NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Zręcznościowa] Pies Syrena
Autor Wiadomość
Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev

410 Prestiż
Wysłany: 24-06-2017, 11:13   

kamiledi15 napisał/a:
60% poziomów gotowe.

To jeszcze kilka lat czekania i mamy grę ;)

Soundcloud

kamiledi15 
Podporucznik

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2

4168 Prestiż
Wysłany: 24-06-2017, 11:36   

Myślę, że mniej :) Na razie trzymam tempo 1 poziom na 3 tygodnie (a to jest jakieś 6% wszystkich), więc wychodzi, że grę skończę w 21 tygodni, czyli trochę ponad 5 miesięcy, jeśli utrzymam to tempo. Oczywiście mowa tu o samych poziomach, potem jeszcze filmiki, które mam nadzieję, że pójdą szybciej. Więc myślę, że 6-7 miesięcy to realny czas.

[ Dodano: 04-08-2017, 12:52 ]
Zrobiłem sobie przerwę na czas przejścia pierwszego Tomb Raidera i jego remaku. Od stycznia siedziałem nad Pies Syreną dzień w dzień i przez ten czas zrobiłem więcej, niż przez poprzednie 3 lata, więc musiałem sobie zrobić chwilę przerwy. Borykam się też z wymyślaniem kolejnych poziomów, bo choć fabułę, ciekawe postacie i mechaniki mam rozpisane, to trudno mi wymyślić układ poziomów tak, żeby nie powtarzać w kółko jednego motywu. Przykładowo, jak wykorzystać sensownie psa, który potrafi wtapiać swój kolor w otoczenie jak kameleon? Można to wykorzystać do wykiwania wrogów, ale ile może zająć takie wykiwanie - 5, 10 sekund? A co dalej? No właśnie, więc gdybyście mieli jakieś pomysły - walcie śmiało :) Ja sobie też poradzę, ale wiadomo, że potrwa to dłużej. Staram się, żeby mechaniki się nie powtarzały zbyt często i żeby gra była ciekawa, dlatego zależy mi na tym, żeby sensownie to rozplanować. W platformówkach jest to łatwe, bo wiadomo - idziesz, skaczesz i strzelasz i można to powtarzać przez 10 godzin. Tutaj mam zdecydowanie trudniejsze zadanie.

[ Dodano: 29-08-2017, 14:36 ]
Oglądam sobie Reksia, a tam nagle... Pies Syrena. Z różowym ogonem i w koronie, tak jak moja. Ale naprawdę nie wiedziałem o tym odcinku :)
http://www.gg.pl/dysk/tk1...0829_112554.jpg
Tomb Raider zaliczony, mam nowe pomysły, biorę się do roboty. Niedługo pewnie stuknie 70 procent.

mhpAC 
Kapral

Drugi edytor: Construct 2
Pojedynki: być może

308 Prestiż
Wysłany: 29-08-2017, 19:18   

Może zmiane koloru wykorzystasz do zagadek logicznych? :) np: minigra gdzie musisz łapać klocki. Każdy klocek ma inny kolor, a pies Syrena może je zmieniać, więc by na przykład załapać czerwony klocek, należy zmienić kolor psa na czerwony :P
Trochę to niejasno rozpisałem, ale mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :P

kamiledi15 
Podporucznik

4168 Prestiż
Wysłany: 29-08-2017, 19:24   

Jako krótka minigra może być, choć już wpadłem na bardziej rozbudowany pomysł - ale twój pewnie też zastosuję na chwilę, dzięki :)

mhpAC 
Kapral

Drugi edytor: Construct 2
Pojedynki: być może

308 Prestiż
Wysłany: 29-08-2017, 19:25   

nie ma za co :)

jarlfenrir 
Generał brygady

Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2

35140 Prestiż
Wysłany: 29-08-2017, 20:31   

kamiledi15 napisał/a:

Oglądam sobie Reksia, a tam nagle... Pies Syrena.
Za długo zwlekasz z wydaniem gry, skoro już nawet Reksio Cię uprzedził :P

kamiledi15 
Podporucznik

4168 Prestiż
Wysłany: 30-08-2017, 14:27   

Byłoby ciężko, bo ten odcinek powstał 16 lat przed moim urodzeniem :) Dla chętnych - Reksio kosmonauta, jest na Youtube. Pies Syrena pojawia się gdzieś w połowie.

[ Dodano: 19-11-2017, 18:58 ]
Na chwilę obecną - 63% gotowe. Wiem, 3% w prawie 5 miesięcy to niewiele, ale po pierwsze miałem sporą przerwę, bo chciałem trochę pograć, po drugie wymyśliłem parę nowych rzeczy, które nie były łatwe do zrobienia. Poza tym ja mierzę ten procent, porównując ilość gotowych poziomów do planowanych, a ponieważ teraz zrobiłem parę wyjątkowo długich poziomów, to też dlatego czas prac się wydłużył. Ale jak widać, ciągle prę do przodu. Ile mi się jeszcze zejdzie, trudno ocenić. Następny post napiszę przy 70%. Przy dobrych wiatrach może za miesiąc, bo teraz będę miał parę łatwiejszych poziomów do zrobienia.

[ Dodano: 26-11-2017, 01:29 ]
Tło do jednego z poziomów:

Będzie można na chwilę wyskoczyć z wody i wtedy widać górną część. Oczywiście rysowane ołówkiem i malowane kredkami, zaraz mi ręka odpadnie :/

[ Dodano: 27-11-2017, 09:03 ]

I believe I can Fly...
Udało mi się zrobić całkiem fajny efekt - gdy jesteśmy pod wodą, to woda jest mocno przezroczysta i ledwo widoczna, ale gdy płyniemy w górę, to robi się coraz bardziej wyraźna, dlatego po wyskoczeniu widać wyraźne fale. Gdy wpadamy z powrotem, znowu robi się przezroczysta.
Zrobiłem kolejny poziom, więc w tej chwili mam jakieś 64,5%.

[ Dodano: 09-12-2017, 20:27 ]
Ostatnia z trudnych do zrobienia postaci - ptak z dużym ogonem, który składa się z różnokolorowych gwiazdek (tak, to jest ogon, a nie to, co myślicie). W grze gwiazdki latają swobodnie po całym ogonie, co chwilę znikając i pojawiając się losowo, co daje efekt migotania. Na screenie porównanie wersji z gry i komiksu (około 1997 roku).

W tej chwili już 66% gotowe, czyli 2/3 za mną. Może prościej będzie, jeśli zamiast procentami będę od teraz podawał ilość poziomów, jakie zostały mi do wykonania - robię teraz 25-ty z 36-iu poziomów.

Odpowiedz do tematu