NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Bitwa NB] 37
Autor Wiadomość
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Posty: 228

10209 Prestiż
Wysłany: 09-09-2016, 19:51   

A teraz podstawowe pytanie. Czy poziomy są generowane proceduralnie? I czy jest multiplayer? Bo ktoś zapowiadał chyba.. :D
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 09-09-2016, 20:27   

masterjayz napisał/a:
A teraz podstawowe pytanie. Czy poziomy są generowane proceduralnie? I czy jest multiplayer? Bo ktoś zapowiadał chyba.. :D


Jak dotrzesz do centrum galaktyki, to poznasz odpowiedzi na twoje pytania :)
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 09-09-2016, 21:47   

Temporal napisał/a:
masterjayz napisał/a:
A teraz podstawowe pytanie. Czy poziomy są generowane proceduralnie? I czy jest multiplayer? Bo ktoś zapowiadał chyba.. :D


Jak dotrzesz do centrum galaktyki, to poznasz odpowiedzi na twoje pytania :)

Lepiej powiedz jak tą grę w ogóle zacząć ;)
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 10-09-2016, 09:32   

jarlfenrir, ale w czym masz problem? Odpala się intro, a później przechodzisz do menu i stamtąd wybierasz "start". Nie sprawdzałem gry na innych kompach, ale BROO w to grał i chyba nie miał żadnych problemów by zacząć grę.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 10-09-2016, 10:17   

Odpala się intro, a potem... znowu odpala się intro. Początkowo założyłem, że to jakaś zagadka już na początku... ale raz się zdarzyło, że faktycznie zobaczyłem jakieś menu. W każdym razie zwykle to intro mi się po prostu zapętla.
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Główny edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 10-09-2016, 11:29   

Uruchamia się intro, potem uruchamia się intro, potem uruchamia się menu.
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 10-09-2016, 12:08   

jarlfenrir napisał/a:
Odpala się intro, a potem... znowu odpala się intro.


Pewnie miałeś deja vu ;)
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 17-09-2016, 14:01   

Chyba już nic w mojej grze nie ulepszę, więc wrzucę od razu.
Moje podejście do tematu jest trochę mniej dosłowne.
Fabuła nawiązuje troszkę do Rewolucji Październikowej, kiedy to czerwoni siłą obalili rząd... z tym, że akcja mojej gry nie dzieje się w Rosji, a... na marsie.
Gameplay i sposób budowania plansz nawiązuje do legendarnej gry Battle City (znanej również jako Tanki).

Poniżej link do dropboxa:


Sterowanie:
Strzałki - poruszanie się
Z - strzał z karabinu
X - strzał z Rail Drivera
C - strzał z wyrzutni rakiet

Po przejściu poziomu HP postaci się odnowi, a ilość amunicji do każdej broni jest z góry ustalona, więc nie polecam oszczędzać amunicji.

Tak więc... niech rozpocznie się
Czerwona rewolucja!
Ostatnio zmieniony przez jarlfenrir 17-09-2016, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 17-09-2016, 17:08   

@jarlfenrir genialna gra, że nie ma co :) Odpalam grę z menu, a tutaj wyskakuje napis "you won". Jest tam jakaś plansza (większośc ekranu to czarne pole) i tyle. Mogę wciskać klawisze, które podane są w sterowaniu, ale to powoduje tylko odgrywanie jakiegoś dźwięku i tyle z samej gry. Z tym deja vu to chodzi o to, że za każdym razem wygrywam pomimo że nic nie zrobiłem? No cóż, nawet genialne w swej prostocie.
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 17-09-2016, 17:22   

Link zaktualizowany.
https://www.dropbox.com/s...wr/Red.rar?dl=0
Zapomniałem, że gra wymaga jeszcze kilku plików zewnętrznych.
 
     
masterjayz 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może
Posty: 228

10209 Prestiż
Wysłany: 17-09-2016, 19:43   

Tytuł: Deus Vult

Gatunek: Przygodowe


No więc, na początek powiem tylko, że nie chciałem tego wstawiać... Ale wstawiłem. W sumie nie jest aż tak źle, jednak widać, że gra pod koniec się tak jakby ucina. Chodzi o to, że nie miałem czasu na jej tworzenia. Ale koniec tych wymówek. Przejdźmy lepiej do jakiegoś, nie wiem, opisu.

