NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Klikowiec] Fenrir
Autor Wiadomość
jarlfenrir 
Generał brygady

Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2

35245 Prestiż
Wysłany: 28-12-2017, 16:10   [Klikowiec] Fenrir

Cześć, nazywam się Fenrir.

Jak zapewne nikt nie pamięta, od jakiegoś czasu jestem fanem aplikacji Pixly na androida do pixelartu. Staram się też tworzyć pixelart z podobnymi ograniczeniami, jakie miał NES. Jedyne, co mi nie pasuje natomiast, to NESowa paleta kolorów. Próbowałem używać palety Segi Master System, ale w końcu pomyślałem: czemu by nie stworzyć własnej palety kolorów? I pomyślałem, że na początek pochwalę się tu moją pierwszą paletą (pierwszą, bo w zasadzie napisałem sobie cały framework do generowania palet kolorów).

Download z dropboxa

Format pliku to JASC-PAL - plik w zasadzie tekstowy, akceptowany przez Pixly, ale podobno swoje życie zaczął w Paint Shop Pro i do dziś używają go niektóre aplikacje, jak np. Irfan View.

Paleta powstała według zasady: 14 kolorów, każdy w 4 odcieniach plus 8 odcieni szarości w przestrzeni HSL. Według podobnej zasady jest zbudowana paleta NESa, z tym, że kolorów ma mniej i nie wykorzystuje optymalnie wszystkich 64 kombinacji.

EDIT:
W sumie mogę jeszcze podlinkować paletę, którą w Pixlym zrobiłem ręcznie. Niestety nie mam podglądu. Idea jest podobna, ale w przestrzeni kolorów HUSL (jakieś takie udziwnione HSL, które ponoć lepiej oddaje percepcję ludzi).
https://www.dropbox.com/s...x4%2B8.pal?dl=0
Ostatnio zmieniony przez jarlfenrir 28-12-2017, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu