NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Zręcznościówka] Ogrodnik
Autor Wiadomość
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 18:18   [Zręcznościówka] Ogrodnik

Tytuł: Ogrodnik

Gatunek: Zręcznościowo -strategiczna

Autor: Alicja, Wyniki Online by Slawo
Grafika: Alicja [Postać ukradziona z Krwi, nowe ubranko, nowa fryzura i widły kung-fu zamiast beretty]
Dźwięk: Ultima Online
Muzyka: Manic Miner-PC [riped by Miro]
Gościnnie wystąpił PoW
Opis:
Gra polega na zajmowaniu sie ogródkiem. Mamy na to ściśle określony czas. Najpierw zasiewamy nasionko w grządce potem podlewamy i czekamy aż urośnie pączek. Gdy wyrośnie pączek musimy go podlać, inaczej może zwiędnąć. Wtedy nic straconego - podlewamy zwiędnięty pączek, jest mała szansa że wróci on do życia. Gdy roślina urośnie, wystarczy ją zebrać by dostać punkty. Za punkty kupujemy nasiona przy koszyku. Niektóre nasiona są droższe, ale więcej dostaniemy za wyhodowaną roślinke. Musimy uważać by nie zdeptać roślinki - wiąże się to z utratą punktów. Co jakiś czas na planszy mogą pojawić bonusy czasu czy też bonusowe nasiona. Pamietać trzeba też o uzupełnianiu konewki, z pustą szybciej biegamy, lecz rośliny bez wody nie urosną.
Sterowanie i punktacja :
[Ctrl] - napełnianie konewki [Shift] - podlewanie
strzałki - bieganie
[Spacja] - Sadzenie i zbieranie
[<][>] - zmiana zasiewanego nasiona
[0] - kupno nasion marchewki [koszt : 50, sprzedaż marchwi : 100]
[1] - kupno bulwy buraka [koszt : 100, sprzedaż buraka : 200]
[2] - kupno nasion kukurydzy [koszt : 250, sprzedaż kolby kukurydzy : 500]
[3] - kupno nasion pomidorra [koszt : 500, sprzedaż krzaczka pomidorów : 1000]
[4] - kupno nasion sałaty [koszt : 1000, sprzedaż główki salaty : 2000]
[5] - kupno nasion truskawki [koszt : 2500, sprzedaż koszyczka truskawek : 5000]
[6] - kupno bulwy ziemniaka [koszt : 3500, sprzedaż worka ziemniaków : 7000]
[7] - kupno nasion słonecznika [koszt : 5000, sprzedaż kwiatu z nasionami: 10000]
[-][+] - zmian głośności muzyki

Zrzuty ekranu:
Nie ma co pokazywać

Download Wersja 1.1:
http://www.zagrajmy.super...le/Ogrodnik.zip.
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez Natie 15-07-2006, 11:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 3 razy
Posty: 296

22921 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 19:22   

Nie podoba mi się. (A co, chciałaś bym napisał post, to masz!)
Bohater rusza się za szybko jak na mój gust, roślinki sadzi się, podlewa i zbiera dość niewygodnie, za łatwo zadeptać te rośliny (wydaje mi się, czy raz zadeptałem roślinkę zachczając czubkiem postaci? Chociaż sam nie wiem, tak szybko ona chodzi), trudno przełączać pomiędzy nasionami (ale to pewnie wina tego, że jak dla mnie jest lekki chaos z tymi klawiszami), grafika dość ładna, choć ten domek w tle... Dodatkowo na minus jest to, że nie mogę odkryć jak się dostać do, bądź co bądź, "mnie" :P
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Kaytek 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Posty: 293

6902 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 21:26   

Fajne! :D

Tylko za szybko biega ten chłopek. Poza tym: chyba trochę zbyt skoplikowane (do teraz nie udało mi się kupić nasion).
_________________
 
 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 21:30   

A wyobraźcie sobie że 5 testerów kazało mi zwolnić gostka, potem było za wolno i nie nadążało sie napełniać konewki i w końcu wypadło na 25/35[pustakonewka/pełna konewka]
Zdeptywanie roślinek to moja zasługa i inicjatywa po tym jak jeden tester skracał sobie droge po grządkach. Urealnianie na siłe - może, ale sądze że tak jest lepiej. Zahaczenie widłami może sie zdażyć, bym musiała rozbudować system rozpoznawanie stąpania po grządkach ;)
_________________
...
 
     
Sebol 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 1 raz
Posty: 249

5905 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 21:32   

A mnie sie podoba :P Dobrze ze szybko biega bo w koncu to gra na czas. Nic mi nie chce rosnać :(dostaje za zasianie -300 punktów :( Co mam zrobic? Ogólnie gra jest super :D
 
     
smajler
Sierżant


Posty: 101

1300 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 21:33   

Mi się podoba :] Ładna muzyczka :D oceniam 7/10
_________________
...:::SMAJLER SOFTWARE:::...

