|
[RPG] Drega Syia |
| Autor |
Wiadomość |
Fanotherpg
Porucznik I'm livin' proof
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: tak
Skype: 
Pomógł: 8 razy Posty: 821
14370 Prestiż
|
Wysłany: 29-04-2007, 18:13 [RPG] Drega Syia
|
|
|
Tytuł: Drega Syia: Eozsof
Gatunek: cRPG
Autorzy: Fanotherpg, Raperr, Dario, Badu
Współpraca: Kajetan Raulin, Dominika
Pomoc: RomanX
Grafika: Raperr, Fanotherpg/MS Paint
Scenariusz/Fabuła/Questy: Dario, Fanotherpg
Concept artist: Badu, Fanotherpg
Dźwięk i muzyka: Brak informacji
Kodowanie: Fanotherpg w MMF
Opis:
W grze będą oficjalnie cztery drogi fabuły:
- Paladyni - święci wojownicy walczący o dobro i porządek
- Nekromanci - magowie którzy zbłądzili i poszukują życia wiecznego w śmierci
- Pogromcy Smoków - wojownicy wspierający się z magią pragną wybić smoki które wg. nich są przyczyną zła tego świata
- Dregoni - Oddani obrońcy smoków, żyją w ukryciu, a ogień pradawnych drzemie w ich wnętrzu.
Główna z nich to taka,że będziemy zwykłym chłopem którego marzeniem będzie stanie się tytułowym Pogromcą Smoków jednak zadanie to nie będzie tak proste. Na naszej drodze stanie wiele potworów a cały świat będzie stał otworem. Pomimo tego że gra będzie podzielona na cztery akty to zanim ukończymy pierwszy będziemy mogli odwiedzić miejsca z czwartego, jednak nie jest to zbytnio wskazane gdyż postać będzie jeszcze zbyt słaba i nie będzie miała odpowiedniego ekwipunku.
Na swojej drodze spotkamy wielu wrogów, tych znanych jak i nie znanych... Odwiedzimy także Cade Tower. Grafika będzie w miarę czytelna jednak bez dużej ilości cieniowania.
Nasza postać nie będzie kimś, wielkim ani znanym, będziemy tak naprawdę nikim. Nasza postać, będzie rozwijać się za każdym wykonaniem czynności, czyli aby lepiej walczyć orężem i być silniejszym będziemy musieli walczyć wręcz... Podobny system jest stosowany w legendarnej serii TES.
Silnik tworzony na potrzeby gry jest nazywany EOWE. Skrót ten oznacza Eozsof Open World Engine i dzięki zastosowanym w nim metodom będziemy mogli w łatwy sposób tworzyć dość duże obszary bez zbędnego obciążania pamięci komputera.
Obecnie posiadamy podstawy silnika i wiele grafik. Teoretycznie gra jest bardzo dobrze zbudowana na oficjalnej stronie uniwersum Eozsof znajdują się informacje o systemach które zostaną użyte w grze. Posiadamy także na stan obecny 104 różne animacje przedmiotów wraz z ich specyficzną charakteryzacją.
Grafiki:
Zrzuty ekranu
Animacje przedmiotów
Button i Userbar
Download:
Brak
Uwagi:
Ze względu na zaawansowane prace informacje o grze zostały przeniesione z tematu w dziale pomysły do działu zapowiedzi. Tak więc proszę o zamknięcie tematu w dziale pomysły. |
_________________ Indie since 1997. |
| Ostatnio zmieniony przez Minty 17-09-2007, 08:14, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
 |
Aethera
Bohaterka
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: być może
Pomogła: 7 razy Posty: 382
10120 Prestiż
|
Wysłany: 29-04-2007, 23:33
|
|
|
Wychodzi na to że jest za czym czekać i na to będę czekała. Nic nie jest przesadzone i ładnie się zapowiada, mam tylko takie małe ale do nazewnictwa niektórych elementów ekwipunku ale tam zachowam to dla siebie |
_________________ Aka : Wolf / Crazy / Natie / Fallen Angel / Alicja / Mrs Evil |
|
|
|
 |
mathew
Plutonowy
 
Główny edytor: 
Pojedynki: tak
Posty: 92
4238 Prestiż
|
Wysłany: 30-04-2007, 01:11 Re: Dragon Slayer
|
|
|
Można wiedzieć co to ma znaczyć ??? -.- |
|
|
|
 |
Stankol
Bohater McO: the noob
 
Główny edytor: 
Pomógł: 4 razy Posty: 322
0 Prestiż
|
Wysłany: 30-04-2007, 01:54
|
|
|
| Napisałeś to, co już wiedzieliśmy. Dałeś stare obrazki. Co to ma być? ;p |
_________________
 |
|
|
|
 |
mathew
Plutonowy
 
Główny edytor: 
Pojedynki: tak
Posty: 92
4238 Prestiż
|
Wysłany: 30-04-2007, 13:34
|
|
|
Sądze że on po prostu reklamuje swoją stronę.
