NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Podróż w czasie
Autor Wiadomość
jarlfenrir 
Generał brygady

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 00:39   

szymat napisał/a:
Jedna osoba może życ teraz w rzeczywistości np 2008 i dzis. A inni mają np. jutro 2 lata wczesniej, nastepny np juz 40 :P . On np wie co powiem w tamtej :P .

Nie rozumiem z tego kompletnie nic :/

[ Dodano: 13-09-2008, 00:40 ]
Tasmpol napisał/a:
Można jeszcze założyć, że zanim ludzkość osiągnęła poziom, który pozwala na podróże w czasie, uległa samozagładzie. ^^ ^^^^^ Wtedy to na próżno się spodziewać turystów. ;)
Też bym się skłaniał ku tej teorii. Nie podróżujemy w czasie, bo zabrakło nam czasu na stworzenie wehikułu :D

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 07:33   

Szymatowi chodzi chyba o to, że istnieją wszechświaty takie same jak nasz, ale przesunięte w czasie do przodu i do tyłu (młodsze i starsze) - przenosząc się w czasie wskakujesz do któregoś takiego wszechświata w obecnym czasie.

Slawo 
Legenda

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 08:40   

Przecież czas to wymysł ludzi.
A poza tym to ostra tu dyskusja na NB o grach ostatnio w takich tematach.

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 08:55   

Właściwie to wartałoby zrobić przynajmniej jakąś ciekawą fabułę na tej bazie.

copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

Pojedynki: tak

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 10:02   

Jeśli chodzi o podróżowanie w czasie, IMO najbardziej sensowną teorią byłoby przemieszczanie się między wszechświatami równoległymi. A przynajmniej najbardziej spójną, bo myślę, że w nieskończonej zupce wszechświatowej (to tam, gdzie są te jarzyny, które potem wielce wybuchają) znalazłoby się wystarczająco dużo miejsca na nieskończenie wiele wszechświatów. ^^ Poza tym ta zupka mogłaby mieć więcej niż 3 wymiary, więc nawet, jeśli wszechświaty byłyby nieskończone, mogłyby się tam zmieścić, tak samo jak w nieograniczonej przestrzeni zmieści się nieskończenie wiele nieograniczonych płaszczyzn.

Jeśli chodzi o fabułę związaną z podróżą w czasie, może to nie jest dokładnie coś w rodzaju "OMG jestem swoim ojcem", ale może być ciekawe. Link

jarlfenrir 
Generał brygady

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 13:27   

RomanX napisał/a:
Szymatowi chodzi chyba o to, że istnieją wszechświaty takie same jak nasz, ale przesunięte w czasie do przodu i do tyłu (młodsze i starsze) - przenosząc się w czasie wskakujesz do któregoś takiego wszechświata w obecnym czasie.

Skoro tak, to sam się z tą teorią jak najbardziej zgadzam.

[ Dodano: 13-09-2008, 13:29 ]
copperdragon napisał/a:
w nieskończonej zupce wszechświatowej (to tam, gdzie są te jarzyny, które potem wielce wybuchają) znalazłoby się wystarczająco dużo miejsca na nieskończenie wiele wszechświatów.

Spotkałem się z teorią, gdzie wymiarów jest blisko 10. Jest nieskończenie wiele wszechświatów powstałych po wybuchu, ale... jest tyle samo wszechświatów, które powstały na nieskończenie wiele innych sposobów (w których z kolei mogą obowiązywać zupełnie inne prawa fizyki).

[ Dodano: 13-09-2008, 13:30 ]
Slawo napisał/a:
Przecież czas to wymysł ludzi.

Może nie tyle wymysł, co złudzenie, jakie funduje nam nasz ograniczony mózg - bardziej z takimi teoriami się spotykałem.

[ Dodano: 13-09-2008, 13:32 ]
RomanX napisał/a:
Właściwie to wartałoby zrobić przynajmniej jakąś ciekawą fabułę na tej bazie.
Survival, w którym za pomocą kałacha rozwalamy średniowiecznych rycerzy, a w raz z postepem gry na planszy pojawiają się goście z bronią plazmową? :D

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 13:58   

Fenrir napisał/a:
Survival, w którym za pomocą kałacha rozwalamy średniowiecznych rycerzy, a w raz z postepem gry na planszy pojawiają się goście z bronią plazmową?

W sumie właśnie opisałeś Quake'a, więc... czemu nie? :)

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 21:09   

I jeszcze jedno - załóżmy, że pojawiają się przybysze z przyszłości. Czyli, w przyszłości odkryjemy wehikuł czasu. Czyli, jesteśmy skazani na jego odkrycie. Czyli, nie istnieje wolna wola, cała historia jest już zapisana, istnieje przeznaczenie.
Konkluzja - albo podróże w czasie są niemożliwe, albo nie mamy wolnej woli. ;P

szymat 
Sierżant
mieeeuuuuhheheh

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 21:37   

Mam teorie dosyc wazna względem przyszłości:

