NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Użycie piosenek w grze klikowej
Autor Wiadomość
Edward 
Starszy szeregowy


Posty: 10

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 18:41   Użycie piosenek w grze klikowej

Załóżmy, że wykupiłem sobie w sklepie internetowym piosenkę w formacie mp3. Mogę ją słuchać legalnie bo przecież za nią zapłaciłem, ale czy mogę użyć jej w swojej grze ? Na moim komputerze może ona być, ale czy u kogoś innego. Ta osoba nie płaciła za tą mp3, a więc teoretycznie nie może z niej korzystać. Jednakże jest ona w folderze z grą za którą ja nie otrzymałbym pieniędzy. Czy ta osoba musi mieć wykupioną tą mp3 aby z niej korzystać czy nie ??
Ostatnio zmieniony przez Edward 04-02-2007, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 18:46   

Wstawiając taką muzykę do gry po prostu ją rozpowszechniasz. Zresztą często zdarza się, że MP3 jest za duże, ja polecam MODy:
http://romanx.webd.pl/nb/viewtopic.php?t=16
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 1773

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 18:47   

Radzę po prostu w jakiś sposób zabezpieczyć mp3 przed wysłuchaniem - np. spakowaniem do archiwum z hasłem...
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 18:52   

Fadex napisał/a:
Radzę po prostu w jakiś sposób zabezpieczyć mp3 przed wysłuchaniem - np. spakowaniem do archiwum z hasłem...


Albo zmienić nazwę na *.bmp i liczyć na głupotę użytkownika...
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Pojedynki: nie
Posty: 502

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 19:55   

Poczytaj disclaimery, regulaminy czy coś w tym stylu na stronie sklepu. Powinny być w stopce.
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Pojedynki: nie
Posty: 231

Prestiż
Wysłany: 04-02-2007, 20:03   

MODy są faktycznie lepsze niż mp3. Pamiętam, że kiedyś grałem w jakąś klikową grę w której była muza w formacie mp3 i jak się utwór załączył od nowa to się na moment cała gra przycięła. W dużym znaczeniu wpływ na to ma właśnie rozmiar pliku z muzyką...
Edward napisał/a:
(...) Mogę ją słuchać legalnie bo przecież za nią zapłaciłem, ale czy mogę użyć jej w swojej grze ?
Moim zdaniem, jeśli chcesz grę rozprowadzać w gronie szerszego społeczeństwa i publikować ją w przyszłości gdzieś "wyżej" ( np. magazyny komputerowe itp. ) to raczej wykluczone aby ten utwór był w niej zawarty. Co innego jakbyś grę rozprowadzał znacznie mniejszemu gronu, zaufanym znajomym wyłącznie. Może być też tak, że autor pozwala na nieodpłatne publikowanie swego dzieła.
 
     
morty 
Młodszy chorąży


Posty: 236

Prestiż
Wysłany: 07-02-2007, 19:49   

Płacąc za empetrójkę nie nabywasz praw do utworu, a jedynie do ściągnięcia i używania zgodnie z zasadami dozwolonego użytku.

Rozpowszechniając empetrójkę wychodzisz poza dozwolony użytek - nie wchodzi to w zakres udzielonej licencji, a więc nie jest legalne.
_________________
http://gmapsapi.com - Poznaj Google Maps API
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group