stronie www.clickteam.info/extensions/
 
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 20:42   

Byłem na tej stronie i juz wybrałem rozszerzenie teraz tylko potrzebuje pomocy zeby to ustawić :doubt:

znalazłem ta strone ale nie wszystko łapie może ktos mi to wylozy w bardziej lopatologiczny sposób :badgrin:

Strona z Manualem

:?: :?: :?:
_________________
Projekty
Ostatnio zmieniony przez Mr.ZeTo 07-12-2005, 00:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Główny edytor: TGF
Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 21:10   

Wszystko jest prosto i ładnie wyjaśnione o co ci chodzi??
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 06-12-2005, 21:48   

chodzi troche o znajomośc języka :oops: nie do końca wszystko rozumiem dlatego fajnie by bylo gdyby ktoś dał przykład z juz ustawionym tym dodatkiem zebym wiedział jak to wszystko ustawic :?

dokładnie to chodzi o to ze nie wiem jak zrobic tego MOS o którym tam pisze ???

po prostu czytam to i dalej nie wiem jak to zrobic :(
_________________
Projekty
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 00:19   

Słabość naszej sceny... zróbcie przykład abym miał...bo mnie sie nie chce/nie potrafie/ nie chce dojść/wyjść.... Weź jakiś translator i przetłumacz albo słownik.. a rozszerzenia pisze sie rz a nie ż... gdzie tu moderatorzy...eh...

/Gdybym poprawiał choćby tylko wszystkie twoje błędy, to admin serwera posądziłby mnie o atak DoS. Poprawiane są perełki xP ; RomanX/
 
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 00:40   

Słabośc naszej sceny... nawet jak nie pomoge to cos napisze bo posty lecą :| Dzieki za taką pomoc. :|

Jak by wszystko dla każdego było takie oczywiste to by forum nie bylo potrzebne.
_________________
Projekty
Ostatnio zmieniony przez Mr.ZeTo 07-12-2005, 17:42, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 00:43   

Nie ironia, tylko godzenie się z losem.
"Przykłady są po to, by się z nich uczyć, a nie bezmyślnie kopiować zdarzenia..." - niedosłowne przytoczenie słów któregośtam klikowca.
O MMORPGu na razie zapomnij. TGF został stworzony do tworzenia platformówek i prostych gier, a nie wielkich, komercyjnych i masywnych MMORPGów..
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 00:50   

Nie chodzi mi zaraz o coś wielkiego chciał bym zrobić małą szczelaninke :P Tak zeby nie siedzieć ciagle nad jednym projektem.

A Jeśli chodzi o kopiowanie przykładu to chyba nie ma co tu kopiować bo co skopiuje jego IP :P Chce po prostu zobaczyc gdzie wpisac pory gdzie IP i takie tam.
_________________
Projekty
Ostatnio zmieniony przez Mr.ZeTo 07-12-2005, 00:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 00:53   

Hmm... Małą, prostą grę? Można zrobić chociażby Direct Playem, ale na wiele nie licz. Poza tym, można zrobić w Moo`sach, pomoże chociażby kurs Aleksa (chyba u Drewicza.).
Ale to nie jest łatwe... Przypomina to próba zrobienia z zapałek graniastosłupa - trzeba trzymać w wielu miejscach i wszystko przewidzieć. Poza tym, największym problemem jest ponoć przesyłanie danych, a raczej tego szybkość. Prowadzi to do niewygodnych opóźnień.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 01:00   

Masz racje DirectPlay wyglada troche przyjazniej zabrałem się za moo bo wyczytałem ze jest o wiele lepszy ale chyba narazie dla mnie za trudny.
_________________
Projekty
 
     
NeTRaY
Plutonowy


Główny edytor: Inny
Posty: 91

1745 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 01:40   

Istotą pisania gier MP jest to, by umieć stworzyć bardzo dobry silnik i wysyłać jak najmniej danych w odpowiednich momentach. Radzę poczytać (np. na warsztacie, albo na gamedevie) o systemach antylagowych (wiem, że te strony są dla programistów, ale mimo wszystko można z nich wyciągnąć odpowiednie wnioski).

/Poprawione; RomanX/
 
     
Mr.ZeTo
Kapral


Posty: 23

159 Prestiż
Wysłany: 07-12-2005, 02:10   

Widze ze to jest trudniejsze niz myslalem ale nie poddam sie tak latwo :P
_________________
Projekty
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group