NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Animalzone.pl
Autor Wiadomość
Kaszanna 
Kapral


Posty: 35

Prestiż
Wysłany: 18-09-2016, 15:40   Animalzone.pl

Witam Klikowców po długiej przerwie.

Nie dawno natchneło mnie na stworzenie nowego serwisu internetowego na zasadzie kwejka, przewijanie obrazków. Na początku poszukiwań, sądziłem że tego typu serwisu nie ma, lecz po czasie zauważyłem jeden śrdenioznany, lub bardziej zależy dla kogo ;p

Mam na myśli tu dział Faktopedi.pl ->Biologia

Moja strona ma się skupić na ciekawostkach ze świata zwierząt, wyłączając z tego grona człowieka, oraz chcę się starać o fakty, a nie mity i zmyślone rzeczy.

Cieżko mi powiedź czy może powstać z tego popularny serwis, przed znalezieniem faktopedi byłem bardziej pozytywniej nastawiony.

Adres: Click !

A co Wy o tym sądzicie?

Przyjme każde zdanie, pomysł, opinie :)
_________________

 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 349

Prestiż
Wysłany: 19-09-2016, 01:57   

Sam pomysł jest ciekawy, samemu interesuję się takimi rzeczami i takie ciekawostki jak ze starych segregatorów z kartkami z informacjami o zwierzętach jest fajny, ale wszystko zależy od realizacji. Na razie są suche fakty, a sama stylistyka strony jest zbyt czarno biała. Powinno być bardziej zielono-niebiesko z elementami białymi i czarnymi jak już, bardziej naturalnie, a sama czccionka mogłaby być trochę lepsza. Ale sam zamysł jest dobry, tylko realizacja mogłaby być trochę lepsza.
_________________
 
     
Kaszanna 
Kapral


Posty: 35

Prestiż
Wysłany: 19-09-2016, 13:57   

Jakaś propozycja co do czcionki ? Wybrana po średnioszybkiej analizie po prostu wydawała się ok, na tle ariali itp.

Co znaczy suche fakty ?
Chodzi o bardziej multimedialną treść, typu gify, filmy ?
Nie bardzo mam pomysł jak urozmaicić przekaz
_________________

 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 349

Prestiż
Wysłany: 19-09-2016, 14:08   

Kaszanna napisał/a:
Jakaś propozycja co do czcionki ? Wybrana po średnioszybkiej analizie po prostu wydawała się ok, na tle ariali itp.

Co znaczy suche fakty ?
Chodzi o bardziej multimedialną treść, typu gify, filmy ?
Nie bardzo mam pomysł jak urozmaicić przekaz

Po prostu na razie jest kilka faktów "czy wiesz, że...". Filmy i gify przydały by się, ale czccionka mogłaby być trochę lepsza, jest ok, ale może np. o 1 rozmiar większa, nie wiem, po prostu czegoś mi brakuje. Mógłbyś też dodać segregowanie po nazwie zwierzęcia, nie tylko od regionu.
_________________
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

Prestiż
Wysłany: 19-09-2016, 15:42   

Fajny serwis. Może spróbuj unikać pochyłej typografii. Zrób inną wagę czcionki na nagłówku, a inną w treści (pogrubiony nagłówek - zwykła treść), do tego większa różnica rozmiaru i może nawet jakaś szeryfowa na nagłówku, a w treści bezszeryfowa, czasem takie mieszaniny dobrze wyglądają. Raczej tutaj już wyjdzie Ci coś fajnego w kwestii typografii.

Zrób może nawet podkłady dźwiękowe jeśli ciekawostka jest o dźwięku wydawanym przez zwierzę

Pomyśl o nie wstawianiu zwykłych obrazków zwierząt ponad tekstem, ale bardziej kontekstowe - na przykład jeśli mowa o tym jak biegnie koń niech nie będzie pokazany zwykły obrazek biegnącego konia, ale poszczególne "klatki". Chodzi o to, żeby również obrazki niosły ze sobą treść, a nie tylko zdjęcie zwierzęcia. Niestety to oznacza więcej pracy

I wiesz co by było fajne? Jeśli nie użyłeś gotowego skryptu do strony i sam ją napisałeś, to dodaj filtr arachnofobii. Grono nas, arachnofobów, będzie ci bardzo wdzięczne.
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 19-09-2016, 15:45   

Neoqueto napisał/a:
Grono nas, arachnofobów, będzie ci bardzo wdzięczne.
To ja poproszę filtr wężofobii ;) Sam nie wiem, co gorsze, węże, czy pająki.
 
     
Kaszanna 
Kapral


Posty: 35

Prestiż
Wysłany: 19-09-2016, 18:31   

Dziękuje za porady !

Ten przykład z koniem bardzo dobrze rozmyślony, że odrazu miałem to przed oczami :D

Niestety nie wiem czy będę w stanie dodać taki filtr, skryptu sam nie pisałem. Aż tak zdolny z programowania nie jesem, jakieś tam lżejsze zmiany, poprawki w php tak, ale skrypt od nowa xd

Pochyła czcionka jakoś kojarzyła mi się z łaciną :D

Postaram się dodać kilka typów obrazka w różnymi kolorami i czcionkami, i wtedy poproszę o porady

Jeszcze raz dzięki !
_________________

 
     
Cootje 
Legenda


Posty: 644

Prestiż
Wysłany: 21-09-2016, 12:52   

Fajny pomysł bo można dowiedzieć się z Twojej strony czegoś nowego, a jednocześnie podziwiać piękno natury. Tylko nie twórz sklejek w jednym poście jak to robią demoty itp bo jest to jedna z bardziej denerwujących rzeczy na tego typu stronach.


