NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki edytor grafiki najlepszy?
Autor Wiadomość
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Pojedynki: nie
Pomógł: 3 razy
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 24-10-2005, 17:07   Jaki edytor grafiki najlepszy?

Jakie Waszym zdaniem są najlepsze edytory do tworzenia grafiki np. logosów do stron, gier (oprócz Corela i standardowego MS Painta)?

/Poprawione; RomanX/
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

6568 Prestiż
Wysłany: 24-10-2005, 17:09   

AAA LOGO ROX!!!
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 24-10-2005, 17:24   

Hmm... Oprócz Corela i Painta?
Ubóstwiam MS Painta. Nie lubię Edytora TGF. Poza tym używam Adobe Photoshop CS do tworzenia np. interface`u lub menu w grze.
Lampardzie, AAA Logo to program dla lamusów, bo co to za satysfakcja, ustawić dwa obiekty i to wszystko? Dla mnie żadna -_-
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Pojedynki: nie
Pomógł: 3 razy
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 24-10-2005, 17:29   

AAA Logo używałem, ale trzeba mieć full aby móc zapisywać do jakiegoś formatu stworzone loga, poza tym program ten jakoś mi się nie spodobał. Może sobie zainstaluje jednak jakiegoś Corella...

Albo tego co mam dołączonego do tabletu graficznego...
 
     
Fred 
Bohater


Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 24-10-2005, 18:00   

Ja zawsze tworze w MS Paincie. Uwielbiam go. Prosty, przejrzysty. A poza Paintem nie używam żadnego... o nie, to miało być poza Paintem i Corelem :)
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 24-10-2005, 20:37   

Oprócz MSPainta i Corela, tak? Trudne pytanie... ale jeśli do logosów i takich tam, to może Xara3D (teraz chyba v.6)? Osobiście mam zainstalowane te:
MSPaint (oczywiste), Corel 12, Color Picker (taki kurduplasty programik do pobierania koloru) oraz Easy Icon Maker (do ikon :P ). No i jeszcze Xara3D 6.
 
     
Cage 
Plutonowy
Wishmaster


Pomógł: 3 razy
Posty: 84

2548 Prestiż
Wysłany: 30-10-2005, 01:12   

Ja polecam photoshopa którego sam używam. Może się wydawać trudny i niewygodny itd. ale gdy nauczy się jego obsługi to można szaleć :) Gorąco polecam, program chyba najczęściej używany przez profesjonalistów.
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 30-10-2005, 01:29   

Niewątpliwie, PS to najlepszy program do grafik 2D, jednak z tego co wiem, to poznanie jego potencjału zajmuje tyle, co nauczenie się TGF`a - kilka lat... A większość klikowców chce już po dwóch dniach ładnie rysować :D
Photoshop wiele prac robi za nas, zwykle stworzenie rysunku polega na "ustawieniu parametrów i kliknięciu ok", ale czasem trzeba coś zaznaczy itp. Ale ogólnie da się wiele z tego wycisnąć, trzeba tylko wiedzieć jak. No, i ja nie wiem jak :)
Ja PS używam do tworzenia wszelkich paneli - czyli interfejsu gry, menu, przycisków, logo itp. Poza tym często do elementów na stronie WWW. Jednak do reszty grafik gry niepodzielnie zostaje mi Paint - jeszcze nie potrafię wykorzystać go do takich celów. Jak mówiono w baśniach i przypowieściach - wszystko w swoim czasie :)

A tak na marginesie, to zastanawiam się, czy nie zacząć czegoś próbować z grafiką 3D, może kiedyś się przyda. I tutaj jaki program? 3DSM odpada na pierwszy front. Pozostają setki freewarowych programów, ale który jest dość wierny i praktyczny, ale i nie skomplikowany. Jakieś propozycje?
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
k@rgul 
Sierżant

Pojedynki: nie
Pomógł: 2 razy
Posty: 123

3999 Prestiż
Wysłany: 30-10-2005, 10:17   

Ja używam: Paint Shop Pro 9, Painta i edytorka w Tgfie. Więcej mi nie trzeba :badgrin:
 
 
     
Wirtualność 
Bohater


Pojedynki: być może
Pomógł: 1 raz
Posty: 313

18050 Prestiż
Wysłany: 30-10-2005, 11:11   

Używam edytora grafiki TGFa.
Cytat:
A tak na marginesie, to zastanawiam się, czy nie zacząć czegoś próbować z grafiką 3D, może kiedyś się przyda. I tutaj jaki program? 3DSM odpada na pierwszy front. Pozostają setki freewarowych programów, ale który jest dość wierny i praktyczny, ale i nie skomplikowany. Jakieś propozycje?

Co prawda nie używam tego programu, ale może Cinema 4D?
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 30-10-2005, 12:23   

Ja nie lubię tego edytorka TGF..... nie wiem czemu ale po prostu go nie lubię. Używam tylko i wyłącznie Painta (choć mam zainstalowanego Photoshopa). Paint is GREAT!
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Pomógł: 8 razy
Posty: 165

9364 Prestiż
Wysłany: 30-10-2005, 22:45   

Ja używam Painta i edytorka TGF, czasem zdarza mi się użyć Photoshopa - ale to bardzo, bardzo rzadko.
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 02-11-2005, 00:24   

Edytor TGF jest dobry, tylko że ma wnerwiające bugi. A Paint - no cóż jest bardzo dobry nie przesadzając, ale jakbym tylko miał kod źródłowy to bym go chętnie podrasował ( serio ). Lecz znaleźć tego nie moge :doubt: . A Adobe Photoshop... No cóż ja też należe do tych co go mają i czasem używają choć połowa opcji jest im teoretycznie obca ( bo nie wiedzą że potrafią tego użyc :P )
_________________
...
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 02-11-2005, 00:34   

Ja także gdybym miał kod Painta i znajomość C to bym go dopasował do swoich potrzeb.
A tak na marginesie, to wiecie, że możliwe jest uzyskanie powiększenia w MS Paincie większego niż x8? Po prostu musicie kliknąć poniżej x8, ale nie za nisko, ani nie za wysoko, idealnie w jednej linii pod x8. To ukryte powiększenie, bardzo użyteczne.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 02-11-2005, 00:45   

Taa a w Paintach innych niż z XP klawisze numeryczne + i - służą do skalowania każdego narzędzia.
_________________
...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group