Patrz link Do eozsof i buttony -.-. |
|
|
|
 |
Fanotherpg
Porucznik I'm livin' proof
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: tak
Skype: 
Pomógł: 8 razy Posty: 821
14370 Prestiż
|
Wysłany: 30-04-2007, 16:53
|
|
|
Nie, nie reklamuję strony tylko Projekt Dragon Slayer rozgrywany w uniwersum Eozsof.
Co do nazewnictwa niektórych przedmiotów to się zgodzę Crazy, że część jest śmieszna Stare obrazki, napisałem co wiedzieliście..
Wątpie Stankol aby 104 przedmioty wraz z ich statystykami to były stare informacje do których mieliście dostęp A poza tym jak zaznaczyłem w uwagach jest to przeniesienie tematu z działu pomysły do zapowiedzi.
Wkrótce pojawią się również nowe materialy tekstowe. Jeśli chcecie coś wiedzieć to piszcie z chęcią odpowiem(y). |
_________________ Indie since 1997. |
|
|
|
 |
Aethera
Bohaterka
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: być może
Pomogła: 7 razy Posty: 382
10120 Prestiż
|
Wysłany: 30-04-2007, 21:49
|
|
|
Zaciekawiło mnie znów jedno
| Cytat: | | - Pogromcy Smoków - wojownicy wspierający się z magią pragną wybić smoki które wg. nich są przyczyną zła tego świata |
Czyli będą nie magowie, lecz BM-i? |
_________________ Aka : Wolf / Crazy / Natie / Fallen Angel / Alicja / Mrs Evil |
|
|
|
 |
Fanotherpg
Porucznik I'm livin' proof
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: tak
Skype: 
Pomógł: 8 razy Posty: 821
14370 Prestiż
|
Wysłany: 01-05-2007, 11:39
|
|
|
| Crazy napisał/a: | | Czyli będą nie magowie, lecz BM-i? |
Niezbyt tego zrozumiałem No, ale to może napiszę parę informacji o systemie rozwoju postaci. Na początku gracz tworzy swoją postać i rozdaje jej punkty na podstawowe cechy. Będą do rozdania 32 pkt. gdzie 16 odrazu pójdzie na 4 na każdą cechę a pozostałe 16 może gracz rozdzielić wg własnego uznania. Tak więc może władować wszystko w siłę i już na początku mieć 20 pkt. siły co już będzie dość sporo bądź też rozdzielić np. do witalności i energii magicznej np aby mieć 8 witalności i 16 energii magicznej co da nam już na początku gry bonus do ilości życia i energii magicznej.
Aby uzyskać jakieś umiejętności np. czar kula ognia potrzebujemy odpowiedniego poziomu cechy podajmy 8 inteligencji i znalezienia zwoju/księgi z podanym czarem. Jeśli będziemy spełniać warunek dotyczący cechy i przeczytamy dany zwój/księgę zapamiętamy podany czar na poziomie w jakim został zapisany i dzięki temu będziemy mogli go używać. A im częściej i więcej będziemy go rozwijać tym koszt jego użycia będzie mniejszy a siła większa. Także jeśli np rozwiniemy kulę ognia podajmy do 5 poziomu, a znajdziemy wzór z poziomem 6 tego czaru i go przeczytamy to nasz czar będzie czarem na 5 poziomie.
