NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dysk is D.E.A.D.?
Autor Wiadomość
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 03-02-2007, 22:28   Dysk is D.E.A.D.?

Witam, problem mam.

Otóż pewnego zimowego wieczoru za wczas lubuskich ferii postanowiłem opróżnić zasyfiony już kosz. Podczas opróżniania kursor przeszedł w stan zajętości (klepsydra) i nie chciał z niego wyjść. Kosz zwiesił się. Pulpit działał. W tym momencie napisał do mnie Bedziu na GG. Postanowiłem odebrać wiadomość. Niestety, GG też spotkała zwieszka. Kursor zaczął mi się przycinać (tj. nagle jest przy Mój Komputer, w następnej sekundzie, po ruszeniu myszką, przy jakimś folderze na pulpicie, a przecież powinno być płynne przejście) co zawsze poprzedzało zwis kompa. Postanowiłem w razie wypadku ręcznie go zresetować. I od tego czasu Windows XP mi się nie włączył - ciągle ślęczał nad ładowaniem. Jako iż miałem dostęp do dysku przeinstalowałem system - to samo! Pozostał tylko format (naprawa CHKDSKiem nie pomogła). I tak oto utraciłem wszystkie dane, .gam'y itp. Zainstalowałem Windowsa. Ciągle tak samo, Windows nie odpowiadał. Na moje szczęście postanowiłem przedzwonić, a Win XP ciągle się wtedy ładował. Po 10 minutach (mniej-więcej) sukces! Wyskoczył ekran skanowania dysku D: \ (C:\ pominął, dziwne) Po skanie i naprawie błędów dokończyłem instalację. Zainstalowałem sterowniki itp. Wszystko działa, tyle, że:

:arrow: Windows XP włącza się po tym jak kreska podczas jego ładowania (W Home zielona) przejdzie ok. 35 razy (zazwyczaj 3-4-5).
:arrow: Instalacja programów/gier trwa 2 razy dłużej.
:arrow: Kopiowanie/rozpakowywanie trwa 2 razy dłużej.
:arrow: Dźwięk się zacina/charczy po każdej cięższej operacji jaką musi wykonać dysk (otwarcie Mozilli Firefox, TGF itp.)
:arrow: Przycinanie się myszy.
:arrow: Czasem bez powodu zwalnia podczas gry 3D.

Czyli, wychodzi na to, że dysk obraca się 2 razy wolniej (powinien mieć obroty 7200 na minutę). Jest to jedna partycja (C:\) o pojemności 80 GB. Format to NTFS.

Co jest nie tak? Prosiłbym o wytłumaczenie i ewentualnie rozwiązanie problemu :)

Z góry dzięki, pozdrawiam.
_________________
www.cportal.webd.pl
Ostatnio zmieniony przez dng 04-02-2007, 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 03-02-2007, 23:22   

Byćmoże przyczyną jest to, że masz jedną, niezbyt małą partycję. Proponowałbym potraktować kompa czymś pokroju Partition Magica. Zrobić ze 3 partycje, i formatnąć je porządnie. Potem zainstalować system na nowo.
_________________
:razzugly:
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 03-02-2007, 23:49   

Cytat:
Format to NTSC.

A ja mam sokowirówkę w formacie SECAM :P Wiadomo, że chodziło o NTFS ale nie mogłem się powstrzymać :)
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 00:36   

LOL, PoW, pomyliłem się z PlayStation 2 :madugly: Co ten plejak z ludźmi robi... :ugly: . Już poprawiam... Misieksam, Partitiona mam, zobaczymy, szczerze mówiąc już wcześniej o nim myślałem, tylko żebym nic nie sknocił :D
_________________
www.cportal.webd.pl
 
 
     
smajler
Sierżant


Posty: 101

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 01:05   

utracone dane da się odzyskać :P jest taki program który potrafi odzyskać dane nawet z przed 5 formatów ale zapomniałem jego nazwy ;/ nie wiem czy nie był to EasyRecovery ale nie jestem pewien
_________________
...:::SMAJLER SOFTWARE:::...

 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 01:36   

Po co jakiś partitiona śmieszny ?? Nie lepiej sformatować dysk , ustawić w biosie first device - na cd-rom - wsadzic uprzednio plytke instalki od xp - i uruchomi sie instalator - tam mozna dzielic na partycje jak sie tylko chce :P .
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
smajler
Sierżant


Posty: 101

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 11:46   

tak jest to dobra opcja, a jak robisz partycje to zrób na system NTFS a reszte FAT32 , a jeżeli chcesz to mozesz jeszcze zrobić partycję około 2 GB ( 3xilość ramu ) i dać jej FAT16 i tą partycję przydzielić na pamięć wirtualną ;)
_________________
...:::SMAJLER SOFTWARE:::...

