NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pixelart...
Autor Wiadomość
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 13:53   Pixelart...

Po pierwsze - chciałbym wiedzieć jaki jest dobry i darmowy program do pixelartu. (paint, to nie wszystko chyba)
Po drugie - szukam bardzo dobrego grafika posługującego się pixelartem na wysokim poziomie (mniej więcej takim jak w COMMANDO ) do POMOCY przy tworzeniu OBIEKTÓW TŁA I OTOCZENIA. Pamiętajmy jednak, że grafika ma być urozmaicona, jednak aby nie odbiegała od reszty.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Fred 
Bohater


Pomógł: 2 razy
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 14:10   

No więc tak, Michale :) Pixelart do jedna z wielu form grafik komputerowych. Polega ona na kładzeniu pixel po pixelku aż powstanie obraz. Równie dobrze można tworzyć w MS Paincie jak i w Photoshopie, ale zasada jest ta sama. Jedno kliknięcie = pixel a pixele to obraz. Nie można używać różnych narzędzi wspomagających, typu autogradient czy anti aliasing (wygładzanie krawędzi). Zgłoś się do mnie na GG, a coś Ci pokaże a także może pomoge przy niektórych tłach :) Pozdrowienia ;)
 
 
     
bmatrix 
Starszy sierżant


Pomógł: 4 razy
Posty: 204

2055 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 14:18   

No i oczywiście http://pix.art.pl - najlepsza (i chyba jedyna) polska strona poświęcona w całości pixel artowi. Jest na niej obszerne forum, galeria, a także kilka artykułów/tutków. Z zagranicznych polecam Pixel Joint. Tak jak już poprzednik powiedział pixel art to forma grafik komputerowych. Powstała ona aby rysować grafikę do gier jeszcze za czasów amigi. Co do programu... fff... polecam Painta i tyle. Nie wiem czy znajdziesz lepszy program niż ten :) .

bmatrix ma racje, pix.art.pl to najleprza polska strona poświecona pixelartowi a zagraniczna to PixelJoint. Co do tych programów to lepszym może być Graphic Gale ale nie ma sensu go instalować gdy nie umie się obsługiwać Paintem :) Ja tworze ciągle w Paincie. Prosty, wygodny, szybki. Polecam :) / Fred
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 14:48   

Tak wiem co to jest pixelart :)
Poczytam co tam jest na stronce...
Fred - nie mam GG...
PW?

Jasne ;) / Fred
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 16:51   

Zaprawdę, powiadam wam: jest lepszy program do pixelartu niż MSPaint. To edytorek TGF'a! Pobieranie koloru prawym klikiem jest naprawdę bardzo przydatne, nie wspominając już o reszcie apgrejdów.
 
     
Kurczak 
Starszy sierżant

Pojedynki: tak
Pomógł: 8 razy
Posty: 165

9364 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 17:06   

A ja wam mówię: połączcie ich moc! Ja Painta używam do obiektów dużych, a do małych wolę edytorek TGF-a. Funkcja pobierania koloru PPM jest bardzo przydatna, jednak wolę Painta, jeśli chodzi o to by wybrać inny kolor. Można wtedy łatwiej wybrać kolor o maluteńko jaśniejszy/ciemniejszy od poprzednio użytego.
Michał- ewentualnie też mogę ci pomóc przy tłach, obiektach otoczenia. Najlepiej jednak nieruchomych :P
_________________

...
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 17:06   

A ja już kilka razy wspominałem o MGI Photo Suite. Bardzo przyjazny. http://img378.imageshack.us/img378/2773/mgi4gz.gif
Zobaczcie sami.
_________________
:razzugly:
 
     
k@rgul 
Sierżant

Pojedynki: nie
Pomógł: 2 razy
Posty: 123

3999 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 17:28   

RomanX napisał/a:
Zaprawdę, powiadam wam: jest lepszy program do pixelartu niż MSPaint. To edytorek TGF'a! Pobieranie koloru prawym klikiem jest naprawdę bardzo przydatne, nie wspominając już o reszcie apgrejdów.


Zgadzam w 100% Edytorek TGFa żądzi...
W Paincie już z przyzwycajenia też wciskam prawy przycisk myszy i dziwie się czemu nie mam pobierania koloru :lol:
 
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 17:28   

Skąd go można ściągnąć? Wygląda super!
Edytorek TGF'a używam bardzo często, jednak ostatnio robię w paincie...
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 17:35   

MGI zassiesz przez p2p i na torrencie. Ja go mam legalnego z płyty od skanera. Jak komuś będzie zależało, to wrzucę na rapidshare - ok 25 MB. Pójdzie nawet bez instalatora.
_________________
:razzugly:
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 17:57   

Powiedzmy, że mi zależy :)
Polecam:
www.yourfile.org - szybszy niż rapidshare :)

Mógłbym się czymś odwdzięczyć później?
Jeżeli tak, to przez PW i szafa gra :D
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Michal 17 
Starszy kapral


Posty: 50

166 Prestiż
Wysłany: 31-12-2005, 17:58   

Ja polecam edytor TGF'a. po prostu robie i kopuje do PAINT'a i zapiseuje jako PNG :P . Proste! :lol:
_________________
Na górze Multimedia Fusion
Na dole Game Maker
a my klikamy jak po Wallpaper

To ulegnie zmianie :)
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 01-01-2006, 00:47   

Michał masz tu linka do programu MGI PhotoSuite 8.06.
Screen kilka postów wyżej. To link do zasysu:
/Treść niezgodna z regulaminem podlega usunięciu; RomanX/
Ten yourfile nie chciał przyjąć mojego pliku.
Ja tego programu używam bardzo często. Ma fajne, proste narzędzia i dobrą paletę.

/Regulamin! Bo coś mi się wydaje, że ten program to nie jest freeware xP ; RomanX/
_________________
:razzugly:
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 01-01-2006, 16:27   

Pixel art właśnie polega na rysowaniu obrazka techniką piksel po pikselu, potem jego odpowiedniego cieniowania. Jednak, jeżeli użyjesz chociażby rozpylacza w Paincie to to już nie jest pixelart. A do rysowania właśnie polecam Painta...
A co w edytorze obrazów TGF jest złe?
-Paleta standardowo 256 kolorów (ale można dać własną)
-Niewygodny sposób powiększania obszaru
-Undo x1
-Prymitywne narzędzia
-Nie zawsze działa przenoszenie (chyba działa tylko w przypadku dużego obszaru do przenoszenia).
A co jest wygodne? Oczywiście zaznaczanie koloru PPM, ale i to czasem niewygodne: gdy robię ditheringową szachownicę, to czasem muszę skorygować źle postawiony piksel i akurat pod PPM mam aktualny kolor tła.
A o dobrego grafika trudno w obecnych czasach...
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 01-01-2006, 17:23   

Trochę OffTop:
Tasmpol: twój baner w podpisie to w 100% pixelart?

OnTop:
Ja tam nie mam nerwów do pixelartu. Używam gradientów Corela.
_________________
:razzugly:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group