NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Backmasking
Autor Wiadomość
draq 
Bohater

Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 16:59   Backmasking

Istnieje takie coś, jak ukryta wiadomość w piosenkach. Można ją rozszyfrować utwór od tyłu do przodu. Wtedy słyszymy prawdziwe przesłanie piosenkarza. Ma to wpływ na naszą podświadomość. Gdy ktoś powie nam cos od tyłu, bądź w innym języku to świadomie nie rozumiemy tego, ale nasza podświadomość może to rozszyfrować i ma wpływ na nasze świadome działanie, dlatego myślimy, że samodzielnie podjęliśmy wybór. Gdy będziemy mówić o miłości, a myśleć o morderstwie, to w nagranym odwróconym głosie będzie słychać to, o czym myśleliśmy, czyli o zabójstwie. Robiłem 2 eksperymenty, które się powiodły. W jednym nagrałem sam głos i odwróciłem, a w drugim podczas projekcji astralnej poleciałem do studia nagraniowego, gdy aktualnie eminem nagrywał piosenkę lose yourself. Wmówiłem do jego podświadomości by mnie pozdrowił. Gdy odwróciłem piosenke to faktycznie było słychać jak wspomina o mnie. (jeśli chce ktoś te odwrócone urywki to pisać na pw :P )
Znajomy też przeprowadził taki eksperyment:
http://dhost.info/wiadpodprogowe/eksperyment.html
http://www.backmaskonline.com/mp3.html – strona z mp3 w których jest backmasking
http://free.polbox.pl/f/f...a_wsteczna.html
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 19:40   

Dowiedziono w badaniach, że przekaz podprogowy nie ma wpływu na zachowanie. Poza tym jakakolwiek treść, która pojawia się przy odsłuchiwaniu piosenki od tyłu, może mieć 2 przyczyny:
a) przypadek,
b)
Cytat:
SCHIZOFRENIA TYPU I: przeważają w niej objawy wytwórcze tzw. pozytywne (urojenia, omamy, zaburzenia w tresci myslenia np. myslenie magiczne) w ośrodkowym układzie nerwowym nie obserwuje się zmian anatomicznych - prawdopodobnie podłozem tych objawów jest nieprawidłowe przekaźnictwo synaptyczne neuronów.

Oczywiście nie musi być pełnowymiarowa :)
 
     
draq 
Bohater

Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 20:20   

Zbiegiem okoliczności może być jedno lub dwa słowa, ale nie całe zdanie. W piosence podajże pink floyd, gdy odwrócimy słychać jak gratulują nam odkrytej zamaskowanej wiadomości. Jest to do pobrania ze strony, która podałem. Spróbujcie odwrócić piosenkę i ją przesłuchać. Towarzyszy bardzo dziwne znajome uczucie, a to dlatego że podświadomość je już je znała. Są też niefizyczne narządy (coś takiego jak 3 oko )., które odpowiadają za odsłuch podprogowy, medycyna ich nie uznaje. Jest dobry sposób manipulacji człowieka wiec dlaczego nie można byłoby tego wykorzystywać?
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Posty: 204

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 21:12   

Nie wierzę w to i tyle. Tzn. wiele wykonawców umieszcza w piosenkach takie czy inne ciekawostki (np. Nine Inch Nails :) ) ale nie wierzę że wpływa to na podświadomość.

draq napisał/a:
...a w drugim podczas projekcji astralnej poleciałem do studia nagraniowego, gdy aktualnie eminem nagrywał piosenkę lose yourself. Wmówiłem do jego podświadomości by mnie pozdrowił. Gdy odwróciłem piosenke to faktycznie było słychać jak wspomina o mnie.


omg...
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Posty: 625

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 21:13   

Ciekawa sprawa, przyznaję, to byłby dosyć ciekawy sposób manipulacji, o ile by działał. :P
Gdyby faktycznie działał, ten, kto chce przyczynić się dla dobra NB, powinien puścić komuś nagranie z takimi słowami (ponoć przekazy od ufoludków :P ):

Kod:
estslop w ewokilk murof eszpeljan crobkuń an eććochw

Starałem się przy tym, żeby to było jak najbardziej dostosowane do fonetyki (np. c to tak naprawdę szybkie "ts", więc od tyłu to będzie brzmiało "st"; na szczęście nie było tam "ę" ani "ą" :P ).
Co sądzicie o takiej kryptoreklamie? ;) Choć raczej z tych względów:
Cytat:
Wydaje mi sie, ze glupsi ludzie sa otwarci na podobne manipulacje. Intelekt broni przeciez umysl przed wyciaganiem pochopnych wniosków i latwowiernoscia.