Te linie fabularne (Paladyni, Dregoni, Nekromanci, Pogromcy smoków) są po to aby zdobyć sojusze i odpowiednie czary/przedmioty np. Jak będziemy kolegować się z Paladynami Nekromanci nas będą nienawidzić i przekonanie ich do nas będzie ciężkie.
Czystym magiem zostać można zawsze nawet jak się dołącza do np. PS chodź równie dobrze możesz zostać czystym wojownikiem lub grać z przewagą jednej kategorii bądź równowagą obu. W grze będą także nauczyciele którzy nauczą nas pewnych umiejętności np kradzieży, bądź też krytycznego uderzenia jednak aby się ich nauczyć musimy najpierw te osoby znaleźć a następnie je przekonać aby nas nauczyły grozić/przekupić/przekonać do siebie..
Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie |
_________________ Indie since 1997. |
|
|
|
 |
Aethera
Bohaterka
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: być może
Pomogła: 7 razy Posty: 382
10120 Prestiż
|
Wysłany: 01-05-2007, 13:36
|
|
|
| Fanotherpg napisał/a: | | Czystym magiem zostać można zawsze nawet jak się dołącza do np. PS chodź równie dobrze możesz zostać czystym wojownikiem lub grać z przewagą jednej kategorii bądź równowagą obu. |
No i oto mi właśnie chodziło, Czysty Mag, czy Bojowy Mag. No i pozytywnie mnie zaskoczyłeś - bo 3 warianty BM-a i Czysty Mag
Ogólnie system mi się podoba. Zobaczymy jak będzie w praktyce |
_________________ Aka : Wolf / Crazy / Natie / Fallen Angel / Alicja / Mrs Evil |
|
|
|
 |
Fanotherpg
Porucznik I'm livin' proof
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: tak
Skype: 
Pomógł: 8 razy Posty: 821
14370 Prestiż
|
Wysłany: 01-05-2007, 14:37
|
|
|
| Jak będziesz chciała będziesz mogła np. tylko poświęcić czas na rozwój czarów ognia przez co będziesz super wrażliwa na czary wody ale totalnie odporna na ogień.. Praktyka.. Jak zawsze, czyli wszystko zgodnie z zapowiedzią, ale wielu się nie spodoba bo się będą spodziewali czegoś innego.. |
_________________ Indie since 1997. |
|
|
|
 |
Pentagraf
Plutonowy
 
Posty: 64
6765 Prestiż
|
Wysłany: 01-05-2007, 22:40
|
|
|
Ambitne... nawet bardzo. Kwestia tylko przełożenia tego wszystkiego na silnik gry A z doświadczenia wiem, że wszystko wydaje się proste do zrobienia, dopóki nie zacznie się tego robić |
|
|
|
 |
Fadex
Legenda #4; #12; #18; #20; #21; #27
 
Główny edytor: 
Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy Posty: 1773
51612 Prestiż
|
Wysłany: 01-05-2007, 22:48
|
|
|
| Pentagraf napisał/a: | z doświadczenia wiem, że wszystko wydaje się proste do zrobienia, dopóki nie zacznie się tego robić |
U mnie zawsze na odwrót. Myślę, że coś jest wręcz awykoalne i przekładam robienie silnika z dnia na dzień, a później przysiadam na godzinkę i wszystko działa bez problemów
A co do projektu: powiem prosto z mostu. Byś Fano przysiadł nad grą i zrobił ją szybko, zamiast wszystko tak reklamować i tylko budować niepewność... Na co to wszystko? |
_________________ If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat |
|
|
|
 |
Fanotherpg
Porucznik I'm livin' proof
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: tak
Skype: 
Pomógł: 8 razy Posty: 821
14370 Prestiż
|
Wysłany: 01-05-2007, 23:25
|
|
|
Pentagraf a Imperia nie były ambitne (pierwszy i jak na razie pierwszy polski RTS a to w sumie była moja 4 gra dopiero..Po arkanoidzie, cyber guy'u i tworzeniu grafiki i AI do platformówki)..
