NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakiego jesteście wyznania?
Autor Wiadomość
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 12-09-2006, 21:32   

Ja wiem, Morty, poza tym, żeby móc dokładnie analizować Biblię trzebaby dotrzeć do tekstu oryginalnego, bo ten którym się posługujemy jest chyba "leciutko" zmieniony... :P
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Stankol 
Bohater
McO: the noob


Posty: 322

Prestiż
Wysłany: 12-09-2006, 21:39   

Leciutko XD

"3) Opętania ludzi... z tego co mi wiadomo to: szatan wstępuje w ciało człowieka i kontroluje jego umysł. Wpada taki egzorcysta modli się przy człowieku, odprawia tam to co do niego należy... i co ? Człowiek staje się normalny... Jak to się dzieje ? Przypadek, szczęście ? ^^ ' "

No jasne... szczególnie, że opętania przez szatana jako takiego nie ma w biblii. A co do biblii - nie miała być symbolem - miała być dokładna. Z taką różnicą, że teraz ludzie sobie tłumaczą, że to jest symbol bo już wiemy, że to nie prawda...
_________________
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 12-09-2006, 22:18   

Że tak powiem RomanX, gdzieś czytałam, że kula leciała prosto w serce, a ominęła najważniejsze narządy człowieka - Cóż mogli kłamać :P

3) Biblia to ma być symbol.

1) Hm... ale większość przypadków chorób nowotworowych nie znika sama z siebie :P

Cytat:
bo już wiemy, że to nie prawda...


A skąd ?

poza tym, nie możesz wiedzieć co tak naprawdę chciał nam przekazać Bóg. Poprzez przypowieści z których człowiek ma wyciągnąć jakiś "morał", poza tym poczytaj Pismo Święte w wolnej chwili.

x-)
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 12-09-2006, 23:16   

W większości przypadków człowiek nawet nie wie, że ma nowotwór i umiera ze starości lub nowotwór jest usunięty samoczynnie. Dopiero te najgroźniejsze nowotwory mogą zagrażać życiu.

A skąd "oni" (kto właściwie?) wiedzą, że kula leciała w serce? Widać leciała w tkankę łączną :)

Ale na temat: poza samym pastarafianizmem, który w sumie jest po prostu antykreacjonizmem (nie znoszę kreacjonizmu dlatego, bo "wyznawcy" sami siebie oszukują, gdy próbują dowieść swoich racji), mogę się określić jako ateista agnostyczny, tj. wiem, że nie można udowodnić istnienia Boga, to go nie ma, bo dowodzenie nieistnienia czegokolwiek jest absurdalne. Wszelkie "dowody" istnienia "Nadczegoś", jakie widziałem, były źle sformuowane lub śmiesznie proste do obalenia.

A PoW, który chyba gubi się w określeniu swojego wyznania, jest chyba deistą :)
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Posty: 296

Prestiż
Wysłany: 12-09-2006, 23:43   

Nie, ja po prostu nie uznaję kleru w stopiniu niższym niż biskup i niektórych jak dla mnie niedobrych zaleceń Kościoła :P
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 10:07   

Ja jestem tego wyznania co Dominika chociaż czasem określa sie mnie protestantem czy też heretykiem ale mniejsza z tym... Co do Biblii miała być dokładna i jest dokładna jednak nie należy jej czytać dosłownie lecz symbolicznie i między wierszami... I myśleć nad nią a nie bezmyślnie czytać wyraz po wyrazie co też przekaże nam to co chce nam Bóg powiedzieć ale w mniejszym stopniu... Co do teorii ewolucjonizmu to sam wstęp do tej genialnej teorii jest śmieszny i uznaje wyższość kreacjonizmu przytoczę go 'na początku nie było nic prócz cząsteczek które były w bezwględnym stanie spoczynko jednak coś spowodowało, że zaczęły drgać i nastąpił wielki wybuch' to tak w skrócie a tym czymś był Bóg.. PoW jeśli nie uznajesz choćby 1 zalecenia kościoła jesteś heretykiem tak jak ja ^^ ale to szczegół :P
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 16:50   

Przy okazji : Skoro człowiek jest od małpy to dlaczego małpy dalej nie zmieniają się w ludzi ? :)
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 16:53   

Bo ten proces trwa setki, tysiące lat :P Ale można powiedzieć, że każda przychodząca na świat małpa jest nieco bardziej "ludzka" (np. może mieć leciuteńko większy mózg).
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Dominika 
Sierżant


Posty: 121

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 17:08   

Ha! I tu Cie mam xD Małpy nie żyją przecież tyle czasu :P
Ale ich gatunek żyje - to wystarczy :P | Tasmpol.
Ostatnio zmieniony przez Tasmpol 13-09-2006, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Fred 
Bohater


Posty: 358

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 17:08   

Dominika napisał/a:
Przy okazji : Skoro człowiek jest od małpy to dlaczego małpy dalej nie zmieniają się w ludzi ?