Raczej ten sposób reklamy by mógł przysporzyć kłopotów.
Może dlatego eRiKSie jesteś bardziej odporny na mowę wsteczną? ;)

(cytat zaczerpnąłem z trzeciej podanej przez draqa strony)
 
 
     
Cerek 
Kapral


Posty: 22

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 21:34   

Ciekawe... pierwsze raz o tym słysze. Puściłem sobie pewien utwór z repertuaru Bon Jovi i usłyszałem w refrenie słowa "Believe in me" :P Ściągam utwór Led Zeppelin i sprawdzę, czy są tam słowa o tym szatanie...

Ciekaw jestem czy to wychodzi tak przez przypadek, czy... specjalnie tak napisane słowa. Taki Armstrong mówiąc o tym wielkim i małym kroku na księżycu mógł mysleć o tym, że "ludzie będą chodzić po kosmosie", ale LZ, Metallica, Korn, LP, czy Eminem? Wątpie by to było zamierzone.

Hmm... może by tak wymysleć zdanie jakieś mysląc o pieniądzach - byćmoże usłyszę to co myslałem? :lol:
 
     
draq 
Bohater

Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 21:57   

http://www.albinoblacksheep.com/flash/stairway.php
Najpopularniejszy backmasking
http://www.albinoblacksheep.com/flash/backmasking a tu kilka we flashu.
 
     
Cerek 
Kapral


Posty: 22

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 22:01   

http://jeffmilner.com/backmasking.htm
Też mam kilka. Trzeba przyznać, ze Britney ma niezłe teksty :P Ciężko sie dosłuchać tego, ale jednak można. Gdy np. przeczytałem od tyłu słowa z pokemona, naprawdę brzmiało to jak "I love satan" :/ Jednak pokemony naprawdę są wytworem szatana ;)
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 23:10   

Słyszałem kiedyś, że piosenki Beatlesów od tyłu to jakieś przesłania od szatana itp. ale dla mnie to, że to naprawde ma jakiś tekst od tyłu a tym bardziej wpływa na naszą podświadomość to wymysły idiotów, którzy chcą np. miliony odszkodowania za to, że ich syn skoczył z balkonu po tym jak domniemanie usłyszał podświadomie "DO IT!" w jakiejś piosence.
Możecie powiedzieć, że te zdania mają sens wyraźny, jednak jak się temu wsłuchuje to najwyżej jedno, dwa faktycznie brzmią, jak np. w Nirvana - Come As You Are "I need", ale "money" jest takie "młae", czyli jest wymyślone przez autora flasha...

Edit1:
Lool ale to z Pink Floydem maksymalny wkręt - przecież wyraźnie on nagrał te Congratulations... i przekręcił i dał do opinii publicznej! Zobaczcie, od przodu to jest bełkot, brzmi jak od tyłu, a od tyłu jest ok! Po prostu było specjalnie zaaranżowane tak, by ktoś to odkrył :)
Edit2:
Tak samo jest zrobione Weird Al - Nature Trail To Hell i ELO - Fire On High
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
draq 
Bohater

Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 15-10-2006, 00:14   

Mój kumpel tworzy muzykę w studiu i opowiadał mi o urządzeniu do backmaskingu. To jest niemożliwe by od tyłu i od przodu te same słowo było słychać wyraźnie w innej formie, dlatego te money nie jest przekonujące. Trzeba zaakcentować odpowiednio słowo, bądź robi to urządzenie za nas. Moim zdaniem nazywanie kogoś idiotą, ponieważ dopuszcza się hipotez jest obraźliwe. Jeżeli będziemy siedzieć cicho i nie będziemy dociekać to będziemy mogli być nieświadomie manipulowani. Nie zarzucam nic nikomu. A co z innymi wiadomościami podprogowymi? Są zakazane, ponieważ oddziałowują na nas i manipulują nami (min. Obrazy, klatki w filmach wyświetlane tak szybko ze świadomie ich nie zauważymy)
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 15-10-2006, 00:33   

Mianem "idiotów" nazywam tych, którzy chcą odszkodowania za domniemane wiadomości podprogrowe, nie tych, którzy tym się interesują - w imie ścisłości.
Co do tych całych "szybkich klatek" - też z naukowego punktu widzenia wydają się nieprawdopodobne - skoro są tak szybkimi migawkami, że ich nie zauważamy, to jak niby ma zauważyć je podświadomość, jak nie przez oczy? Przez szósty zmysł? Napis przeczytamy tylko w jednym miejscu - dokładnie tam, gdzie się patrzymy, przeciętny człowiek podczas czytania robi skok oczami co 3 wyrazy. Jak można przeczytać wiadomość podprogrową składającą się z kilku wyrazów?
Do jakiegoś czasu uważałem przekazy podprogrowe za ciekawostke wartą uwagi, ale od kiedy wziełem udział w praktycznym teście na to - uznałem to za bujde. Co to był za test? Jeden odcinek Brainiaca, tam takie coś zrobili, 3 mignięcia w ciągu trwania programu, zauważyłem tylko jedno i uznałem to za zakłócenie sygnału, a na koniec programu gdy wszystko się wydało zauważyłem, że nie zrobiłem absolutnie nic, co miałoby być w przekazie.
Czy naprawde można jednocześnie słuchać czegoś normalnie i przetwarzać od tyłu? Wydaje mi się, że aż taki potężny nasz umysł nie jest.
A o co chodzi z akcentem? Raczej wątpie, czy można było powiedzieć słowo "lampa" w taki sposób, by różnie brzmiało słuchając od tyłu.
Jednym z naturalnych procesów naszego mózgu jest uzupełnianie brakującej rzeczywistości. Często słyszymy to, co chcemy usłyszeć, np. jak powiem na lekcji "o kurna" to na 100% nauczyciel wstawi nam uwage za przeklinanie na lekcji, chociaż wcale nie powiedzieliśmy "kurna" z "w" zamiast "n". Dlatego te dziwne słowo zostało uznane przez autora flasha za "money" (w sumie nie wiem czemu, chyba światowej klasy artysta nie potrzebuje aż tak pieniędzy?)
A BTW. zauważyłem pewną prawidłowość w tych wszystkich backmaskingach - zawsze słowo "satan" wcale nie brzmi jak "satan" wypowiedziane poprawnie po angielsku ;]
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Posty: 625