 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 21:34   

No tak, sęk w tym że nie wytłumaczyłam że trzeba stanać nad grządką, obrócić się twarzą do niej i wcisnąć spacje. Ahhh idiotka, trzeba było jeszcze bardziej skomplikować ;]
_________________
...
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 21:39   

Pachnie mi tu Harvest Moonem :D
Ogólnie gra sympatyczna, ale te zdeptywanie grządek to prawdziwa udręka... Nie dało się jakoś inaczej (osłabianie roślinki o jedno stadium)? A i czemu prawie standardowa ikonka MMFowska? :P
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Kaytek 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Posty: 293

6902 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 22:39   

Dziwne rzeczy się dzieją :O



Screen zrobiony, wysłany i zapostowany w trakcie gry. Czekam, aż czas się skończy, bo... znudziło mi się (popatrzcie na licznik punktów i czasu). To chyba jakiś bug.


OMFG! Nie mogłem wysłać wyniku! (z poziomu gry)
_________________
 
 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 14-07-2006, 22:55   

krytyczny błąd niewyłapany przez testerów i przeze mnie[omg]. Chyba przez deszcz choć był sprawdzany [ale zaledwie dwa razy]. Jutro wejdzie łatka.
_________________
...
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 10:37   

Nowa wersja gry dostępna pod linkiem:

Ogrodnik (nowa wersja)

Uwaga ! Został zmieniony kod dostępu dla hiscoresów na serwis - tylko z tej najnowszej wersji przyjmowane są wyniki - pamiętajcie o zalogowaniu uprzednio na serwisie.

Alicjo - podmień linka na górze.
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
Don_Sotto 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 7 razy
Posty: 221

2783 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 11:17   

Odpaliłem gierkę. Co z tego wynikło? Hmm... Zbyt duży bałagan z kupnem nasion. Nie można było zrobić jakiegoś fajnego menu? Ogólnie interface wygląda chaotycznie. Ja przed odpaleniem spodziewałem się jakiejś miłej gierki z cukierkową grafiką i przyjemną muzyczką. Natomiast to, co zobaczyłem, nieco mnie zaskoczyło. Grafika ZBYT CIEMNA, kolory są ponure, a utwór moim zdaniem nie pasuje, choć pewnie wybrałaś go, żeby podkreślił dynamikę gry. To jest... "W pałacu króla gór", albo jakoś tak? Ogólnie rzecz biorąc, miałem ten sam problem co jeden z userów przy zasiewaniu. Ogólnie nie podoba mi się, choć wcale nie jest aż tak źle.
_________________
A ty - czy lubisz grać w słabe gry? Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe. / www.donsotto.pl /
 
 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Pomogła: 7 razy
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 11:41   

Rozumiem ale z pewnymi kwestiami sie nie zgadzam i sie obronie. ZA CIEMNA? No nie mów tylko że ziemia ma być różowa a nie brązowa. Było menu, podchodziłeś do koszyka nasion, naciskałeś spacje i wyskakiwało menu, strzałkami wybierałęś nasiono i znowu otwierać musiałeś menu by kupić następne nasiono. Testetrzy powiedzieli że to idiotyzm, zmieniłam na cyferkowanie, i teraz zręczny gracz podbiegnie do kosza i zapewne wciśnie klawisz z porządanym nasieniem do oporu [np. klawisz 3 do wyczerpania kasy i już biegnie siać nasionka]. Skierowany musisz być w dół żeby nie było tak łatwo że biegniesz przez plansze i w biegu naciskasz spacje, potem biegnisz przez plansze i w biegu naciskasz shift. Muzyke można wyciszyć.
_________________
...
 
     
Don_Sotto 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 7 razy
Posty: 221

2783 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 13:58   

Nie, nie twierdzę, że ziemia powinna być różowa, jednak taka kolorystyka nieco nie pasuje do gry.

" Było menu, podchodziłeś do koszyka nasion, naciskałeś spacje i wyskakiwało menu, strzałkami wybierałęś nasiono i znowu otwierać musiałeś menu by kupić następne nasiono. Testetrzy powiedzieli że to idiotyzm" - no cóż, ja osobiście uważam, że takie menu byłoby dobre, tylko że powinno zatrzymywać całą grę. No ta, muzykę można wyciszyć, tylko co z tego? Nie, ja sądzę, że to powinna być jakiś bardziej klimatyczny utwór.
_________________
A ty - czy lubisz grać w słabe gry? Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe. / www.donsotto.pl /
 
 
     
Kaytek 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Posty: 293

6902 Prestiż
Wysłany: 15-07-2006, 14:53   

A jaki klimat - twoim zdaniem - ma sadzenie marchewek? :P
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group