Fadex co do robienia zaczynam od tego co będzie najtrudniejsze czyli silnik ruchu (już jest), warstowanie (już jest ) ekwipunek (prace trwają) i AI wrogów z statystykami postaci.. A reszta to proste będzie.. Fadex robię grę powoli ze względu na nie dostatek grafik i problemy w szkole (wychowawcze bo średnią mam jedną z najwyższych z pierwszoklasistów..) Reklamować, po to aby znać głosy krytyki nie tylko klikowców polskich, ale i zagranicznych a także osób niezwiązanych z klikami..
Na stronie http://eozsof.ovh.org dostępny jest już pokazowy silnik ruchu z warstowaniem. Zapraszam do ściągania i komentowania..
Edycja 3 maja 2007
Dzisiaj na stronie pojawiła się nowa poprawiona wersja silnika, a także program do tworzenia statystyk przedmiotów. Więcej na ten temat na stronie i w plikach ReadMe.
Edycja 4 maja 2007
Aktualnie pracuje nad kolejnym programem który usprawni tworzenie gry (wiem, że na tym punkcie rypnięci jesteśmy, ale po co się wszyscy mają męczyć jak pomęczą tylko kodera ), a także pracujemy już na pierwszymi opisami miejsc z gry Dragon Slayer poprzez plotki, baśnie, legendy, opowiadania które będą dostępne na stronie projektu, oraz które wystąpią w grze. |
_________________ Indie since 1997. |
|
|
|
 |
Kajetan Raulin
Starszy szeregowy

Główny edytor: 
Posty: 5
313 Prestiż
|
Wysłany: 04-05-2007, 11:59
|
|
|
| Najpierw chciałbym się przedstawić, mój nick to Kajetan Raulin i podjąłem współpracę nad projektem Dragon Slayer. Będę zajmował się tworzeniem wszelakich tekstów jak opowiadania, legendy, plotki, opisy, charakterystyka postaci a także częściowo pomagał tworzyć ekwipunek. Moim zdaniem projekt zapowiada się dość interesująco i widać, że projekt stoi dość mocno tak więc nie obawiam się, że jest to kolejny słomiany zapał którego jest dość sporo wśród wielu amatorskich twórców gier zwłaszcza cRPG. Zapraszam do komentowania tego projektu a także zażartej dyskusji na jego temat. |
|
|
|
 |
Fanotherpg
Porucznik I'm livin' proof
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pojedynki: tak
Skype: 
Pomógł: 8 razy Posty: 821
14370 Prestiż
|
Wysłany: 28-08-2007, 21:09
|
|
|
Co prawda są 2 grywalne wersje jednak są to wersje Pre Alfa, czyli totalnie nie zoptymalizowane i bardzo niedopracowane.. Ale są.
http://dregasyia.ovh.org/prealfa.zip - to jest grywalna wersja bez scrollingu z wyborem broni poprzez wpisywanie jej kategorii i ID a zatwierdza się środkowym klawiszem myszy
http://dregasyia.ovh.org/DSE_PA.zip - to jest grywalna wersja z scrollingiem rozwijaniem statystyk na wrogach, wchodzeniem do budynków etc. Jednak ostro przycina bo jest nie zoptymalizowana No, ale to się naprawi bo teraz nie jesteśmy gonieni terminami więc spokojnie niedługo stanie strona, potem forum i wszystko się rozwinie z czasem, więc za bardzo nie krytykujcie, bo wiem co jest źle i to naprawię.
Wiem, że gra okropnie haczy etc. ale to ze względu na to, że jest to wersja pre alfa czyli jest to wersja jeszcze przed pierwszą działająca w miare wersją gry i dlatego ma takie wymagania.. Jakie ma, po_prostu źle napisany kod, ale naprawię to spokojnie |
_________________ Indie since 1997. |
|
|
|
 |
|
|