NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki typ gier najbardziej lubicie??
Autor Wiadomość
k@rgul 
Sierżant

Pojedynki: nie
Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 18:07   Jaki typ gier najbardziej lubicie??

Tradycyjne pytanie na wielu forach jakie typy gier lubicie??

Bede podawał typ i w nawiasie ulubione tytuły)

Ja lubię:
Samochodówki (NFS Underground 2, 18 Wheels of steel pedal to the metal)
Strzelaninki oparte na wojnach jakichkolwiek (Operation Flashpoint, Medal of honor Alied Assault, Call of duty)
Strategie (Kozacy, Sim city 4)
Gry aklcji (typu GTA )
Ponadto lubie serie Worms i Herousy :P

Czergo nie lubie:
RPGów jedynym rpgiem ktory mnie przyciagnal na wiecej niz 5 minut był Morrowind
 
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Pojedynki: nie
Posty: 231

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 18:55   

A ja lubię:
Strzelanki FPP ( Duke Nukem 3D, Soldiers of Fortune, Half - Life 1 i 2 )
Strzlanki TPP ( Max Payne 1, 2, Duke Nukem: Time to kill - na PSOne jeszcze )
Gry ekonomiczne ( SimCity 4 )

Nie lubię Simsow. Kiedyś zagrałem, żadnej satysfakcji z tego nie miałem i jeszcze mi cały dzień strasznie szybko zleciał przy tym...
 
     
pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa


Posty: 216

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 19:14   

Ja ogólnie nie lubię gier innych niż amatorskie, małe.

Ale są wyjątki:
Mafia - jedyna gra, którą w całości przeszedłem (4 razy)
Colin McRae Rally 2 i 4
Jets'n Guns (chyba tak się to pisze)

Nie lubię GTA powyżej 2, Simsów, RTS-ów i gier typu Red Dragon, O-game itp.
_________________
\,,/, (o_O) ,\,,/
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 19:41   

Ja najbardziej lubię RTSy (Twierdza, Earth 2150, Age of Empires itp.)
Ekonomiczne, szczególnie "tycoony" (Roller Coaster Tycoon, Transport Tycoon, Zoo Tycoon itd. )
Strzelanki z widoku pierwszej osoby (tutaj to każdy zna przykład :P )
Przygodówki (szczególnie polskie :P ) (Ace Ventura, Larry, Wacki, Różowa Pantera i inne)
I wszelakie gry starsze. No, i romy z starszych konsolek Nintendo.
A Simsy lubię, doskonały zabijacz czasu. Nie lubię za to RPGów, jedyne, co w nich lubię to fabuła jak książka, ale nie kręcą mnie klimaty średniowiecznych jakichś magów, przyszłość lepsza :P A, i w RPGach nie nawidzę tego Pokemonowego stylu walki, jedynym RPGiem, w którym się rozkochałem jest Legend of Zelda, bo tam mamy znacznie dynamiczniejszą walkę i dużo zagadek do rozwiązania.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 21:04   

Najbardziej podobają mi się gry FPP, bo łatwiej jest się wczuć w postać. IMHO najlepiej się gra. Ulubione z gatunku: Half-Life 1, 2 + wszystkie dodatki (Opposing Force rulez :) ), Enemy Territory (ale nie zwykłe RtCW), Pył, Operation Flashpoint (dwie najrealistyczniejsze gry na świecie :) ).
Medal Of Honor: AA totalnie mi się nie podobał (klimat? Jaki klimat? Najwyższy poziom trudności a morduję tysiace szwabów, a Pacific Assault to chyba jakiś żart). Nie podobają mi się też gierki FPP, które sugerowałyby np. chowanie się, a naprawdę najlepszą taktyką byłby frontalny szturm i odwrotnie - np. Iron Storm (przynajmniej ja to tak odczuwam).
Po tym są RTS-y i czasem jakieś turówki (ale nie te z wojny secesyjnej czy napoleońskiej, na wymioty się od nich zbiera, tak ich dużo i takie są powtarzalne). Ponownie ulubione z gatunku: StarCraft+ Broodwar, Earth 2140 i 2160, Rise Of Nations i Deadlock. Ewentualnie LotR2 (nie, nie ten! Lord Of The Realms :) ). SC+BW to po prostu cudo, E2140 ma zabójczy klimat, a E2160 naprawia to, co w serii było najgorsze (E2150) i nieźle wychodzi :) Rise Of Nations to podróbka Empire Earth, ale przebija je znacząco, a nawet EE2 nie daje rady przy RoN (co za głąb wymyślał takie udziwnione zasady w EE2?). Deadlock to taka prehistoryczna gierka turowa - zarządzamy kolonią na planecie Gallius IV - właściwie nic specjalnego, ale jakoś tak fajnie się gra (może to z powodu generatora misji? Bo nie ma kampanii :P ). Age Of Empires 2 też niezłe.

