NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
[HELP] Prezentacja
Autor Wiadomość
Mr Knife 
Bohater

Pojedynki: tak
Posty: 266

Prestiż
Wysłany: 20-11-2005, 21:43   [HELP] Prezentacja

Razem z kumplem mamy poprowadzić lekckje historii, na temat Juliusza Cezara. Do wykorzytsania mamy rzutnik, a więc jej głównym elementem ma być prezentacja, na której ma się wszystko opierać. Oczywiście chcemy ją zrobić w TGF ( duże możliwości i szybkość tworzenia ). Ogólny koncept już wymyśliliśmy, ale może on być niewystarczający. Stąd taka mała prośba:

Macie jakieś pomysły?
Na ćwiczenia?
Na rozwiązania techniczne?
Może minigierki?
Różne inne?
Jak waszym zdaniem ma wyglądać ciekawa i INTERAKTYWNA ( nie sama paplanina, czy też oglądanie czegoś, ale dialog ) lekcja??
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 20-11-2005, 21:56   

Fajnie, macie rzutnik w szkole tego, co dzieje sie na monitorze? Uuuaaauuu!
Mieć takiego w domu, wyświetlić na ścianie i grać w UT na "monitorze" 2m :roll:
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Pojedynki: nie
Posty: 231

Prestiż
Wysłany: 21-11-2005, 16:19   

Mr. Knife, radziłbym Ci pobrać jakąś taką prezentację z neta. Gdybyś był zafascynowany nowym Half Lifem 2 i ściągał co tylko się da na jego temat... to była taka prezentacja możliwości engine HL 2, gdzie główny programista Gabe Nawell chyba - omawiał wszystkie bayerki i fajerwerski engine'u...
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Posty: 165

Prestiż
Wysłany: 21-11-2005, 16:25   

Ekhem...
Cytat:
na temat Juliusza Cezara
Co ma do tego HL2 :?:
_________________

...
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 21-11-2005, 17:31   

Pan zetcom nie doczytał :P
Może wsadź tam Centuriona? Taka gierka stara xP
Tak serio, to może zagadki typu "Co powiedział Julek kiedy umierał?", "Kiedy Julek został władcą?" itp. w stylu milionerów? Na razie więcej pomysłów nie mam.

No i oczywiście pamiętaj o niezbędnych plikach DLL :)
 
     
Mr Knife 
Bohater

Pojedynki: tak
Posty: 266

Prestiż
Wysłany: 21-11-2005, 21:31   

RomanX napisał/a:
Może wsadź tam Centuriona? Taka gierka stara xP


Pamiętam ją dobrze i pomyślałem dokładnie o tym samym, ale wątpię czy pan prof. byłby zainteresowany omówieniem taktyki walki, wyższości falangi i trudności dowodzenia armią ;) . Hehe... fajnie by to wyglądało, cała klasa wspólnymi siłami próbuje podbić świat :) Za sterowanie tym wszystkim zabrałbym się ja, a kumpel byłby lektorem ( choć i mi też coś się skubnie ). Każda osoba z klasy dostaje kartkę A4, z zadaniami, mapką, ogólnie uzupełnieniami. Oto ogólny plan tej prezentacji:

1) Wstęp zakończony żartobliwym wybraniem jednej osoby, która ma wskazać, gdzie w ogóle znajduje się Europa i ten Rzym.

2) Krótka biografia JC w formie obrazkowo-tekstowo-opowiadanej.

3) Ćwiczenie 2 - poukładanie ważnych wydarzeń z życia JC ( na podstawie 1 ) od najstarszego do najmłodszego. Wygląda to min. tak: 9 kwadracików, ponumerowanych 1,2.. w które należy umieścić odpowiednie woreczki oznaczające zdarzenia. Wybieramy jedną osobę, lub każdy zgłasza się i podaje kolejne zdarzenie itd. Operator wykonuje czynności, następnie sprawdzamy jak zadanie zostało wykonane. Woreczki z ładnym przejściem zamieniają się w kawałek zdjęcia JC. Od odpowiedniego ułożenia zdarzeń zależy czy ułozy się poprawnyobrazek.