Prestiż
Wysłany: 15-10-2006, 00:42   

A więc tak:
Tasmpolu: nie nazywaj idiotami tych, którzy pozywają kogoś do sądu, ponieważ ktoś ponoć pod wpływem przekazów podprogowych popełnił samobójstwo/zamordował kogoś/itp. W końcu każdemu jakieś pieniądze by się przydały (money ;) ), a że zdarza się okazja. Zresztą np. pewien Amerykanin oskarżył sąsiada o przejechanie mu palców, podczas, gdy wtedy próbował ukraść felgi samochodu. ;) Zdobywanie odszkodowań za różne głupoty to amerykański sport narodowy; może to stamtąd się biorą te pozwy?
Szybkie klatki? Nie wiem, może to kwestia indywidualna. W końcu każdy człowiek jest inny i na nie każdych musi działać to samo.
Co do podświadomego rozumienia: zgadzam się, to trochę działa jak autokorekta w Wordzie; jak masz jakiś niewyraźny przekaz, szuaksz opcji, dzięki którym byłby bardziej zrozumiały i rozumiesz to jako opcje najbliższą temu, co usłyszano (tutaj ta opcja odpowiadałaby propozycji korektora, która jest na samej górze).
 
 
     
draq 
Bohater

Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 15-10-2006, 00:50   

Słuchaj Tasmpolku. To, że nie widzimy świadomie obrazu, to nie znaczy, że oczy go nie widzą. To działa tak, że oczy przepuszczają tylko ileś klatek/s do świadomości, reszta idzie do podświadomości. Podam Ci przykład: czy czujesz jak płynie krew do płuc dostarczając tlen? To ze nie czujesz to nie znaczy ze tego nie ma. Tak samo jest z widzeniem. Jeśli chodzi o napisy, to odgrywa tu role widzenie boczne. Spróbuj przeczytać coś, co widzisz kontem oka, chodzi mi o mały napis. Nie uda Ci się świadomie zaobserwować, ale do podświadomości trafia ten tekst i go w gruncie rzeczy pamiętasz. Gdy wyćwiczysz mięśniówkę oka to będziesz mógł dostrzec świadomie ten napis. Co do 6 zmysłu, to ludziom wystarczy 5 by dokonywać cuda, muszą po prostu nauczyć się je wykorzystywać?
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 16-10-2006, 22:54   

Pomyślałem, że skoro artysta nagrywając piosenke może nam podświadomie przesłać to, o czym myśli, powinno się dać tak robić również przez mowe! No i zrobiłem praktyczny test dzisiaj. Zagadnąłem niby przypadkowo koleżanke na jakiś absurdalny temat typu co było dzisiaj zadane itepe., jednocześnie myśląc "Wiesz, potrafie widzieć przez ubrania." (no co? xP reakcja w przypadku zrozumienia musi być widoczna! xP ). Ale w ogóle jakim cudem można mówić i myśleć coś innego jednocześnie? Nie wiem, czy dobrze mi wyszło, ale nie było żadnych reakcji w stylu "ty świnio!" Czyli, niestety, przekazywanie zakodowanych informacji między ludźmi w mowie nie działa. A szkoda... przydałoby się takie coś w konspiracji jakiejś...
A skoro nie działa w mowie to w piosenkach pewnie też...
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Sebol 
Bohater


Posty: 249

Prestiż
Wysłany: 16-10-2006, 23:21   

Muzyka to zło!!! ;D hehe Lubiałem sie kiedys bawic w to. Niewiedziałem wtedy ze to sie nazywa Backmasking ;) Lubiałem słuchac od tyłu muzyczki bo czasami fajnie wychodziła :D hehe

A włąsnie. To jest lepsze ;) http://jeffmilner.com/backmasking.htm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group