<Przeczytanie tego nie jest konieczne, albowiem w grze wszystko jest wyjaśnione.>

Głównym bohaterem jest Aleks. Co prawda wymyśliłem mu nazwisko, ale go nie przedstawię. Aleks jest oficerem w Polskich Oddziałach Krzyżackich. Oddziały te zajmują się walką z Islamem, który zalał Europę (no wiem, kiczowata historia). Tutaj skończę.

Są trzy warianty przejścia (z czego dwa ostatnie różnią się tylko jednym zmienionym zdaniem), ale uwzględniam i to. Najkrótszy czyli pierwszy to jedynie dwie minuty, ale pewnie będzie widać, która to "opcja".


<To już możesz czytać jak chcesz.>

W tej części postu opiszę jak tworzyłem grę. No więc zacząłem jeszcze w wakacje. Szło mi bardzo dobrze, ponieważ szybko wpadłem na pomysł z krzyżakami. W głowie miałem rozbudowaną, długą fabułę, jednak zawsze na bitwach/pidżamach mam tak, że stawiam sobie za wysoko poprzeczkę. Jak widać po części tak i tym razem było. Starałem się wkładać dużo serca do oprawy audiowizualnej, to czy fajnie wyszło ocenicie wy. Proces tworzenia oceniam na całkiem systematyczny. Robiłem około jeden Frame na dzień. Bardzo spodobała mi się manipulacja kamerą. Taka... Filmowość! No i tym tropem później poszedłem. W planach miałem jeszcze drugą mechanikę oprócz zwykłej przygodówki miała być jeszcze strzelanka, jednak nie starczyło czasu, albo zdeterminowania? Do 1 września siedziałem nad grą ile mogłem, szlifowałem grafikę i połączenie z dźwiękiem. Jedyne czego się obawiam to bugi, czy się gdzieś nie wkradły? Oby nie, mimo, że testowałem, a i przecież to prosta gra...

Polecam przejść grę przynajmniej dwa razy, żeby zobaczyć różne linie dialogowe.


Grupa
NZdarzenia
1
+ Pobrano grę
+ Uruchomiono grę
• Baw się dobrze! :D




Zrzuty ekranu:
(galeria trzech zrzutów)
http://imgur.com/a/nbx7D


Pobieranie:
MEDIAFIRE [24.21 MB]


Uwagi:

ZALECANE JEST CZYTAĆ PO UKOŃCZENIU GRY!

Tak, są uwagi. Przekopiowałem sobie szablon postu z "Ukończone", żeby było czytelniej.

>To przyspieszenie czasu pod koniec pierwszej sceny intra jest symboliczne. Wiem jak to wygląda, ale chyba widać o co chodzi.

>Wielkie dzięki, że zrobiliście bitwę. No kurczę chyba nigdy nie podjąłbym się zrobienia przygodówki, gdyby nie bitwa! Jedynie bym planował :D
 
     
duur 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 178

19 Prestiż
Wysłany: 18-09-2016, 15:51   

składam swoją grę na bitewny stół ofiarny:

Black Kate (1,2 megabajta)

have deja vu fun! :--P

P.S. gra dla pełnoletnich... 18+ '--)
 
     
Malin 
Młodszy chorąży

Główny edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak
Skype:
Posty: 237

4748 Prestiż
Wysłany: 18-09-2016, 16:18   

Deja vu tutaj jest przez to, że to już twoja druga gra na tą Bitwę?
_________________

 
     
duur 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 178

19 Prestiż
Wysłany: 18-09-2016, 16:46   

tamtą odwołałem... udział w bitwie bierze Black Kate ... gra niższych lotów, ale bliższa tematowi.
 
     
Temporal 
Podporucznik
CP user


Główny edytor: GameMaker Studio 2
Posty: 674

334 Prestiż
Wysłany: 18-09-2016, 17:17   

@duur zastanawiam się ile razy chcesz jeszcze złamać regulamin przed końcem bitwy :(
_________________
Tajemnica 4

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group