NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Platformowa] Andrzej
Autor Wiadomość
creesee 
Młodszy chorąży


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: GameMaker Studio 2
Pomógł: 12 razy
Posty: 242

12192 Prestiż
Wysłany: 20-12-2017, 17:57   [Platformowa] Andrzej

Andrzej
zręcznościowa platformówka

Andrzej, tytułowy mieszkaniec obcej planety, postanowił wyskoczyć na małe zakupy. Po drodze trafił jednak na pewne komplikacje.


TWÓRCY
silnik - Sebastian 'creesee' Olszowski
grafika - Kenney (kenney.nl)
muzyka - Kevin MacLeod (incompetech.com)


POBIERZ
https://creesee.itch.io/andrzej


STEROWANIE
strzałki, spacja


DODATKOWE INFORMACJE
- można dodawać własny język, kopiując jeden z katalogów w folderze lng i poprawiając zawartość pliku config.ini
- brak zakończenia, sama gra jest jednak całkowicie grywalna


ZRZUTY EKRANU




Ostatnio zmieniony przez creesee 22-12-2017, 16:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: TGF
Pomogła: 53 razy
Posty: 1015

15748 Prestiż
Wysłany: 20-12-2017, 19:03   

nudne.
 
     
creesee 
Młodszy chorąży


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: GameMaker Studio 2
Pomógł: 12 razy
Posty: 242

12192 Prestiż
Wysłany: 22-12-2017, 16:27   

Dobra.

Mały update:
- był błędy związane z wyświetlaniem polskich znaków (kodowanie), mam nadzieję, że problem zniknął
- obsługa gamepada (działa pad od ps2, nie wiem jak na tych wszystkich xbox'owych i typowo pod PC)
- drobna poprawka z gwiazdami w tle podczas intro
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 22-12-2017, 17:20   

Od dwóch dni zbieram się do ściągnięcia i ciągle zapominam :D Dziś może będę pamiętał.

[ Dodano: 23-12-2017, 01:02 ]
Przeszedłem całą. Nie zgodzę się z Wormem, bo gra miała dobrze wyważony poziom trudności. Najgorsze były nietoperze, pozostali wrogowie nieco łatwiejsi, choć sprawę utrudniał ich losowy ruch. Było też parę skoków, które sprawiły mi trochę więcej problemów. Choć fakt faktem, że większości wrogów wcale nie trzeba zabijać, można ich ominąć i wtedy gra staje się dużo łatwiejsza. Przydałoby się to poprawić. Ja jestem typem perfekcjonisty, lubiącym oczyścić cały poziom, dlatego też trochę tą trudność odczułem. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że po śmierci startuje się tylko z jednym serduszkiem, więc za przegraną jesteśmy podwójnie karani. Dlatego też, choć pod koniec miałem miejsca na chyba 10 serduszek, to trudno było zapełnić nawet 4 z nich.
Jeśli chodzi o grafikę, to jest przyjemna dla oka, choć bardzo prosta. Proste bryły, połączone ze sobą w całość. Ciekawym patentem były przejścia tła, dość sprytnie zasłaniałeś na chwilę tło wyższymi obiektami, żeby potem zmienić je w zupełnie inny krajobraz tak, że nie widać tego przejścia. Trochę gorzej z muzyką, bo tutaj już wyraźnie słychać moment przejścia, ale ogólnie całkiem fajny pomysł. Szkoda, że gra jest niedokończona, choć znajduje się w dziale Ukończone. Przechodzi się ją szybko i nie ma zakończenia. Raczej wygląda to jak demo, niż ukończona gra. Pewnie nie chciało Ci się dłużej nad nią siedzieć?
Ogólnie wiec - jeśli chce się wymaksować poziom, to gra jest dość trudna. Ale jeśli ominie się wszystkich wrogów, to staje się zbyt prosta. Bo po co zbierać monety, po co zabijać wrogów, gdy można po prostu trzymać strzałkę w przód i zasuwać przed siebie? Gdyby udało Ci się nad tym elementem popracować, to byłaby całkiem przyjemna gierka, a tak to jest tylko prosta dziesięciominutówka.
Jest bug w słowie Porażka, nie wyświetla polskiej litery, tylko jakieś szlaczki.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
noxx 
Młodszy chorąży


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 6 razy
Posty: 262

7107 Prestiż
Wysłany: 23-12-2017, 13:51   

Fajne, ładna grafika, tylko mam ślepote wektorową i nie widzę kolcóf i robaków. Ale fajne, aż samemu chce się coś zrobić, a teraz dobry okres, bo święta. A nie chcę jak jakiś przegryw spędzać czasu z rodzinom, tylko wzorem ubermansza o któym rzekał pan zaratustra trzeba zamknąć się w piwnicy i ten, coś zrobić. O ile mam jeszcze mefemf. Także wracając do tego co chciałem tutaj powiedzieć, to fajne, ładne, tylko kolory zbyt podobne do siebie i nie widzę wielu rzeczy. Tak jak Pan kamil wyżej pisze jest bóg z literówką w porażce, no i można się zaszepiac postacią o końcowkę ściany za rączkę. Gra niesie dość ciekawe przesłanie i otwiera oczy, zwłaszcza 3 biom. Faktycznie życie poza nbaszą piękną planetą może być inne i tutaj pan Andrzej musi używać akwarium do oddychania mimo, że jest tlen, czyli szukając życia poza naszą planetą popełniamy błąd, bo szukamy wody. A skoro do życia nie trzeba tlenu, jak panu Andrzeju to i też nie trzeba wody. Poza tym to w ogóle z tym kosmosem jest ściema. Był tam ktoś z was? Nie znam nikogo. A np. taka biedronka to wiem, że jest bo mama tam chodzi i mają dobre orzeszki w czekoladzie.
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: TGF
Pomogła: 53 razy
Posty: 1015

15748 Prestiż
Wysłany: 23-12-2017, 15:01   

kamiledi15 napisał/a:
Raczej wygląda to jak demo, niż ukończona gra.


raczej wygląda to jak przykład silnika gry platformowej, niż jakakolwiek gra.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 25-12-2017, 12:00   

Wrogowie często zlewają się z tłem.
Monetki do czegoś służą? Nie wiadomo, czy warto je zbierać.
Mechanika z ograniczoną liczbą żyć już od dawna jest passe.

Tyle z mojej strony, bo szczerze mówiąc nigdy nie lubiłem platformówek :P
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Pomógł: 8 razy
Posty: 846

8524 Prestiż
Wysłany: 25-12-2017, 12:02   

Cytat:
Monetki do czegoś służą? Nie wiadomo, czy warto je zbierać.

Zwiększa się ilość miejsc na serduszka do zdobycia co ileśtam monet.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
kacperowski2
Kapral


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: GameMaker Studio 2
Pojedynki: być może
Posty: 27

429 Prestiż
Wysłany: 20-05-2018, 15:32   

Ej a dasz może silnik :P wiem to dośc stary post ale sie tylko pytam :)
_________________
Takie tła do gier najlepsze
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group