NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czy wierzycie w życie na innych planetach?

Czy wierzysz w UFO?
Tak, wierzę, bo sam widziałem.
0%
 0%  [ 0 ]
Wierzę, ale nie widziałem.
57%
 57%  [ 4 ]
Może tak, a może nie? - Sam nie wiem.
42%
 42%  [ 3 ]
Nie wierzę.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 00:58   

Cytat:
Mogę jeszcze dodać że żeby powstało życie wystarczy kawałek węgla, atom wody i temperatura ponad -30stopnie celsjusza..... Szczęśliwy niewiele nie ?

Da, ale zapomniałeś o najważniejszym - czasie. No i energii.
A i nie kapuje z tym D.N. - nie obrażaj mi tego tutaj, bo to najlepszy film :P Słuchaj, ludzie rozwineli się przez 50 lat, a kosmici nie, bo to proste - oni osiągneli już zaje^$^ wysoki poziom, nie musieli dalej się rozwijać. To pradawna cywilizacja, dla nich 50 lat to mrugnięcie oka. A i pojazd kosmitów ten sprzed 50 lat, a ten z 2000 jest mi sie zdaje inny.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Kodarth 
Sierżant


Pojedynki: być może
Posty: 141

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 01:04   

nie był inny... na tym filmie :P był ten sam. A w sprawie rozwijania jeżeli mają tak wysoki poziom to dalej będą dążyć do wyższego :P
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 01:06   

Ale jak mają rozwijać technologie, lecąc przez Wszechświat na swojej arce? Nie zbudują przecie statków nowej technologii na swoim maderszipie. Mieli armie podbojową, którą podbili setki innych planet i nie przegrali dotąd. Nie uważalil, że potrzeba im nowej armii. Już rozumiesz?
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker


Pojedynki: tak
Posty: 263

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 01:08   

Nie ma rzeczy idealnej. Wniosek? Czy ludzie, gdy stworzyli pierwszy samolot powiedzieli: O, my tu już nie musimy nic robić dla nauki!"? Nie. Każdą technologię da się ulepszyć. Znaczy to też, że przez 50 lat ufole mogli zrobić o wiele lepszy spodek (kto w ogóle wpadł na pomysł spodka?). W dodatku: nauka na Ziemi rozwija się w bardzo szybkim tempie w porównaniu do wcześniejszych lat. Dla równości: przyjmijmy, że stopień zaawansowania technologicznego jest parabolą :D . Kolejny wniosek: w takim razie obca cywilizacja (zakładając, że jest starsza o kilkaset tysięcy lat) przez 50 lat zdołała tak ulepszyć swoją technikę, że my musielibyśmy ciężko pracować przez około tysiąc lat, żeby osiągnąć taki wzrost :) .

Hehe :D .
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 01:16   

Jedno jest pewne - cywilizacja ufoli z I.D. jest prastara. Dlaczego? Oglądałem ten film setki razy i można usłyszeć, że oni latają od jednej do drugiej planety, podbijają je, zaczynają na nich żyć i przy tym je degradują. Gdy zniszczą planete - zabierają się na kolejną. Dajmy, że na jednej planecie przebywają 5 tysięcy lat. Podbili już wiele planet, więc żyją setki tysięcy lat na podbojach, do tego czas, w którym żyli na rodzimej planecie. Dla nich 50 lat to nic. Mrugnięcie oka. Posiadają wyniszczającą broń, która wystarcza do zniszczenia cywilizacji na podbijanych planetach. Nie potrzebowali ulepszać armi. No i skąd wzieliby surowce, są pomiędzy dwoma systemami, na statku nie mają surowców na budowe nowych statków. Tego nie uważam za błąd w filmie, o nie!
Heeh, coś żesmy sie rozgadali. :D
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker


Pojedynki: tak
Posty: 263

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 01:21   

Tasmpol napisał/a:
Nie potrzebowali ulepszać armi.


Armii nie - broń tak :) .

Tasmpol napisał/a:
No i skąd wzieliby surowce, są pomiędzy dwoma systemami, na statku nie mają surowców na budowe nowych statków.


Jeśli by nie wiedzieli - z pewnością zaczęli by pracę nad systemem transportu. W końcu potrzeba jest matką wynalazku :D .

A tak właściwie: czemu niby obcy mają być agresorami?
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 01:22   


Kod:
Armii nie - broń tak Uśmiech

Jakoś nie widze sposobu na zmiane broni wielkości dwóch piłkarskich boisk na 12 statkach podpiętych do maderszipa :)
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker


Pojedynki: tak
Posty: 263

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 01:29   

Zmianę? Raczej znalezienie sposobu na zwiększenie wydajności broni i zmniejszenia kosztów zużycia :P .
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 16:56   

W "Dniu Niepodległości" było wyjaśnione, że Obcy podróżują przez kosmos w gigantycznym statku 1/4 wielkości Księżyca. Statek ten służy jedynie do likwidowania innych ras, nie do badań. Ewentualne przeróbki pojazdów byłyby raczej niewidoczne - inny materiał na pancerz, wydajniejszy przesył energii, lepsze silniki. Taki laik nie odróżni F-16 (sprzed 30 lat) od F-35, chociaż różnica między nimi jest taka, jak między Coltem a XM-214...

