NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Inna] [VX Ace] Dawnville
Autor Wiadomość
CrasheR 
Starszy kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl
Posty: 50

Prestiż
Wysłany: 17-02-2014, 01:02   [Inna] [VX Ace] Dawnville



Kilka słówek przed zapowiedzią:
To już mój czwarty projekt (2 konkursowe i dwa normalne łącznie z tym), ale pierwszy tak duży. Co prawda nie jest on gigantem i zapewne niektórym przejście go zajmie nie więcej, niż 40 minut, ale mimo to porównując go do wcześniejszych jest większy :d
Chciałbym tylko napisać, iż w grze dostępne są 4 zakończenia. Trzy z nich bardzo łatwo wykonać, czwarte również nie jest problemem, dlatego myślę, że uda wam się obejrzeć je wszystkie ^^
(Gra może zawierać drobne błędy, jak wszystkie moje projekty...)

Opis fabuły:
Dawnville - Wymarłe miasto w stanie California. Według oficjalnych informacji w mieście doszło do strzelaniny, co spowodowało śmierć wielu osób, jednakże świadkowie twierdzą, iż większość mieszkańców została zamordowana przez młodą dziewczynę Jane nazwaną później Jane the Killer. Miało być to zemstą na mieszkańcach za śmierć jej rodziny i znajomych w pożarze domu sąsiadów, gdzie jako jedyna przeżyła podpalenie. Jane została wtedy poważnie ranna, a ponad 70% jej ciała pokrył blizny. Po dokonaniu zemsty dziewczyna miała zamknąć się w piwnicy swojego domu, gdzie została zamordowana przez jednego ze świadków masakry. Po tym wydarzenie ludzie wynieśli się z miasta zostawiając za sobą domu i wspomnienia. Nikt nie chciał bowiem żyć w takim miejscu. Pewnego dnia młoda dziewczyna o imieniu Clara budzi się po kolejnym dziwnym śnie, w którym dziewczyna ubrana na czarno mówi jej, aby udała się do Dawnville. Chcąc dowiedzieć się, dlaczego owa dziewczyna pojawia się w jej snach Clara wyrusza do opuszczonego miasteczka.

Muzyka oraz dźwięki:
Dźwięki menu
Silent Hill 2

Muzyka
NickvsZach
Medwyn Goodall
met388
Silent Hill 2 OST
Dead Space 2 OST


Screeny:




Kilka słówek na koniec:
Mam nadzieję, że całość przypadanie wam do gustu. Jeżeli nie również nic się nie stanie, ponieważ dobrze się bawiłem przy tworzeniu. :lol:

Download:
http://www.mediafire.com/...b/Dawnville.rar
(Instalator zawiera wszystkie potrzebne pliki do odpalenia gry, a raczej powinien XD)
_________________
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 17-02-2014, 21:41   

Cytat:
Instalator zawiera wszystkie potrzebne pliki do odpalenia gry


?????
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
CrasheR 
Starszy kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl
Posty: 50

Prestiż
Wysłany: 18-02-2014, 00:49   

Poprawilem kilka bugow i widocznie w nowej wersji musialem zapmniec o bibliotece .dll. Jutro dodam nowy link zawierajacy ten plik. :3

[ Dodano: 18-02-2014, 18:40 ]
Oto i nowy link:
http://www.mediafire.com/...ille%282%29.rar
_________________
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 18-02-2014, 23:38   

Pograłem parę minut, a potem:

Upewnij się następnym razem, że niczego nie brakuje :(

EDIT

Połączyłem obie wersje z obu downloadów i chyba teraz działa :)
Gra całkiem fajna, może nie rewelacyjna, ale niezła. Widać, że sporo grałeś w Silent Hilla, nawet pojawia się jedna z najbardziej znanych postaci z tej serii. Są drobne literówki, ale nic wielkiego. W pewnym momencie nagle przegrałem i nie bardzo wiem, dlaczego, pewnie wzrósł mi za bardzo ten poziom strachu - nie zauważyłem, że apteczka go zmniejsza. Zapis mógłby być automatyczny, bo zapisałem dość dawno temu i muszę nadrobić spory kawał.
Gra na razie prosta, żadnych wyzwań w sumie nie ma, tylko nie wpadłem na to, żeby tej apteczki użyć, skoro nic mnie nie zraniło. Sprowadza się w sumie do tego, że w jednym pokoju znajdujemy przedmiot, którego trzeba użyć w drugim. Ale ogólnie taki miszmasz Silent Hilla z kilkoma creepypastami wydaje się ciekawym pomysłem.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
CrasheR 
Starszy kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl
Posty: 50

Prestiż
Wysłany: 19-02-2014, 01:28   

Kurczę mała wtopa XD
Plik, którego brakuje:

Należy umieścić go w folderze Graphics/Characters.

