Czołgi

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Czołgi
Czolgi.jpg
gatunek silnik
data wydania 25 stycznia 2008
stworzone w MMF2
autor RomanX
język polski
strona www Nuke Soft
pobieranie pobierz

Czołgi - silnik, będący głównie prezentacją możliwości graficznych i dźwiękowych, posiadający też wbudowane odpowiednie ruchy obiektów itp. Jest stworzony dla MMF2 stworzony przez Nuke Soft w styczniu 2008 roku. Z widoku z boku przedstawia przejazd kolumny pojazdów przez most pod ostrzałem.

Silnik ten jest na tyle kompleksowy, że prawdopodobnie może służyć jako swojego rodzaju szablon gier. Wystarczy bowiem dorobić do niego akcje gracza i kilka pomniejszych funkcji, aby uzyskać prostą grę. Zawiera on już darmową grafikę i dźwięki.

Funkcje silnika

Przykładowe zastosowania

  • Klon Lemmingów - kolumna pojazdów porusza się po terenie analogicznie do stadka lemmingów. Można stworzyć kod, który sprawi, że np. po kliknięciu na pojazd danego typu wykonuje on daną akcję, np. buduje most czy drąży tunel lub też zawraca pojazdy. Przy okazji, ważne byłoby unikanie nalotów.
  • Klon Worms - ruch pojazdów można wykorzystać do sterowania nimi, a naloty mogą być jedną z dostępnych broni.
  • Gra hazardowa - można zakładać się, który pojazd przejedzie i ile będzie miał obrażeń, pod fabularnym pretekstem eskorty cennego ładunku (gracz zakładając się "umieszcza" ładunek w danym pojeździe).
  • Gra strategiczna - z przeciwnych stron nacierają na siebie wrogie armie, a zadaniem gracza jest takie dowodzenie siłami powietrznymi, artylerią i resztą wojsk, aby pokonać stronę przeciwną.
  • Gra zręcznościowa - gracz może atakować kolumnę (sterując samolotem) lub bronić jej (sterując działkiem przeciwlotniczym).

Odnośniki zewnętrzne