NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[MMF2] Uniwersalna baza danych aplikacji *.ccn
Autor Wiadomość
VegetaZen 
Kapral


Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Posty: 17

341 Prestiż
  Wysłany: 02-08-2010, 18:18   [MMF2] Uniwersalna baza danych aplikacji *.ccn

Witam.

Mam pytanie czy możliwe jest w mmf2 w aplikacji internetowej utworzyć "uniwersalny" plik INI z którego korzystaliby wszyscy użytkownicy ? Na najprostszym przykładzie chodzi o to że jeden użytkownik mógł wpisać tekst, który zostanie zapamiętany w programie i jest możliwy do odczytania przez drugiego użytkownik (nie chodzi o czat, a bardziej o notatnik).

Taką bazą danych jest Server Side INI files w MooGame ?


Czy jest możliwe żeby wartości w takowej bazie zmieniały się same ?
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 02-08-2010, 20:54   

Dokładnie to, co mówisz: robisz plik INI na serwerze, gra go ściąga, modyfikuje i odsyła. Da się.

Ja bym poleciła Ci korzystać z bazy danych, jeśli możliwe byłyby kolizje, tj. że dwie osoby chcą pracować na tym notatniku. Jest też oszczędniej, jeśli notatek byłoby dużo.

Wartości w takiej bazie mogą się aktualizować, jeśli np. uruchamiasz odpowiedni skrypt co jakiś czas, np. w harmonogramie.
 
     
VegetaZen 
Kapral


Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Posty: 17

341 Prestiż
Wysłany: 02-08-2010, 22:12   

RomanX, mógłbyś mi wyjaśnić kilka (pewno błahych) rzeczy :

Cytat:
robisz plik INI na serwerze, gra go ściąga, modyfikuje i odsyła


Rozumiem, że to przez plugin MooGame zakłada INI na serwerze ? Trzeba coś ponadto zrobić ? Ten INI znajduje się na serwerze z aplikacją czy na tym serwerze obsługującym moo ?



Tutaj troszkę zgłupiałem bo o ile rozumiem, że w zakładce "Server" chodzi tylko o zdefiniowanie serweru, to o co chodzi w Serwer Sidzie ?


Myślałem również nad tym żeby wykorzystać sql do przechowywania danych, ale sam plugin "SQLDB" troszkę mnie wystraszył gdyż nie zauważyłem tam opcji wysyłania danych, ani nawet (pewno z własnej niewiedzy) połączyć się z bazą.

Cytat:
Wartości w takiej bazie mogą się aktualizować, jeśli np. uruchamiasz odpowiedni skrypt co jakiś czas, np. w harmonogramie.


To dotyczy sqla ? Taki skrypt by trzeba było zapisać w php ?
 
     
Cremmy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 1 raz
Posty: 114

16736 Prestiż
Wysłany: 02-08-2010, 23:32   

Z Moogame możesz zrezygnować, wystarczy jakiś Download Object czy coś innego co pobiera pliki z neta. Zasada mniej-więcej taka:
- Pobierasz plik www.jakis-adres.br/notatnik.php i zapisujesz w folderze programu.
- Skrypt wysyła ci plik ini który otwierasz, modyfikujesz i zapisujesz.
- Pobierasz plik www.jakis-adres.br/notatnik.php?akcja=wyslij ... i wysyłasz zawartość zmodyfikowanego pliku po czym skrypt aktualizuje ten na serwerze. GET (dopisanie do treści do adresu) byłoby najprostsze, ale nie jestem pewien, czy zawsze by działało. POST (formularzopodobne~) byłby najlepszy, ale nie znam plugina który go obsługuje.
Na 100% jest plugin do socketów, więc możesz pobawić się w ręczne pisanie nagłówka HTTP i tego typu sprawy d;
_________________
<Wyobraź tu sobie podpis~>
 
     
VegetaZen 
Kapral


Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak
Posty: 17

341 Prestiż
Wysłany: 02-08-2010, 23:56   

Cremmy, tylko że to niekoniecznie chodzi o jednego stringa tylko o całą listę kilkadziesiąt stringów i liczników. Pliki ini prostsze od memo.
 
     
Shivek 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Pomógł: 3 razy
Posty: 132

1052 Prestiż
Wysłany: 03-08-2010, 08:46   

Czy chodzi ci o notatnik serwerowy, gdzie każda osoba mogła by się połączyć, dopisać coś, zobaczyć, itp?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group