Za to nie lubię RPGów, bo w większości są bez sensu - mordunki, cele, ceny wyposażenia itd. Najbardziej śmieszą mnie takie rzeczy, jak sakiewka złota przy np. tygrysie i taka akcja:
Bohater (oczywiście średniowiecze, gość jest magiem i w ogóle) podchodzi do skrzyni, po czym nie może jej otworzyć. Normalka. Teraz 2 opcje: nie ma możliwości zniszczenia skrzyni (a bohater ma taki duuuży młotek i czar "kula ognia" :) ) lub jest taka możliwość. Jeśli jest: bohater wyciąga ten swój młotek, uderza i... nie trafia. Krew zalewa człowieka. Wyjątkami mogą być Morrowind (ale czy to się da przejść w ogóle? :/ ), Evil Islands (chyba jakoś tak - dobra ukraińska [chyba] giera :) ) oraz SW: Knights Of The Old Republic (fajne połączenie elementów zręcznościowych i przygodowych).

Nie znoszę też GTA 3D, tj. GTA 3, Vice City i San Andreas. Wulgarne i prymitywne :P jakoś w 1 i 2 wystarczał tamtejszy poziom, by gry były dobre.
Simsy to z kolei inna para kaloszy. Nie lubię ich, ale nie wiem dlaczego. W sumie niby dobre, nieźle zaprojektowane, mało bugów... ale się szybko nudzi. Na śmierć.

Lubię też niektóre inne gry, szczególnie te realistyczne- jakiś symulator (samolotu lub rajdu), SimCity 3 (4 nie mam :P ) itp. Ostatnio też spodobało mi się demko Fahrenheit: Indigo Prophecy - to przygodówka, która jest zrobiona dosyć nietypowo, filmowo. W każdym razie takiej jeszcze nie było mi doświadczyć :) polecam ją.

Zaś zupełnie od schematu (FPP/RTS/realistyczne) odstają Wormsy (World Party, te 3D są do kitu i bez klimatu). Po prostu czysta frajda używania broni na robakach :)
 
     
k@rgul 
Sierżant

Pojedynki: nie
Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 21:25   

RX Morrowinda da się przejść w niecałe 15 minut bez użycia kodów... :P
 
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 21:29   

Mafia (przeszedłem 3 razy) :D Gta wszystkie serie przeszedłem (oprócz 1 i London) Max Payne 1 i 2 SUPER GRA. Wormsy jak najbardziej Fify od 98 do 2006 są git :) Nba od 2000-2004 są niezłe, NHL 2004 jest niezły. Nie lubię RPG za długo się w to gra i się nudzi... za dużo łażenia :)
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 21:43   

Definitywnie, gra, która miała więcej części w 2D i wychodzi w 3D to kicz. Tak jest np. z Wormsami, ale i także z Legend of Zelda, te na Game Boy`e były najlepsze części, a Ocarina of Time i inne w 3D to już nie mają tego klimatu z poprzednich części.
Earth 2160 - Nie słyszałem. Chociaż, wiem, że widziałem w wakacje w czasopiśmie jakiegoś Earth`a, ale nie pamiętam jakiego, wiem, że byłem zaskoczony. Możliwe, że to był właśnie ten 2160. Mogłem sobie kupić, bo to jeden z najlepszych RTSów.
RTSy szczególnie wojenne lubię. Real War - po prostu genialna gra! Super, musicie zagrać, godzinami w to grałem. Wojna z terrorystami. Gry z serii Comand & Conquer, Red Alert 2 - wymiata. Generalis też niezłe, ale nie na mojego komputerka.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 22:12   

C&C: Generals chyba ;) Grałem w Red Alert 2 aliantami, w Real War nie miałem okazji w to grać. Powiedz coś więcej o tej grze
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 22:18   

Real War to jak w nazwie, prawdziwa wojna. Toczy się na 3 frontach - na ziemi, w powietrzu i na wodzie. Konflikt to USA vs. terroryści na Bliskim Wschodzie. No, coś w rodzaju działać w Iraq. Ogólnie jest wiele jednostek, ładna grafika (nie 3D, izometryczna) i dwie kampanie (albo USA albo Terroryści). Duużo zabawy, chociaż gra trudna. Fajnie się gra, surowcem są jakieśtam jednostki z wyposażeniem, przylatują helikopterem. Szczególnie fajny jest bombowiec strategiczny z samolotów, możemy mieć tylko jeden tego typu, ale za to ile z niego radości! Heh, jednorazowo zrzuca setki bomb na wybrany cel, naprawde, niszczycielski.
BTW. ten temat powinien być w Rozrywce. Adminie, przenieś proszę.
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Steam:
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 22:26   

Real War było kiedyś w KŚ-Gry (chyba) jako pełna wersja. Gra jest w 3D, ale nie da się obracać kamery :( (Tasmpol jakieś bujdy pisze co do tego). Jest dosyć prosta, bo AI jest przygłupie :P ale grywalność jest na b. wysokim poziomie. Bombowce są świetne :) i pojazdy minujące też.