Np za 2000 lat ziemia bedzie cieplejsza bla bla bla (wstawka ekologów). Może wymyslą wechikuł, i wtedy było by źle. Tasmpol ma w sumie racje. Ale jeżeli wechikułem cofasz się np w inny czas lecz inny wszechswiat? Co jeżeli 1 terrorysta chce zniszczyc ziemie? Wystarczy ze zabije np adama i ewe :P lub tam jakiegos billa gatesa :) . Człowiek wtedy by sie chciał dowiedziec co sie stało z religią. Kto pisał biblie? Czy istniał Jezus? Zaszedł by niezły chaos

jarlfenrir 
Generał brygady

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 23:35   

Bóg wie, co zrobisz jutro - czy to także oznacza, że nie mamy wolnej woli, ze wszystko jest z góry zaplanowane?
Ja mam trochę bardziej abstrakcyjną wyobraźnię i potrafię sobie wyobrazić świat, w którym wszyscy mamy wolną wolę, a mimo to można określić co będzie w przyszłości.
Bo gdyby istniało przeznaczenie (takie wredne stworzonko, które kontroluje Twoje poczynania), to pozwoliłoby nam teraz gadać właśnie o przeznaczeniu? Czy pozwoliłoby się samo zdemaskować?

copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

Prestiż
Wysłany: 13-09-2008, 23:59   

Jeśli chodzi o przeznaczenie, ja mam do tego takie podejście, że nawet, jeśli istnieje, i tak nie należy się nim przejmować. Załóżmy, że komuś zostało przeznaczone, że zostanie jakimś byle pijaczkiem. Czy to oznacza, że został nim dlatego, że to było mu przeznaczone? Nie do końca - nie tylko to popadnięcie w alkoholizm, ale również szereg rzeczy poprzedzających, które do tego doprowadziły, a może i wśród nich nawet jest olanie wszystkiego, "bo jak mi zostało to przeznaczone, to i tak się stanie, a jak nie, to nie". Jeśli traktować to w ten sposób, przeznaczenie jest nie tyle czymś, co ogranicza wolną wolę, tylko projekcją tego, co z naszą wolną wolą zrobimy. Podobnie przeznaczenie może być różne dla różnych wszechświatów, które są inne pod względem czasowym.

A propos czasu - to cuś przecież jest subiektywnym odczuciem człowieka, które jest względne i zależy np. od tego, z jaką prędkością się porusza, prawda? Jakby więc rozwiązać ten problem? Doszedłem do wniosku, że może istnieć coś takiego jak czas spoczynkowy (nawiązuję tutaj do rozróżnienia masy spoczynkowej i masy relatywnej, osoby zajmujące się trochę fizyką powinny wiedzieć, o czym piszę), czyli czas, jaki upływa osobie znajdującej się w spoczynku, więc takiej, która nie podlega dylatacji czasu. Tylko z kolei prędkość jest związana z układem odniesienia... więc o so tutaj chozi? Ciekawa sprawa, że ta dylatacja czasu zachodzi (co chyba nawet udowodniono, jak razem z kosmonautami wysłano w kosmos zegar, który chyba po locie z dużą prędkością późnił się kilka minut), a nie jest powiedziane, względem czego ma być ta prędkość. Czyżby to miałby być ten inercjalny układ odniesienia? ^^

Wniosek? Trzeba mieć nieźle poprzekładane w głowie, żeby zrozumieć, co się dzieje w tej fizyce. :madugly:

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Prestiż
Wysłany: 14-09-2008, 07:40   

Każdy poruszający się szybko obiekt względem obserwatora (który może się poruszać, ale względem siebie i tak zawsze stoi) wydaje się krótszy, a czas na tym obiekcie upływa wolniej. Dokładnie to samo widzi ktoś w obiekcie, który patrzy na obserwatora :) Jeśli to jest dziwne, to polecam zjawisko znane jako nierównoczesność zdarzeń xD
http://pl.wikipedia.org/w...adu_odniesienia

szymat 
Sierżant
mieeeuuuuhheheh

Prestiż
Wysłany: 14-09-2008, 10:17   

A gdyby człowiek przyspieszyl do predkosci swiatla np w jakiejs maszynie? Ja sądze ze raczej nie przezyje. Taka predkosc może pogniesc nerki naprawde :P [299792458 m/s] mogli by wyslac cos do pojazdu np jakies przedmioty do przyszlosci badz przeszlosci :P

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 14-09-2008, 10:47   

Hehe, już to sobie wyobrażam. Wyślą broń z XXI wieku do epoki napoleońskiej - państwo, do którego wysłano broń osiągnęło by miażdżącą przewagę i najprawdopodobniej podbiło większość świata - wątpię, żeby to było fajne rozwiązanie... ale fajna fabuła do gry na pewno ;)

A co do przeznaczenia - IMO wszystko jest z góry zaplanowane, nawet, jeżeli my nie wiemy, czy coś zrobimy - Bóg już wie :P

Cremmy 
Sierżant
Triggerheart

Prestiż
Wysłany: 14-09-2008, 11:45   

Fadex napisał/a:
Hehe, już to sobie wyobrażam. Wyślą broń z XXI wieku do epoki napoleońskiej - państwo, do którego wysłano broń osiągnęło by miażdżącą przewagę i najprawdopodobniej podbiło większość świata - wątpię, żeby to było fajne rozwiązanie... ale fajna fabuła do gry na pewno ;)

Pytanie tylko, czy potrafili ny ta bron obslugiwac lub co by zrobili gdyby sie zepsulo w krytycznym momencie ;p Btw, moze Napoleon mial bron z przyszlosci, ale zepsula mu sie pod waterloo? Moze czarownice palone na stosie mialy latarki? Moze piramidy wyslano do przeszlosci aby na ich miejscu postawic wielkei centrum handlowe?

Odpowiedz do tematu