4) Prosty filmik animowany, na temat podbojów JC. Oparty głównie na mapce + kilka zaplanowanych bitewek.

5) Ćwiczenie 3 - Zasługi JC. Po chwili namysłu pytamy o to uczestników, a trafność ich odpowiedzi jest sprawdzana na tablicy jak w familiadzie.

--------------------------------------------------------------
Jakby zostało jeszcze czasu

6) Ciekawostki ( jak będą naprawę interesujące, damy je do głównego repertuaru ).
7) Inne

No to jak nie macie pomysłów, to chociaż ocenicie, zinterpretujcie moje. Chemy odnieść sukces, bo mam na razie 5 i 4 z histy, a jak dobrze to zrobimy to może utkiwy jakoś w pamięci panu prof. ( naprawić ocene, która może przytrafić się po ciężkim sprawdzaine, które zbliża się :( )
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 21-11-2005, 22:27   

Ciekawostki?
Jak chcesz to mam tu kilka, szczególnie o dniu jego śmierci (cóż to był za człowiek, że nawet śmierć ma słynną):

1. Cezar ogłosił się "dożywotnim dyktatorem" co maiło zastapić wyklęte słowo "król" (W XIX wieku podobnie zrobił Napoleon, a 100 lat później - Hitler)
2. Cezar zaczął nosić czerwone buty zastrzeżone dla króla.
3. Podczas publicznej uroczystości Marek Antoniusz, przyjaciel Cezara, włożył mu na głowę diadem (małą koronę). Julek natychmiast ją zdjął na znak, że nie chce być królem - tłum zaczął wiwatować. Uważa się, że było to sprytnie zagrane wybadanie nastrojów ludu, mogło się okazać, że wiwaty podniosły by się gdy Cezar miałby koronę na głowie.
4. 15 marca 44 r.p.n.e. Cezar miał wygłosić przemówienie w senacie. Zaraz po przemówieniu miał wyruszyć na wojnę, gdzie byłby strzeżony przez żołnieży i nie dosięgnąłby go żaden zamachowiec. Spiskowcy musieli więc uderzyć 15 marca.
5. Cezar wierzył w przeznaczenie. Był przekonany, że nikt nie może zmienić wyroków losu. Wróżbita ostrzegł go - "Strzeż się id marcowych!" (idy - każdy 15 dzień miesiąca) Cezar nie posłuchał.
6. Żona Cezara błagała go aby nie szedł do senatu w ów dzień bo miała złowróżebny sen. Cezar nie posłuchał.
7. Rano 15 marca, Cezar czuł się tak źle, ze nie powinien był iść na posiedzenie. Później miał się poczuć jeszcze gorzej.
8. Wieczorem 14 marca ktoś spytał Cezara jak chciałby umrzeć. Cezar odparł, że pragnąłby nagłej śmierci. Jego życzenie spełniło się.
9. Epilog - zamachowcy nie zabili Marka Antoniusza. Błąd. Brutus uważał, że zabójstwo Cezara miało jedynie powstrzymać go przed zostaniem królem. Marek Antoniusz zemścił się krwawo. 2 lata po zabójstwie Cezara pokonał Brutusa w bitwie pod Filippi. Po przegranej Brutus popełnił samobójstwo.
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Mr Knife 
Bohater

Pojedynki: tak
Posty: 266

Prestiż
Wysłany: 10-12-2005, 13:17   

Temat można już zamknąć - po prezentacji. Wszystko się udało, zdążyliśmy co prawda na ostatnią chwilę, ale to przez to, że doszedł Oktawian August, a termin " nieco " się skrócił ( dlatego na forum mnie nie było, albo wchodziłem tylko na chwilkę ). PoW dzięki za ciekawostki, przydały się i dodatkowo pięknie połączyły się z naszymi; nie mieliśmy nic o jego śmierci, więc miałem coś znaleść. Hehe... zaoszczędziłeś mi te troche czasu, który przeznaczyłem na sen. Jeszcze raz dzięki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group