 
     
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 12:16   

Smajler, podczas instalki Windowsa można było wybrać dysk, na którym miał być zainstalowany... ale żeby wpierw utworzyć partycję, trzeba tą usunąć (C:\) i stworzyć nowe, tak? Bo zapomniałem jak to teges :madugly:
smajler napisał/a:
partycję około 2 GB ( 3xilość ramu )


Na moje 1 GB to ile by wyniosło? :P
_________________
www.cportal.webd.pl
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 12:38   

Też tak mam i też by wyniosło 2 GB, bo partycje FAT16 mogą mieć max. 2 GB :P
 
     
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 12:42   

RomanXie, zmyliło mnie to
smajler napisał/a:
( 3xilość ramu )
:P Ale dzięki.
_________________
www.cportal.webd.pl
 
 
     
smajler
Sierżant


Posty: 101

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 14:37   

Źle troszkę to określiłem, mianowicie pamięć wirtualna może zajmować maksymalnie 3x ilość ramu. No a żeby zrobić partycje na nowo w Win XP to usuwasz poprzednie no i tworzysz na nowo, formatujesz i gotowe ;)
_________________
...:::SMAJLER SOFTWARE:::...

 
     
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 11-02-2007, 16:13   

Dysk is undead! :D Po reinstalce systemu na INNY wszystko jest GITes. Ale pojawił się kolejny problem.

Otóż nie mogę zainstalować sterów do karty dźwiękowej. Po prostu jest komunikat: http://img103.imageshack....mage=ehhos0.png W instalacji wybrałem "Zastąp istniejącą instalację systemu Windows." Co jest?
_________________
www.cportal.webd.pl
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 11-02-2007, 17:09   

Jeśli masz 2 karty (wbudowaną i dodatkową), to wyłącz tą nieużywaną i usuń wszystkie sterowniki dźwięku. Dopiero wtedy (po restarcie) spróbuj instalować te dobre sterowniki. Jeśli nie pójdzie, to spróbuj za pomocą wbudowanego w system kreatora.
 
     
dng 
Sierżant


Posty: 139

Prestiż
Wysłany: 11-02-2007, 17:16   

No tak, jak zwykle podałem za mało danych :)

Karta jest zintegrowana z płytą (dokładnie jest to SoundMAX - nie polecam tej karty :P ) W BIOSie zatem nie ma co szukać. Choć może przez reinstalkę jakoś karta się wyłączyła w BIOSie... mam jedną z nowszych wersji American Megatrends.
RomanX napisał/a:
usuń wszystkie sterowniki dźwięku.


To samo radził mi informatyk. Niestety, nie mam pojęcia, które to pliki. PS: po nieudanej instalacji wywaliło mi na C:\ taki log:

Kod:
*** Log started on Sunday February 11, 2007 at 12:57:37
***
*** Operating System: Windows XP version 5.1.2600
***
*** Directory: ""
*** Log File: "\SMax.log"
*** C:\WINDOWS\System32\Drivers\ADIHDAud.Sys - not loaded! - ?(ERROR)
***
*** C:\WINDOWS\System32\Drivers\SF.Sys - target module NOT found!
*** C:\Program Files\Analog Devices\Core\SMWDMIF.DLL - (LOADED) 6.00.4000.14
*** ?(WARNING) loaded version differs from target directory version!
***
*** C:\WINDOWS\System32\Drivers\SF.Sys - missing! - ?(ERROR)
***
*** Log Level: 0.0000
***
[APP01] ******
[APP01] [PNP APP] ****** Error IsDriverLoaded() Failed
[APP01] ******
[DLL01] DLLCleanup : Instance reference count = 0


Może to te pliki mam usunąć? ;)
_________________
www.cportal.webd.pl
 
 
     
Śmietek 
Starszy kapral


Posty: 48

Prestiż
Wysłany: 12-02-2007, 08:57   

Jeżeli chcesz usunąć sterowniki, to wchodzisz w Panel Sterowania -> System -> Zakładka Sprzęt -> Menadżer urządzeń -> Wybierasz tą kartę -> Zakładka sterowniki -> Usuń sterowniki. A co się dzieje dalej to nie powiem, bo nigdy nie próbowałem tego robić. Jak dalej tak będzie Ci się robić, to zformatuj dysk z XP i zainstaluj od nowa, bo reinstalka na stary nic raczej nie da. Powodzenia!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group