Rozwaliłaś mnie, istotnie :D

Tak jak Tasmpol, ma w 100% racje.

Co do wyznania, coraz bardziej katolik, jednak jakiś czas temu byłem jeszcze ateistą.
 
 
     
Mateusz 
Starszy chorąży
GT member


Posty: 437

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 17:27   

a ja byłem, jestem i bedę katolikiem, ino teraz mam urlop xD Znaczy się,
odszedłem trochę od toru bogobojnego katolika ( modlitwa, mszy co niedziele,
spowiedzi ) i póki co żyję bez żadnych modlitw, mszy ( mesz? :P ) itp. ale wiem
jednak że po jakimś czasie powrócę do normalnego trybu życia i nie będę się już
musiał bać armageddon'u x)
_________________
http://romanx.webd.pl/kli...tle=Mateusz9206 Mój profil na Klikipedii.
 
     
michal.10 
Starszy sierżant
Club to Death Angel


Posty: 180

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 17:47   

Fred napisał/a:
Co do wyznania, coraz bardziej katolik, jednak jakiś czas temu byłem jeszcze ateistą.


Jestem etap wcześniej :P

Ateista
_________________
"Nić życia jest mieszanym włóknem, dobro i zło przewijają się razem."
"Nie kocha się za, kocha się pomimo, że..."
 
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Posty: 1731

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 18:29   

Stankol napisał/a:
Satanizm to tak jakby ateistyczna droga życie pzreplatana wiarą :) Ja jestem szamanem... chciaż ostatni raz z duchami rozmawiałem z dwa tygodnie temu.


Każdy prawdziwy satanista ma głębszą wiarę w Boga niz niejeden katolik...
("Wierzę, że jest", nie zonacza od razu "wyznaję")

Tasmpol napisał/a:
m/w jak kolega wyżej. Oficjalnie katolik, ale są te chwile zwątpienia (coś za często ostatnio)
Ogólnie to raczej wierzę w teorie Wielkiego Wybuchu, niż w to, że świat powstał w 6 dni, jednak nie odrzucam myśli, że musiał istnieć Inicjator Wielkiego Wybuchu czyli Bóg.


Trochę to naiwne... sądziłem, że każdy katolik wie, że swiat nie pwostałw 6 dni... tak to jest tylko opsiane, jakby metafora.
Porównaj sobie jak nauka widzi okres od powstania świata do powstania człowieka, a potem przeczytaj stworzenie z księgi genesis. Tylko skonczony idiota nie zauważyłby podobieństwa - te 6 dni to okres umowny, którego i tak nie da się przeliczyć na prawdzie jednostki czasu - bo wg. jakiejś interpetacji czas powstaje dopiero w drugim lub trzecim dniu.
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Posty: 821

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 19:38   

Big Smoke twoje 'zachowanie i twierdzenie' jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu.. ale to inna historia.. Co do stworzenia świata to Bóg stoi ponad wszystkim więc i czasem a te 7 dni (7 odpoczywał) to symbol 7 to liczba Boga, liczba doskonała... A co do ewolucji małpy to ewolucja zależy od mutacji genów i warunków środowiskowych np.: taki wróbel europejski i amerykanski był tym samym gatunkiem a już widać różnice między nimi i za kilkaset kilka tysięcy lat będą to 2 odrębne gatunki (jak człowiek i małpa mimo że miały tego samego przodka) ludzie co wy macie z religii historii i biologii to program podstawówki/gimnazjym :/
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Ciasto 
Szeregowy


Posty: 3

Prestiż
Wysłany: 13-09-2006, 21:36   

Tacy ludzie zazwyczaj mają piątki, ale tylko recytują z pamięci wersety z książek.
Nie wiem czy wiecie ale 666 jest symbolem wielkości ludzi,ni wiadomo kto to uszatanił :D
_________________
Hare Ciasto.

Szablon ci pomoże. Schemat zabije.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group