Bardzo dziękuję za komentarz!
I cieszę się, że projekt się choć trochę spodobał.
_________________
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 19-02-2014, 13:32   

Nie wiem, co w tej szkole trzeba zrobić. Otworzyłem drzwi śrubokrętem, na górze łażą sobie potwory, a po prawej łapie mnie potwór z Silent Hilla (nie podaję imienia, żeby nie spojlerować) i ginę. Innej drogi nie ma, więc nie wiem, o co chodzi.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
CrasheR 
Starszy kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl
Posty: 50

Prestiż
Wysłany: 19-02-2014, 19:00   

Już piszę co trzeba zrobić.
Spoiler:
_________________
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 19-02-2014, 23:51   

Dzięki za podpowiedź. Teraz znowu utknąłem, bo założyłem maskę i nie wiem, co dalej. W składziku jest jakaś zamknięta szafka, ale nie znalazłem klucza, poszukam jeszcze. Swoją drogą jest mały bug, bo ten składzik za każdym razem trzeba od nowa otwierać, zawsze jest zamknięty. No i w prawym końcu szkoły jest jakaś szafka, przy której postać mówi, że musi podejść od przodu, ale z drugiej strony jest ściana, więc raczej nie podejdę. To też chyba bug. Poza tym z jednym duchem da się pogadać, z pozostałymi chyba nie,
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
CrasheR 
Starszy kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl
Posty: 50

Prestiż
Wysłany: 20-02-2014, 01:14   

Myślałem, że gra nie będzie sprawiała, aż takich problemów. Na forum o RPG Makrze pomagałem tylko jednej osobie. xD
Spoiler:
_________________
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 20-02-2014, 01:26   

Heh, dzięki. Nie spodziewałem się, że
Spoiler:

:) A z tym bieganiem to też skąd miałem wiedzieć, nie podałeś żadnej klawiszologii.

EDIT

No sziiiiit, znowu zapomniałeś o jakimś pliku :( Tym razem graphics/animations/Gun1. I to akurat wyskoczyło w najciekawszym momencie ;(

EDIT

No dobra, zrobiłem jakiś losowy plik i nazwałem go tak jak ten brakujący i działa :) Odblokowałem 3 zakończenia, 2 złe i neutralne, tego czwartego nie bardzo wiem, co mogę zrobić.
Spoiler:

Zakończenia dość pozytywnie mnie zaskoczyły. Całkiem nieźle ci to wyszło :)
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
CrasheR 
Starszy kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl
Posty: 50

Prestiż
Wysłany: 20-02-2014, 20:28   

Cytat:
No dobra, zrobiłem jakiś losowy plik i nazwałem go tak jak ten brakujący i działa :) Odblokowałem 3 zakończenia, 2 złe i neutralne, tego czwartego nie bardzo wiem, co mogę zrobić.

Spoiler:
_________________
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 21-02-2014, 22:18   

No dobra, przeszedłem grę jeszcze raz i zobaczyłem ostatnie zakończenie. Muszę przyznać, że całkiem dobra robota, miałeś niezłe pomysły i fabuła pozytywnie mnie zaskoczyła. Jedyne, o co się można przyczepić, to że nie dałeś instrukcji co do sterowania, wtedy bym uniknął paru pytań :)
Choć nie rozumiem na przykład,
Spoiler:
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
CrasheR 
Starszy kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl
Posty: 50

Prestiż
Wysłany: 23-02-2014, 02:07   

Spoiler:


[ Dodano: 23-02-2014, 20:48 ]
Nowy link:
http://www.mediafire.com/...e+-+projekt.exe

Tym razem dla pewności wersja full RTP.

[ Dodano: 06-01-2015, 16:12 ]
Dawnville zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie na najlepszą grę wykonaną w programie RM VX/VX Ace na polskiej scenie RPG Maker'a. Co prawa jest to dzielone zwycięstwo, ale zawsze to jakiś jakiś wyczyn :D


Więcej informacji na temat samego konkursu tutaj :)
_________________
 
 
     
kamiledi15 
Kapitan


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 06-01-2015, 17:12   

No brawo, zawsze to jakieś wyróżnienie :)
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
darkhog 
Kapral


Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: GDevelop
Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 21

Prestiż
Wysłany: 07-01-2015, 13:22   

CrasheR, nawet nie wiedziałem że masz tu konto (Rave). A co do gry bardzo dobra. Wczoraj ją skończyłem chyba trzeci raz.
_________________
Znany również jako Rave
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group