Co do Earth 2160:
http://dobragra.redakcja.pl/earth2160/
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2095
:D

I faktycznie ten temat pasuje do Rozrywki. Przeniesione (nie zauważyło mi się wcześniej, hehs).
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 22-10-2005, 22:38   

Nie w 3D :P W izometryku ;] w 3D jest C&C: Generals xP Albo E:2160, ale nie RW. Ai rzeczywiście, głupie, bo zwykle rozwalam szybko przeciwnika, albo czekam i odkrywam nowe technologie i daje mu małe, atomowe baty :P Ale gra fajna.
Uaaau... Ale super te E:2160, chyba je ściągne z p2p! Super, ale wysokie wymagania :( Ja mam 366 MHz, a to wymaga 1.5 GHz... Ech...
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Posty: 380

Prestiż
Wysłany: 23-10-2005, 01:56   

Ja gry lubie takie które są grywalne i mają klimat. GTA 1 i 2 miały klimat i przejście 3 D - klapa ;/. Wormsy miały klimat - przejście w 3D i klapa ;/. Dlatego trójwymiarowe wydania dwuwymiarowych gier są po prostu fatalnym błędem autorów. Mafia - owszem dobra gra, chociaż czy tylko mnie wkurza pierwsza ucieczka? ;) Max Payne - częśc pierwsza z klimatem nie do podrobienia , część druga totalnie mi się nie podoba. Zepsuli to i tyle.
Może po prostu wymienię gatunki które są jeszcze dla mie grywalne:
-strzelanki TTP i 2D
-logiczne
-platformowe 2D
-sporotwe ale nie fify, tylko golf, nhl czy cuś
-typu Commandos ( za cho**re nie wiem jaki to gatunek. Jedni mnie najeżdżają że nazywam to RTS-em choć tak przeczytałem na opakowaniu, zresztą by się zgadzało że strategia czasu rzeczywistego, inni mi wmawiają że to strategia lub rpg (o lol co do tego jestem pewien że nie). Pomożecie?
-worms (czyli 2D,strzelanka, strategia, turówka w jednym )
_________________
...
 
     
k@rgul 
Sierżant

Pojedynki: nie
Posty: 123

Prestiż
Wysłany: 23-10-2005, 13:27   

Co do wormsów powiem tak.. mi się to przejście do 3d nawet podoba. A moze dlatego ze od Worms 3d zaczelem sie interesowac serią (choc mialem na swojej pułce wcześniejsze gry z serii, ale do nich bardzo nie sięgałem)

A najnowsze Wroms 4 Totalna Rozwałka to jakby dodatek (tyle ze osobna gra) do Worms 3d, za dużo nie wnosi do gry.

Jednak co mnie najbardziej wkurza w wormsach to beznadziejna kampania dla jednego gracza
nudna jak cholera.
W wormsy najlepiej popykać z kolegą przy jednym kompie wtedy to jest zabawa!!! :P
 
 
     
apitis
Kapral


Posty: 21

Prestiż
Wysłany: 23-10-2005, 13:51   

A ja lubię gry, które dają sporą/całkowitą swobodę ( np. GTA SA ), oraz gry taktyczne - wojenne.

- Commandos

- Wszystkie GTA oprócz 1

- Quake 3 arena ( czasami lubię popykać )

- Wormsy.. achh przy tej grze to dopiero się zasiedziałem, mam oryginalne wszystkie części aż do WWP ( worms world party ). Przejście w 3D to kompletna klapa :/

- The incredible machine 3 ( no comments... )

- Celtic Kings .. o tak piękna gra, mam z playa, super realistyczna ( jak na strategie )..


- Max payne 1, klimat nie do podrobienia, i ogólnie gra super 10/10

- SW 2: Jedi outcast, fajna nawalanka z mieczykami świetlnymi ;)

Lubie też dobre symulatory...

- Flight Simulator 2.. superowy symulator, mimo iż miast mało ( o ile były bo nie znalazłem :P ), to latanie ot takie sobie daje sporą frajdę

- PES 4.. no comments... super realistyczna piłka nożna

Jakich gier nie lubię:

- Niektórych logicznych

- Ekonomówek, w których np. musimy wydać 1000000 $ a za wejście klienta mamy 10 :P . Jedyny wyjątek to Roller Coaster Tycoon 2 :)

I to by było na tyle..

PS: Ale się rozpisałem :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group