Poza tym: 50 lat na Ziemi to nie 50 lat w kosmicznej podróży z prędkością bliską prędkości światła. Mógłby to być np. rok lub nawet kilka godzin podróży w kierunku Ziemi (chodzi o czas odczuwany wewnątrz statku- matki).

Do życia potrzeba reaktywnego węgla i wody (nie ATOMU wody! Woda jest z cząsteczek) i temperatury ponad 0°C, bo woda musi być płynna. Trzeba też światła, które jest źródłem energii (pośrednim lub bezpośrednim). To wystarczy, żeby stworzyć proste archeany. Jeśli te warunki są spełnione, to wystarczy kilka milionów lat (Ziemia ostygła po ponad pół mld lat, zaraz potem były już pierwsze organizmy).
 
     
Kodarth 
Sierżant


Pojedynki: być może
Posty: 141

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 18:21   

Tasmpol napisał/a:
No i skąd wzieliby surowce


Jak Mac Gyver z tego co by znalazł u mnie w domu zrobił by czołg to ufol rozwinięty od niego z piasku pewnie by stworzył bombę atomową.
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 19:17   

LS: Do robienia takich rzeczy potrzeba mnóstwo energii - marnotrawionej, bo taki uran czy wodór są dosyć powszechne. Swoją drogą, w kosmosie bardzo łatwo o surowce, bo taka asteroida zawiera bardzo dużo czystych minerałów, a skała na Ziemi jest zanieczyszczona. A wodór jest najbardziej powszechny w ogóle :)
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Posty: 204

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 20:38   

Nie wychodźcie tak daleko w przyszłość bo eksploracja kosmosu, wydobywanie surowców, życie na innych planetach (życie ludzi ma się rozumieć) nie nastąpi szybko, lub w ogóle nie nastąpi :P . Mamy za mało rozwiniętą technologię i jakoś nie chce mi się wierzyć w wypowiedzi naukowców, którzy twierdzą że za kilkadziesiąt lat będziemy mogli "egzystować na innych planetach".
 
     
Sebol 
Bohater


Posty: 249

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 22:08   

A co w tym trudnego zeby zrobić bazę na np. Księżycu? Wystarczy Zbudować no np. Kopułę wpuścić troche tlenu zasadzić Rośliny, Drzewa itp. w Glebie przywiezionej z ziemi :) i rośliny mogły by wytwarzać tlen przecież to nic trudnego. Bardzo szczelna baza naukowa i po prostu mogli by tam pracować jak w normalnych labolatoriach. Energia czerpana była by z promieni słonecznych a woda Automatycznie Czyszczona przez oczyszczalnię lub też przywożona z ziemi :) to na te czasy nie jest już tak skomplikowane jak dawniej. Wszystko sie może zdażyć tyle że my tego nie zobaczymy ;) hehe a szkoda bo zapowiada sie dobrze hehe.
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 22:30   

Technologicznie nie jest to żaden problem - moglibyśmy już dziś latać na Marsa. Jak zwykle przeszkodą są pieniądze, a raczej ich brak. Wyścig kosmiczny zruinował Związek Radziecki, a nawet nie byli pierwsi na Księżycu. Przez tak wysokie koszty wypraw 1 gram skał księżycowych kosztuje kilka tysięcy dolarów. Kiedyś jednak wszystko to się opłaci, bo nowe technologie na podstawie zdobytej w ten sposób wiedzy są unikalne i bardzo wartościowe.
 
     
Sebol 
Bohater


Posty: 249

Prestiż
Wysłany: 18-02-2006, 23:22   

Troche mnie irytuje coś takiego jak Pieniądze :P Przeciez rakiety mogli by robic za Darmola :P no bo przeciez Wyprodukują pieniądze no to jest mogli by dać jakiejś fabryce kase oni niech robią elementy itp. Nie kumam tego to jest chore. Produkują kase a i tak jej nie maja :doubt: Mogli by powiedzieć fabryce takie coś. "Robicie nam elementy do rakiety jak wam cos sie nie podoba zamykamy ten interes a was wyemigrujemy do Wietnamu" hehe :D Technikę powinno sie zdobywać bez pomocy pieniędzy bo tak to inaczej Nigdy nie osiągniemy wysokiej technologi. W polsce nie musi być bezrobocia itp. Niech Wyprodukują kase potem zaczna budować jakieś miejsca pracy. Ups chyba trochu zboczyłem z tematu :o hehe. Kurde zapomniałem co napisać :| ehh...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group