Edit@:

Dodam jeszcze parę przemyśleń od siebie, co do których musisz się zastanowić. Użytkownicy odwiedzający podzieleni będą na dwa typy: Pasywnych - przeglądających nowe wpisy i chłonni wiedzy; Aktywnych - osoby chętnie dzielące się ciekawostkami - utrzymującymi stronę przy życiu. Musisz skoncentrować się na reklamie strony w gronie tego drugiego typu osób bo w przeciwnym wypadku sam będziesz musiał wszystko dodawać. Proponuję Ci zamieścić informację na jakichś forach, stronach na FB dotyczących zwierząt, przyrody, czy też samej fotografii. Dodatkowo możesz zrobić ranking najlepszych "publicystów" aby zachęcić ich do działania. Kolejna kwestia to same zdjęcia, które dodajesz. Musisz upewnić się, że nie łamiesz ich praw autorskich oraz przygotować odpowiedni regulamin dla użytkowników dodających nowe wpisy.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Kaszanna 
Kapral


Posty: 35

Prestiż
Wysłany: 21-09-2016, 15:27   

Cześć :D

Co do zdjęć, staram się wstawiać z wikipedi, albo szukam czegoś na google grafika, i dodaje link do źródła.
Regulamin powstanie, ale na razie nie mam sil i czasu na ogarnięcie go

Zastawnawiam się właśnie nad reklamą na facebooku, bo koszta nie są tak duże, a grono odbiorców jest chyba tam najliczniejsze. Co do użytkowników, myślę że na początku będzie cieżko znaleźć kogoś, kto poświęci swój czas na jakąś niewypromowaną stronę i mało treściową. Zastanawiałem się nad zatrudnieniem kogoś do pomocy, redaktora do tworzenia treści. Zastanawiałem się też nad stawką, czy ktoś jest wstanie strzelać jaka by to musiała być, np. na swoim przykładzie aby wykonywać taką treść, 1,2,5 10 zł za obrazek ?
_________________

 
     
kamiledi15 
Kapitan


Steam:
Posty: 846

Prestiż
Wysłany: 21-09-2016, 16:29   

Nie rozumiem tego:
http://animalzone.pl/upload/20160904024647uid1.png
Wynika z tego, że dlatego, że ma kolana a nie łokcie, to z tego powodu nie może skakać. Czyli jakby miał łokcie to by mógł? :D Chyba coś na odwrót tu jest.
Przydałoby się podzielić zwierzęta na kategorie - ssaki, ptaki itp. Albo ciekawostki podzielić kategoriami na różne rzeczy - te dotyczące wagi, wyglądu itp. Bo teraz to taka zbitka różnych faktów niepowiązanych ze sobą. Na razie ciekawostek jest za mało, żeby takie coś zrobić, ale w tej chwili te bardzo ciekawe mieszają się z dość mało istotnymi.
Jeszcze jedna rzecz mi trochę przeszkadza - pod ciekawostką jest nazwa zwierzęcia, którego ona dotyczy. Lepiej by było, gdyby ta nazwa była na górze, a nie na dole, bo tak to mam wrażenie, jakby dotyczyła kolejnego zwierzęcia pod spodem, a nie wyżej.
_________________
Pies Syrena - GRA UKOŃCZONA.
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 23-09-2016, 12:24   

Kaszanna napisał/a:
Co do zdjęć, staram się wstawiać z wikipedi, albo szukam czegoś na google grafika, i dodaje link do źródła.

https://pixabay.com = Creative Commons CC0
 
     
Kaszanna 
Kapral


Posty: 35

Prestiż
Wysłany: 23-09-2016, 13:23   

Dobra tam coś jest pochrzanione rzeczywiście. Jako główny powód podaje się oczywiście wage i stosunek nóg, które nie mogły by wykonać skosku z taką masą. Ale z drugiej strony taki nosorożec może teoretycznie "podskakiwać" biegnąc, bo posiada już tylko jedną pare kolan, co pozwala na jakiś tam bieg. No nie jestem expertem i nie chcę się zgłębiać aż tak jak to wygląda xd

Dzięki Sne !!!

Przygotowałem pare wersji obrazka, proszę o głosowanie xd :

Obrazek 1
Obrazek 2
Obrazek 3
Obrazek 4
Obrazek 5
_________________

 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 23-09-2016, 14:47   

Kaszanna napisał/a:
Przygotowałem pare wersji obrazka, proszę o głosowanie xd :

1 lub 5, jeśli chodzi o nazwyklejszą czytelność. 5 jest fajne~
 
     
Oskar1101 
Sierżant


Pojedynki: być może
Steam:
Skype:
Posty: 133

Prestiż
Wysłany: 24-09-2016, 01:09   

Dla mnie 4 albo 5.
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Pojedynki: nie
Posty: 502

Prestiż
Wysłany: 24-09-2016, 07:51   

Nie chcesz zrezygnować z kursywy, którą używa się głównie do podawania oryginalnych nazw (łac./ang./itd.).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group